За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 536
  • 743
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 7 266
Ако имаш предвид "претцел/бретцел"- питки, ето две предложения

# 196
  • Мнения: 2 328
Ако имаш предвид "претцел/бретцел"- питки, ето две предложения
  Това второто е,страшно благодаря!! Purple Heart

На вид са ей такива,но оформено като малка питка.

# 197
  • Мнения: 7 266
Точно такива съм пуснала в скрития текст.В нета има много предложения-напиши бретцел/претцел питки и ще ти излязат.На Илианка от Щъркелово гнездо съм ги правила, другите също са добри.

# 198
  • Мнения: 2 328
Да,видях,че си пуснала,точно такива са.Аз дефакто не знаех под какво име да ги търся.

# 199
  • Русе
  • Мнения: 5 195
Скрит текст:
Ако имаш предвид "претцел/бретцел"- питки, ето две предложения
  Това второто е,страшно благодаря!! Purple Heart

На вид са ей такива,но оформено като малка питка.

https://ipeychev9.blogspot.com/2018/05/blog-post.html

# 200
  • Мнения: 902
Имам въпрос, може би някой знае отговора, или се сеща за нещо подобно. Simple Smile

В един ресторант последният път като си бяхме в България майка ми яде една торта. Помня че беше тестото на бели и кафяви квадратчета, кремът ми идваше като млечен или пудингов, имаше май и орехи по нея, и май че сладко от зелени смокини. Снимах я майка ми с тази торта но сега не мога да намеря снимката. Търсих из гугъла така с помощни думички, не откривам нищо подобно. На някой да му идва случайно познато това описание, или да има идея за коя торта става въпрос? С рецепта естествено най-добре! Simple Smile


@Пейчев, правила съм "твоите Брецели" , уникални станаха!

# 201
  • Русе
  • Мнения: 5 195
Скрит текст:
Имам въпрос, може би някой знае отговора, или се сеща за нещо подобно. Simple Smile

В един ресторант последният път като си бяхме в България майка ми яде една торта. Помня че беше тестото на бели и кафяви квадратчета, кремът ми идваше като млечен или пудингов, имаше май и орехи по нея, и май че сладко от зелени смокини. Снимах я майка ми с тази торта но сега не мога да намеря снимката. Търсих из гугъла така с помощни думички, не откривам нищо подобно. На някой да му идва случайно познато това описание, или да има идея за коя торта става въпрос? С рецепта естествено най-добре! Simple Smile


@Пейчев, правила съм "твоите Брецели" , уникални станаха!



Благодаря!
https://ipeychev9.blogspot.com/2014/10/blog-post_31.html

# 202
# 203
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Шах  и мат е тортата и по-вероятно е изглеждала сходно:

http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2018/11/6.html

# 204
  • Мнения: 3 988
Здравейте, въпросът ми може да е за подигравка обаче се чудя и реших да попитам.
Скоро ми се наложи да купя стреч фолио от железарията за опаковане на мебел, но ми остана много и сега се чудя мога ли да си го употребя в кухнята. Как мислите?

# 205
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз не бих го ползвала, някои пластмаси не са за хранителни цели и разни отрови преминават в храната.
 
Имам въпрос: вчера пеках пандишпан. Белтъците на сняг, жълтъците на пяна със захарта. Докато беше във фурната стана тройно по-дебел. Изключих я и го оставих вътре. Поглеждам после: напълно спихнат 🤨
Разрязах го някак си, не е глетав, има си мехурчета, но защо спадна?

# 206
  • Русе
  • Мнения: 5 195
Скрит текст:
Аз не бих го ползвала, някои пластмаси не са за хранителни цели и разни отрови преминават в храната.
 
Имам въпрос: вчера пеках пандишпан. Белтъците на сняг, жълтъците на пяна със захарта. Докато беше във фурната стана тройно по-дебел. Изключих я и го оставих вътре. Поглеждам после: напълно спихнат 🤨
Разрязах го някак си, не е глетав, има си мехурчета, но защо спадна?

Здравей!
Това са основните продукти за пандишпанов блат.
4 бр. яйца  /220 г/, 120 г захар, 120 г брашно тип 500, 1 ванилия на прах – 0.2 г
Тук е описана технологията на приготвяне. Шоколадов вместо 20 г брашно, се заместват с 20 г какао.


За да спадне блата има няколко варианта - не е изпечен добре, отваряна е вратата на фурната през първите 20 мин. от печенето. Изваден е веднага от формата - разлика в температурите.

# 207
  • Мнения: 902
Благодаря ви много за тортените рецепти,както винаги веднага успяхте да ми помогнете и да ми вдигнете настроението (то логично човек да търси "шах - мат" в нета, ама точно днес логиката ми мързелува под някой храст вероятно! Simple Smile)
Тортата иначе изглеждаше точно като тази в блога на Люси, но и другите две предложения плачат за правене (и по два часа повече на седмица във фитнеса после! Simple Smile)

# 208
  • Мнения: 890
Как и с какво котвите прясното зеле, за да не става сладникав?

# 209
  • Sofia
  • Мнения: 26 301
С повечко домати,праз,чесън,подправки...утре ще го готвя с кайма.

Общи условия

Активация на акаунт