Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 21

  • 24 002
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 168
Аз бих искала да попитам дали някой тук си е правил ОГТТ в Бодимед и помни ли крайната сума за изследването, ако то е включвало и инсулин, освен КЗ.

# 91
  • Близко съм
  • Мнения: 818
Аз, около 60лв. беше по груб спомен.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Аз не разбирам, в горните изследвания на Dominique, как Гликирания е 3,8, и какво смятат лекарите - защо е така, при все, че КЗ не е толкова ниска?

И на мен това ми направи впечатление.
Д-р Начев, ми назначи изследванията, като ги видя, потвърди ИР и нищо не каза за този резултат.
Благодаря на Франсоаз* и  dolce miele, ще се опитам, да увелича салатата и мазнините, да видим.

Скрит текст:
Сигурно не съм първата дето и е писнало, от диагнози, изследвания, лекари и все притеснения от тоя род.
Аман! Вече ми иде да зарежа всичко и да си гледам живота, но пустата борба за дете.
Извинявам се за мрънкането.

# 93
  • Мнения: 32 138
Това с гликирания е странно наистина. Може би е грешка!

# 94
  • Мнения: 13 226
Гликираният както е процент от общия хемоглобин, малко трудно да се гледа обективно като абсолютна стойност, поне аз с такова впечатление оставам от повечето дето се пише и споделя тук... Но да, странно изглежда толкова ниска стойност, изследването поне лесно се повтаря, не като натоварването с глюкоза.

# 95
  • Мнения: 7 856
Dominique, случайно да имаш анемия? Тогава гликирания хемоглобин не е достоверен. Ако нямаш, май често си в хипогликемия, за да докараш толкова ниска стойност.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 1 471
Dominique, случайно да имаш анемия? Тогава гликирания хемоглобин не е достоверен. Ако нямаш, май често си в хипогликемия, за да докараш толкова ниска стойност.
Ами нямала съм симптоми нито за едното, нито за другото.

# 97
  • Мнения: 18 542
здравейте, ИР влияе ли на кръвното? Винаги съм била с ниско, но онзи ден бе изключително ниско 40/80 и пулса ми беше около 65/70.
Влияе, но обикновено в обратна посока.

# 98
  • Мнения: 790
С ниско кръвно съм и аз и е страшен кошмар. Някой успял ли е да се справи с проблема. Постоянно ме боли главата, събират ми се границите и вече не знам какво да правя. Пробвах с айряни, увеличих солта, много вода, движение и пак нищо :
Онзи ден се върнах на себе си след чаша ледена кола, но това пък ми държи висока КЗ и май съм в омагьосан кръг.

# 99
  • Мнения: 18 542
Аз пия кафе - доста кафе.

# 100
  • София
  • Мнения: 4 878
С ниско кръвно съм и аз и е страшен кошмар. Някой успял ли е да се справи с проблема. Постоянно ме боли главата, събират ми се границите и вече не знам какво да правя. Пробвах с айряни, увеличих солта, много вода, движение и пак нищо :
Онзи ден се върнах на себе си след чаша ледена кола, но това пък ми държи висока КЗ и май съм в омагьосан кръг.

Пий кафе. Кафето по принцип е полезно, а ако си с ниско кръвно - още повече.
Колата е отрова.

# 101
  • Мнения: 168
Аз пък след кафе се чувствам много зле, замъглено ми е, отпаднало, най-много пулсът ми да се увеличи. Sad

# 102
  • Мнения: 790
Аз пия само разтворимо. На работа колегите като си правят кафе на машина ми става лошо само от миризмата, а когато го пия още по-зле е положението-ускорен пулс, неприятен вкус в устата. Явно трябва нещо да му добавям.

# 103
  • Мнения: 18 542
Електролити, електролити и електролити. В началото това е едно от най-важните неща при неразположение.
Ако само сол не е достатъчна, потърсете си електролити с калий.

# 104
  • Близко съм
  • Мнения: 818
Момичета, сутринта си пуснах изследвания за уж въпросна Анемия, според вас има ли налична такава (извинете,че се отклонявам от темата), Миоки, благодаря ти за мнението , винаги с ниско кръвно съм била, аз пия кафе,но по две,
Група Показател   Вид материал       Резултат   Измерителна единица   Референтна област   Метод
Хормони
TSH   Serum        1.75       µIU/ml     0,27 - 4,20     ECLIA
Хематология
ПКК-14 показателя   EB                      
     Левкоцити   EB         9.1      G/l    3,5 - 10,5     LD
     Еритроцити   EB         4.37      T/l    4,20 - 5,40     DC-det.
     Хемоглобин   EB         135      g/l    120 - 160     SLS
     Хематокрит   EB         0.408      l/l    0,370 - 0,440     calc
     MCV   EB         93.4      fl    82 - 98     Calc.
     MCH   EB         30.9      pg    28 - 33     Calc.
     MCHC   EB         331      g/l    320 - 360     Calc.
     Тромбоцити   EB         259      G/l    140 - 440     DC-det.
     RDW-SD   EB         44.2      fl    36,40 - 46,30     calc.
     RDW-CV   EB         12.9      %    11 - 14,40     calc.
     PDW   EB         12.1      fl    9 - 17     calc.
     MPV   EB         10.2      fl    9,4 - 12,3     calc.
     P-LCR   EB         27.3      %    13 - 43     calc.
     PCT   EB         0.26      %    0,17 - 0,35     calc.
Клинична химия
Желязо   Serum        14.83       µmol/l     6,60 - 27,5     Spectrophotometric *
Специфични протеини, витамини
Ferritin   Serum        91.3       µg/L     13 - 150     ECLIA
Витамин В12   Serum        349.4       pmol/l     145 - 569     ECLIA



Общи условия

Активация на акаунт