За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 488
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8 905
Този микс е идеален и за картофи (нарязани на тънки шайби, с шунка и кашкавал/сирене между редовете).

Благодаря! Не ми беше хрумнало.

Преди продаваха един фикс за картофен огретен . Вероятно се получава нещо подобно. Ще го пробвам!

# 721
  • Мнения: 9 092
което Маги където да сложите Все ще става вкусно, защото той всъщност е това подобрите - на вкуса с натриевия глутамат DisappointedConfounded

Ползвам си домашната зеленчукова подправка, вярно че два дни е работа, но поне съм сигурна че съм намалила химията в храната

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 26 192
Моля, препоръчайте ми рецепта за пататник на фурна!

Картофите трябва ли предварително да са сварени?
Днес правих и набързо се излапа 😋,не остана за снимка Grinning
Два големи сурови,измити и обелени картофа се настъргват на едро,в тавичка с хартия за печене се разпределят на пласт около 1см,посоляват и се омазняват леко,с лъжица се притиска блатът,пече се около 15мин,отгоре се нарязват на ивици 3-4глави лук,също се посолява и омазнява,пече се още 10мин,слага се около 300гр натрошено сирене,залива се с 5яйца разбити и подправки по избор.Аз слагам чубрица,черен и червен пипер,може и джоджен. Пече се за още 10мин само отгоре.

# 723
  • Мнения: 9 468
макар нестле да твърдят, че не влагат мононатриев глутамат във фиксовете си Wink не им вярвам аз. отделно не купувам техни продукти, де.

# 724
  • Мнения: 8 905
Знам, че има само химия в тези фиксове, но има 1-2, които си ползвам от време на време.
Химията е навсякъде около нас....

# 725
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
Здравейте, имам пакетче скариди без черупката в къщи и не знам как да ги приготвя. Ще ми се идеите да са с ориз или с паста /някакъв вид/. Може и със сос някакъв.Simple Smile Питам тук за нещо изпробвано и не много трудоемко. Малко съм боса в този тип кухня Simple Smile

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 26 192
Сурови или замразени?

# 727
  • Мнения: 10 967
Здравейте, имам пакетче скариди без черупката в къщи и не знам как да ги приготвя. Ще ми се идеите да са с ориз или с паста /някакъв вид/. Може и със сос някакъв.Simple Smile Питам тук за нещо изпробвано и не много трудоемко. Малко съм боса в този тип кухня Simple Smile
Предполагам, че в пакета са готови бланширани и имат нужда от много малко кулинарна обработка - така че можеш е да си направиш ризото, както се прави, и да ги добавиш няколко минути преди свалянето от котлона. Ако не са бланширани или са от по-едрите, трябва да се бланшират или запържат отделно за 3-4 минути.

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Здравейте, имам пакетче скариди без черупката в къщи и не знам как да ги приготвя. Ще ми се идеите да са с ориз или с паста /някакъв вид/. Може и със сос някакъв.Simple Smile Питам тук за нещо изпробвано и не много трудоемко. Малко съм боса в този тип кухня Simple Smile
Пържен ориз със скариди, яйца и зеленчуци.

Скрит текст:

Талиатели с гремолата и скариди

Скрит текст:

Талиатели с песто, скариди и рукола

Скрит текст:

# 729
  • Мнения: 10 967
Какво е гремолата?

П.П. Прочетох Stuck Out Tongue нещо като магданозено песто.

# 730
  • София
  • Мнения: 11 666
Здравейте, имам пакетче скариди без черупката в къщи и не знам как да ги приготвя. Ще ми се идеите да са с ориз или с паста /някакъв вид/. Може и със сос някакъв.Simple Smile Питам тук за нещо изпробвано и не много трудоемко. Малко съм боса в този тип кухня Simple Smile
То ти е късно вероятно, но ти предлагам "Скариди - саганаки" - рецептата я научих от една гъркиня, съседка ми е по къща, няма такова удоволствие.

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/blog-post_411.html

# 731
  • Мнения: 1 531
Здравейте, днес ми остана течна сладкарска сметана и маскарпоне от направа за една торта.
Какво мога да направя с тях?

# 732
  • Мнения: 10 967
Ауу, Марчева, жестоко е това Simple Smile (По някаква причина не работят бутоните за лайк.)

# 733
  • София
  • Мнения: 11 666
Ауу, Марчева, жестоко е това Simple Smile (По някаква причина не работят бутоните за лайк.)
Благодаря!!
Вярно, жестоко е, приготви си го, но си купи и Узо, без него не е същото, честно, има едни малки бутилчици от тях съм си взела , държа я в хладилник вече втора година, нищо  и няма. За готвене я ползвам само.
Бутончетата.... никога не са ме интересували тези бутончета, хич да не ти пука, а освен това съм на старата версия така че бутон при мен - няма. Simple Smile

# 734
  • Мнения: 10 967
Как тъй малка бутилчица, аз винаги имам шише узо в хладилника Simple Smile А скаридите саганаки много ги обичам, но само по кръчмите в Гърция ги ям, откак в софийски супермаркет ми бяха продали една разкапана от старост кралска скарида. Като цяло, мизерно е тук с морските дарове, но поне замразени могат да се ползват.

Общи условия

Активация на акаунт