Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 830
  • 738
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 6 108
Винаги сгъвам и подреждам, но накрая всичко е усукано и преплетено.

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Нищо не сгъвам,не подреждам,ароматизирани кърпички вече не ползвам(не останах доволна от тях).Всякакви якета слагам в сушилнята,но с топки в джобовете.

# 362
  • Мнения: 11 626
Какви якета пускате вътре, четох че якета с вата примерно, обиколници на бебето които са с памук вътре не може да се пускат, не знам дали защото ще навредят на уреда или самите дрехи биха се увредили по някакъв начин..
Горещо ви съветвам да не експериментирате с дрехи, които не са за прежалване. Не се знае, но резултатът може да е плачевен както за дрехата, така и за сушилнята. Особено внимавайте с шушлякови якета (освен ако нямате такава програма) и никога, ама никога не слагайте вълнени палта вътре.

# 363
  • Мнения: 2 133
Petiaivanov, може ли малка повече разяснения - защо да не се сушат шушлякови якета?
Аз редовно суша, нямам специална програма. Пускам ги на mix.

# 364
  • Мнения: 40 931
Според мен ако е с термопомпа не може да развали нищо - тези петдесетина градуса са по силите на всяка материя.

# 365
  • Мнения: 11 626
Petiaivanov, може ли малка повече разяснения - защо да не се сушат шушлякови якета?
Аз редовно суша, нямам специална програма. Пускам ги на mix.
Написала съм "освен ако нямате такава програма", а не изобщо да не се сушат. Тя не казва каква е сушилнята и е по-добре да си има едно наум, да внимава и да първо да проучи дали нейната машиа позволява това. Иначе този въпрос вече го дискутирахме по-назад в темата надълго и нашироко.
За твоята сушилня програма "микс" може и да позволява, но не е гаранция,  че това е така и за нейната.

# 366
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Здравейте! Дълбочината на пералнята ни е 0.50 м, а на сушилнята 0.58. Със свързващ кит дали ще стане да се сложат една върху друга като имат 0.08 м разлика в дълбочината.

Правилото е,че върху слим пералня, каквато е вашата не се слага сушилня.

# 367
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте! Дълбочината на пералнята ни е 0.50 м, а на сушилнята 0.58. Със свързващ кит дали ще стане да се сложат една върху друга като имат 0.08 м разлика в дълбочината.

Правилото е,че върху слим пералня, каквато е вашата не се слага сушилня.

Зависи от стойката, която ги свързва. Вчера монтирахме новата сушилня върху пералнята, и двете са стандартни, но в упътването на кита е посочено, че може да се монтира и върху слим пералня. Прилагам и линк, в картинките е посочено как точно да се монтират.



http://www.meliconi.com/en/prodotti/casalinghi/basi-per-elettrod … estici/torre-pro/

# 368
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 584
Здравейте! Дълбочината на пералнята ни е 0.50 м, а на сушилнята 0.58. Със свързващ кит дали ще стане да се сложат една върху друга като имат 0.08 м разлика в дълбочината.

Правилото е,че върху слим пералня, каквато е вашата не се слага сушилня.

Зависи от стойката, която ги свързва. Вчера монтирахме новата сушилня върху пералнята, и двете са стандартни, но в упътването на кита е посочено, че може да се монтира и върху слим пералня. Прилагам и линк, в картинките е посочено как точно да се монтират.



http://www.meliconi.com/en/prodotti/casalinghi/basi-per-elettrod … estici/torre-pro/
Супер! Благодаря много! Simple Smile
По принцип нашата не се води слим. До колкото разбрах слим са с дълбочина 0.45 м.
Сега остава да намерим подходящият свързващ кит.

# 369
# 370
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Аз съм за gorenje ,но следващ модел DA83IL/I.С таква сме от 2 месеца,за сега се справя чудесно.В момента  я има  за 1019 лв.

# 371
  • София
  • Мнения: 6

Супер! Благодаря много! Simple Smile
По принцип нашата не се води слим. До колкото разбрах слим са с дълбочина 0.45 м.
Сега остава да намерим подходящият свързващ кит.


Така изглеждат нашите с кита на Meliconi:



# 372
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 584
shoshko, чудесно се е получило.
Нашата пералня е и леко заоблена отпред, но се надявам също да се получи.


# 373
  • Мнения: 2 133
Petiaivanov, явно нещо съм била разсеяна и съм пропуснала обсъждането за шушлекови материи.
Най-общо - високата t да не доведе до стопяване на материята ли?

# 374
  • Мнения: 11 626
Ами да, най-общо. Все пак температурите на сушене със и без термопомпа са много различни. Отделно това са многослойни дрехи, които лесно могат да бъдат повредени при липса на специална програма и т. Н.
И шушляците са различни и не ясноако един издържи дали и за другия ще е така.

Общи условия

Активация на акаунт