За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 632
  • 743
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 4 709
Ммммм не, искам да сложа и течен шоколад, имам и течна сметана....

# 526
  • Мнения: 406
Аз правя домашна торта със заквасена сметана и разтопен шоколад.Много вкусна комбинация,поне според нашия вкус.

# 527
  • Пловдив
  • Мнения: 40 741
Да ви питам...каква е тайната гофретите да станат хрупкави?
Масло ли слагате или олио в сместа, щото понякога се усеща ако е олио и някак вътре все ми стоят сурови Head Band  Лидълски ми е гофретника, уж ги държа повече и препичам, ама нещо не ги улучвам...

# 528
  • София
  • Мнения: 10 854
Ммммм не, искам да сложа и течен шоколад, имам и течна сметана....

Разбиваш течната сметана. Отделно смесваш течен шоколад и крем сирене и ги прибавяш към сметаната.

# 529
  • София
  • Мнения: 4 709
Миналата торта беше със сметана, маскарпоне, течен шоколад, и крем оле..... Други идей....

# 530
  • София
  • Мнения: 10 854
Миналата торта беше със сметана, маскарпоне, течен шоколад, и крем оле..... Други идей....

Ами като искаш да е различно и бързо го направи само от сметана и течен шоколад.

# 531
  • София
  • Мнения: 4 709
И такъв съм правила

# 532
# 533
  • София
  • Мнения: 4 709
Такъв правих само че добавих и течен шоколад....

# 534
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да ви питам...каква е тайната гофретите да станат хрупкави?
Масло ли слагате или олио в сместа, щото понякога се усеща ако е олио и някак вътре все ми стоят сурови Head Band  Лидълски ми е гофретника, уж ги държа повече и препичам, ама нещо не ги улучвам...

Масло.
Също не се слага прясно мляко. Май танита беше давала рецепта за хрупкави.

# 535
  • Пловдив
  • Мнения: 40 741
Да ви питам...каква е тайната гофретите да станат хрупкави?
Масло ли слагате или олио в сместа, щото понякога се усеща ако е олио и някак вътре все ми стоят сурови Head Band  Лидълски ми е гофретника, уж ги държа повече и препичам, ама нещо не ги улучвам...

Масло.
Също не се слага прясно мляко. Май танита беше давала рецепта за хрупкави.
наистина...?Та то е основното уж...ще потърся.

# 536
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 452
Много благодаря за идеите за блат за торта и крем,за които ви питах в началото на месеца.Направих тази на Пейч със врялата вода.И какаовия блат.Страхотна торта стана,Благодаря ти.Пейч!Ти си страхотен Бг-Маман!Отгоре украсих със живи рози и мента и черен шоколад и филирани бадеми.Благодаря на всички!

Сега Питам следните въпроси-
-Какво се сервира към Просеко?
-Как се ползва Яйчения ликьор за сладкиши?
-Тук има мисля Немски мами-как да търся марципана в Германия-как се казва?
-БрЮкселско зеле-бърз начин на приготвяне,ако може така да се каже?

# 537
  • Русе
  • Мнения: 5 203
Скрит текст:
Много благодаря за идеите за блат за торта и крем,за които ви питах в началото на месеца.Направих тази на Пейч със врялата вода.И какаовия блат.Страхотна торта стана,Благодаря ти.Пейч!Ти си страхотен Бг-Маман!Отгоре украсих със живи рози и мента и черен шоколад и филирани бадеми.Благодаря на всички!

Сега Питам следните въпроси-
-Какво се сервира към Просеко?
-Как се ползва Яйчения ликьор за сладкиши?
-Тук има мисля Немски мами-как да търся марципана в Германия-как се казва?
-БрЮкселско зеле-бърз начин на приготвяне,ако може така да се каже?

Благодаря!
https://ipeychev9.blogspot.com/2016/12/blog-post_15.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2018/08/aperol-spritz.html

# 538
  • Мнения: 1 953
Марципанът на немски е като на английски - Marzipan.

# 539
  • Мнения: 6 713
Здравейте, и аз имам две питания.Grinning

Колко сол се слага принципно на 500 гр. брашно? Незаисимо дали става дума за сладко/солено..

Печене на баница - знам, че зависи от фурната. Моята има вентилатор, горно-долно и т.н. Как се пече в началото за най-добри резултати? Имам чувство че всеки път се лутам, сменям програмите, тъй като хем чакам да се понадуе баницата, хем да не изгори слагам отгоре ал. фолио.

Чак ми е неубно от тия въпроси след бая години вече домакински опит... Flushed


Редеми, брюкселско слагам с малко вода, да е до средата, сол и масло и се задушава първоначално на силен котлон, и после на намаля.

Общи условия

Активация на акаунт