За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 481
  • 743
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 298
Здравейте! Какъв ориз купувате за да не става на каша, и най-вече за чушки с ориз. Моя мъж все намира кусур на чушките, моля и за изпитана рецепта от вас Simple Smile
Ако въпросът е за пълнени чушки с ориз, от известно време ползвам басмати кафяв, не става на каша, всяко зрънце се отделя, сготвен е равномерно.

# 91
  • Мнения: 3 341
Ориз Имало едно време, нямам фал с него.

# 92
  • Мнения: 1 865
От няколко години ползвам Балдо на Изи и нямам забележки.

# 93
  • Мнения: 296
Благодаря, момичета Simple Smile

# 94
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Бланшираният ориз също не става на каша.

# 95
  • Мнения: 1 316
Здравейте! Какъв ориз купувате за да не става на каша, и най-вече за чушки с ориз. Моя мъж все намира кусур на чушките, моля и за изпитана рецепта от вас Simple Smile

Ползвам ориз  Баланс, но слагам  и 1/2 от количеството булгур. Така плънката е по-вкусна и не се разкашква оризът, защото се поема водата. Булгурът е от средния по големина.
Опитайте и ако се хареса, продължавай.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Оризът е проблема. Или на места му хрупа или е кашкав. Да, пълнени чушки с ориз
Аз често ползвам ориз "за сарми" на Scotti - много го харесваме. Иначе кафяв, бисерен, перлен, ризон... - все едно.
Рецептата е проста - запържвам лук, малко чесън, понякога слагам и моркови, ориза да стане стъклен, подправки и махам от огъня. Когато поизстине оризът, пълня чушките, слагам им гореща вода и варя 20тина минути. Това е.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Ако мъжа Ви е капризен, ще споделя, моя, любима рецепта. Пълнени чушки, без ориз. Задушавате си 500гр кайма с лук и 1ч.ч.лютеница или доматен сок. Добавят и малка, настъргана тиквичка.  Пиперките разрязвате на две. Изчиствате от семки и ги пълните със сместта. Броят им зависи от количеството плънка. Нареждате ги в съд за печене. Изсипвате 2 ч.ч.вода или бульон. Печете 20мин.на 200 г- са. Преди да изключите фурната, добавяте в/у пиперките настърган кашкавал (пармезан, топено сирене). По ваш вкус и избор. Пиперките остават сочни.

# 98
  • Мнения: 7 172
За пълнени чушки ползвам всякакъв ориз и винаги ми се получава, затова мисля, че не оризът е причина. Много го обичаме, готвя често.

# 99
  • Русе
  • Мнения: 5 181
Скрит текст:
Здравейте! Какъв ориз купувате за да не става на каша, и най-вече за чушки с ориз. Моя мъж все намира кусур на чушките, моля и за изпитана рецепта от вас Simple Smile

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/06/blog-post_23.html


Ползвам само този ориз.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Стана ясно, че всякакъв ориз се ползва. Затова ще подчертая още веднъж, водата да е гореща.

# 101
  • Мнения: 296
Благодаря много! 😊

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
Купих по-голямо количество ронена чубрица.Къде да я държа и в какво?

# 103
  • Мнения: 9 468
в буркан, например.

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Купих по-голямо количество ронена чубрица.Къде да я държа и в какво?
Аз купувам от позната, тя я слага в пликче с цип и аз си я държа така.

Общи условия

Активация на акаунт