За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 748
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
А в София къде може да има такова нещо?

Не знам,може би в някой арабски магазин,кюнефе е ориенталски десерт,не само турски.Аз купувам пресен кадаиф от Турция,замразявам го,и винаги си имам.

# 181
  • Мнения: 178
Здравейте. Търся рецепта за пиле пълнено само с кестени или пиле пълнено с кестени и ориз. Дали ще може някой да ми помогне.

# 182
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Здравейте. Търся рецепта за пиле пълнено само с кестени или пиле пълнено с кестени и ориз. Дали ще може някой да ми помогне.

https://www.az-gotvia.bg/recepta/pylneno-pile-s-kesteni

# 183
  • София
  • Мнения: 11 709
А в София къде може да има такова нещо?

Никъде няма не се внася, вкл. и при арабите,  но ако напишеш кадаиф - Алиева в Гугъл ще ти излезе името и може да си поръчаш 1 - 2 кг. Той се държи в хладилник може и с години, нищо му няма. Тази внимателна госпожа ще ти го донесе лично у вас във времето което искаш. Така поръчвам аз и винаги имам замразен.
Кюнефе или каквото и да било с печен кадаиф не става.
пп ако се затрудниш с търсенето ще ти изровя телефона и.

Здравейте. Търся рецепта за пиле пълнено само с кестени или пиле пълнено с кестени и ориз. Дали ще може някой да ми помогне.

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_909.html?m=1

# 184
  • Мнения: 11 097
В какво мога да вложа зеленчуков бульон?
Оня ден сварих хубав богат бульон за ризото, хартиса ми, та го прецедих и (за пръв път) запазих в един буркан в хладилника. Четох, че трайността е 3-4 дни. Ама точно сега, като го имам, изобщо не се сещам за какво мога да го употребя Wink

# 185
  • Мнения: 7 285
Сложи го във формички за лед, замрази го и ще го ползваш, когато ти трябва.

# 186
  • София
  • Мнения: 1 273
Аз съм замразявала в чашки от кафе. После във всички  манджи става да се добави.

# 187
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
В какво мога да вложа зеленчуков бульон?
Оня ден сварих хубав богат бульон за ризото, хартиса ми, та го прецедих и (за пръв път) запазих в един буркан в хладилника. Четох, че трайността е 3-4 дни. Ама точно сега, като го имам, изобщо не се сещам за какво мога да го употребя Wink

супа, в сосове

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
В какво мога да вложа зеленчуков бульон?
Оня ден сварих хубав богат бульон за ризото, хартиса ми, та го прецедих и (за пръв път) запазих в един буркан в хладилника. Четох, че трайността е 3-4 дни. Ама точно сега, като го имам, изобщо не се сещам за какво мога да го употребя Wink
Пък другия път, когато направиш го затвори горещ в по-малки бурканчета (на дозички), обръщаш с капачката надолу да поизстине (трябва да хлътне капчката) и после прибираш в хладилника или на друго хладно място. Може да изкара месец, неотваряно.

# 189
  • Murcia
  • Мнения: 49
Как да си направим САНГРИЯ

https://llenasdesabor.blogspot.com/2013/06/sangria.html

# 190
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Как да си направим САНГРИЯ
Май обърка темата.  Wink

# 191
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Попадна ми рецептурник за заведения ОХ, просто бях любопитна,  доста  е голям малко над 200МБ, дано стане номерът ако трябва на някого ,да не е зян тегленето.Пък аз че няма да го ползвам е ясно.
Червен,сканиран или сниман ,не различавам ,та заради необработването е голям.
Авторите доста а и  изрязани малко.
https://dox.abv.bg/download?id=456d1d6a4d

Мога да предложа същата книга с обем 69 МБ.

# 192
  • Мнения: 2 774
Пресен кадаиф при нас продават в турските магазини, провери и при вашите...може да има.
Ако си намериш, дръж във фризер остатъка, на мен ми беше останал малко и мухляса за две седмици

# 193
  • Мнения: 22 867
Как да си направим САНГРИЯ
Май обърка темата.  Wink
И снимки от нета, никаква гаранция, че по рецептата ще се получи това от снимките.

# 194
  • Мнения: 2 328
Знаете ли онези малки кръгли питчици от лидл,отгоре са тъмно кафяви и са цепнати на кръст?Е,ако някой може да даде рецепта за тях или поне да ми каже как се казват,че да ги търся.Просто много искам да ги направя,обожаваме ги у дома,децата искат,защото им ги правя на сандвич с домашна шунка и доматче и кашкавал.

Общи условия

Активация на акаунт