1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение 3)

  • 18 396
  • 342
  •   1
Отговори
# 285
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 716
Някой може ли да сподели какво точно ще стане с майките в заварено положение?

# 286
  • Мнения: 1 000
Разбере ли се.............. ще го има навсякъде из форума.....и във всички отчетни

# 287
  • Мнения: 169
Ох, и мен много ме интересува това за завареното положение. Дали се набутах като си пуснах неплатен отпуск, защото така ми намалява заплатата за последните 6 месеца? Уж го направих, за да ми изтекат 135те дни след 01.01.07, а то какво стана... Ако съм сигурна, че при всички положения ще вземам 90% до 9ия месец на детето, да си прекъсвам отпуска и лекарката да ми напише болничния за 45те дни... Само дето черно на бяло никъде го няма още...

# 288
  • Мнения: 4 181
     Ехо момичета Heart Eyes
За завареното положение говорих с Ани Салич, защото и аз бях изненадана от това което казах,явно след като се обадих на Христина Христова са се размислили по въпроса newsm78
Ани Салич каза, че след като парламентарния репортер го е написал значи е така:
Ако детето на 01.01.2007 е под 9 месеца майката взима 90 % докато ги навърши.
Аз го разбирам така примерно, детето е родено на 1-ви септември, значи на 1-ви декември изтичат 135-те дни, ако е родено точно на термин. Това означава, че за декември майката ще получи 160лв, а от януари нататък до 1-ви юни ще си взима 90-те %
Tonitta не си се прецакала, защото първо става въпрос за малко дни, второ, ако ти изтеката 135-те дни преди нова година, до 1-ви януари ще взимаш 160лв и после 90-те % , дано да си ме разбрала.
Evy - за твоето питане нека да прочета крайния вариант като го обнародват, че вече съвсем се оплетох става ли?
Zzz - мерси за линка Hug
Коала, разбрахме се за 8.45 за утре
BgViki това за оспамването е добра идея Peace
И момичета, благодаря и аз на всички ви  bouquet                                                                                                                                                                                                       

# 289
  • Мнения: 169
     Tonitta не си се прецакала, защото първо става въпрос за малко дни, второ, ако ти изтеката 135-те дни преди нова година, до 1-ви януари ще взимаш 160лв и после 90-те % , дано да си ме разбрала.
Ами пуснах си 12 работни дни неплатен отпуск, което си е почти половин месец и така августовската ми заплата ще е наполовина, а тя влиза в базата за изчисляване на 90те %. А ако си бях пуснала направо болничния за 45 дни тези 12 дни (даже са по-малко, защото съм се презастраховала с 2-3 дена) щяха да са точно преди 01.01.07 и щях да взема по-малко пари само в един месец, а не във всички или почти всички. Все пак нещата са на кантар май и може би е по-добре да не си прекъсвам неплатения отпуск (от който са изтекли 4 работни дни), за да съм си "застрахована" все пак, макар, че се съмнявам парламентарния репорер да е подал грешна информация.
И наистина много ще се радвам ако е истина, защото толкова много майки ще бъдат облекчени финансово, дори и това да е само за 2-3 месеца.

# 290
  • Мнения: 2 242
А заварено положение при което на 01.01.2007 детето е НАД 9 месеца? Ясно е че няма да се уреди с 90-те % Mr. Green Whistling, но ще й свърши ли майчинството?

# 291
  • Мнения: 1 000
А заварено положение при което на 01.01.2007 детето е НАД 9 месеца? Ясно е че няма да се уреди с 90-те % Mr. Green Whistling, но ще й свърши ли майчинството?

Не разбира се.....ако си решила да си го гледаш.....полваш си го до 2 годишна възраст на детето......сега 160лева.....от догодина 170 лева.
Ако искаш да се върнеш на работа...и няма кой да го гледа........гледачка....

Само въпрос към запознатите .......Гледачката може ли да е от семейството, а не от бюрото по труда......уредиха ли този въпрос

# 292
  • Varna
  • Мнения: 288
Доколкото разбрах,може и да е член на семейството,но да не работи на трудов договор и да не е пенсионер.

# 293
  • Мнения: 1 072
А може би все пак и ще трябва да се регистрира в Бюрото по труда, за да се отчете  някакъв успех в намаляването на безработицата и сработването на тази система за детегледачките.

# 294
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Имам важен въпрос:

Как стоят нещата за неплатената година /3-тата/. Вчера се видях с една майка, която твърдеше, че тази година била разделена на две/6 месеца майката да гледа детето и 6 месеца бащата/. Вярно ли е ?
Майката може ли да си изгледа детето /само тя/ до 3г. възраст ?

И още нещо, тази 3-та година до кога е ? До навършване на 3г. на детето ли е ? До тогава ли работодателя е задължен по закон да ти пази мястото ?


ЧЕСТИТА ПОБЕДА, КОЯТО С МНОГО УСИЛИЯ ПОСТИГНАХМЕ smile3501 smile3501 smile3501

# 295
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А може би все пак и ще трябва да се регистрира в Бюрото по труда, за да се отчете  някакъв успех в намаляването на безработицата и сработването на тази система за детегледачките.
Така го казаха и по новините. Детегледачката да е от бюрото по труда, може и член на семейството, но той също трябва да е регистриран в бюрото. Само не разбрах какво ще им плащат от бюрото по труда - единствено осигуровките ли?
Браво, това си е голяма победа.
Остава сега и работодателите да осигуряват жените на цялата им заплата, а не на някакви минимални суми.......

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 10:43 от valja

# 296
  • Мнения: 2 274
А може би все пак и ще трябва да се регистрира в Бюрото по труда, за да се отчете  някакъв успех в намаляването на безработицата и сработването на тази система за детегледачките.
    Еййй, ако е така, значи се уредих  Mr. Green! Мама е безработна учителка  Mr. Green!
   BgViki, за ноемврийките в Отчетни не се притеснявай! Редовно четем тази тема и предаваме инфото на майките в нашата тема!
   Браво момичета  Hug! Хайде да ви почерпя по едно коктейлче за мое здраве, че днес остарявам  Embarassed

# 297
  • София
  • Мнения: 3 688
а как е решен този въпрос
ако забременееш повреме на първото майчинство и без прекъсване взмеш второто майчинство какви пари взимаш?90% от парите който си взимал в началото на първото майчинство ли?

# 298
  • Плевен
  • Мнения: 1 418

   Браво момичета  Hug! Хайде да ви почерпя по едно коктейлче за мое здраве, че днес остарявам  Embarassed

Честит рожден ден, пожелавам ти всичко най-хубаво, много да те радва детенцето, а и скоро да се възползваш от промените за майчинството.  smile3525  newsm59

# 299
  • Мнения: 4 406
на 3 места една и съща тема, няма ли как да се синтезира информацията? някои мнения се припокриват

Общи условия

Активация на акаунт