В момента чета ... 62

  • 45 607
  • 741
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 760
Напоследък най-силно впечатление ми направи книгата на Джек Лондон "Скитникът между звездите". Улавям се, че доста често си мисля за сюжета и се питам, авторът по това време от къде е получил тези сведения. Става дума за Опитности извън тялото или т. нар. ОИТ. Разказва се за един професор осъден на смърт в строг тъмничен затвор. Там другите затворници го научават как да говори с тях посредством почуквания по стената. По този начин (всички са затворени в единични килии) те го научават как, при поредното упражнено насилие над него от страна на надзирателите, да излиза извън тялото си и да не усеща болката. По време на отделянето от тялото душата се рее в миналите му животи.

# 256
  • Мнения: 6 156
Чета Сподавен писък. На около 30% съм и ми идва, като глътка свеж въздух след Момичето от Бруклин.
Какво му има на Момичето? Обожавам Мюсо, нали не е развалил качеството, а съм я приготвила книгата и с нетърпение чакам да й дойде реда.

# 257
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
И на мен не ми хареса "Момичето от Бруклин", въпреки че съм фен на Мюсо. Скучна ми дойде.

Не помня вече за коя последно прочетена книга писах тук (старост-нерадост Satisfied )

Прочетох The Testaments на Маргарет Атууд. Очаквано е по-слаба от The Handmaid`s Tale, но е готина, по-скоро е като трилър с политическа отсянка. Чете се бързо и леко.

Нещо, което се чете бързо, но не и леко е "Докато лежах и умирах" на Уилям Фокнър. Страшно много ми хареса, а не очаквах. Авторът е отличен с Нобел и два Пулицъра и има защо. Прекрасен стил, тънка ирония, адски мрачно чувство за хумор. Абе, моите неща Blue Heart

Сборникът разкази "Истории от 90-те" също ми хареса, тежък е, защото и тези години не са от най-веселите, но ми беше интересно да сверя собствените си спомени от този период с тези на писатели, журналисти, обикновени хора, преподаватели и доста други, които са побрани в антологията. Препоръчвам определено, но си трябва настроение за тази книга.

И сега се мъча зверски с "Артър и Джордж" на Джулиан Барнс. Изненадана съм, защото по принцип харесвам автора, обаче тук се е поизложил. Жестоко скучни герои, а Артър всъщност е сър Артър Конан Дойл и очаквах нещо съвсем друго. Ако не ми беше подарък в прекасно английско издание от скъп приятел, досега да съм я зарязала.

# 258
  • Мнения: 1 143
Точно скучна ми беше и на мен. Виж Сентръл парк е друго нещо.
evencee ти пак си я прочети, може да ти допадне.

# 259
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Прочетох "Бал на чувствата". Боже, не си го причинявайте! Блудкав чиклит. Предсказуем.
Започвам "Преди да станем твои". Купих я отдавна, но все отлагах. Няколко поста по-нагоре я споменаха.

# 260
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
И аз четох "Преди да станем твои". Хареса ми, темата не е лесна.

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Аз чета Островът на Виктория Хислъп. В началото ми беше малко елементарна, но вече съм на 25% и историята се оказа доста интересна.

# 262
  • Мнения: 2 241
И на мен “Артър и Джордж “не ми хареса като първа среща с автора.
Същото и със “ Стършел” на Войнич...приключвам три поредни книги още в първите страници и хич няма да им давам втори шанс-изборът ми е голям.

# 263
  • Мнения: 1 529
На един дъх прочетох две книжки от поредицата Убийства в Мидсъмър - „Провинциални убийства”и „Сигурно място”. Много приятни и четивни криминалета.

# 264
  • Мнения: 10 697
Аз чета Островът на Виктория Хислъп. В началото ми беше малко елементарна, но вече съм на 25% и историята се оказа доста интересна.

Да, и аз си помислих отначало, че ще е някакъв чиклит, но не се оказа така.

# 265
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
На Фокнър в младите си години, хаха, съм чела "Врява и безумство". Пълна каша ми беше в началото. Викам си аз ли обезумявам. Чудесна идея.

# 266
  • Мнения: 5 776
"Островът" се базира а истински истории, някой ден ще посетя Спиналога, има изключителен сериал по нея, но сега не знам откъде може да се свали и дали вече има субтитри.

А Фокнър ми е голям любимец! Тази специално още не съм я чела, а отдавна си чака реда.

# 267
  • Мнения: 74
Здравейте, чета ви от известно време и си открадвам идеи за книги. Безразборен и пристрастен читател съм. Последно четох:
" Убийството на невъзможното" на Меснер - хареса ми много
"Жажда " и "Нож" на Несбьо - харесаха ми също, но аз съм фен на Несбьо
"Похищението на Ани Торн" - за мен пълна боза, открадната едно към едно от Кинг/" Гробище за домашни любимци"

# 268
  • Мнения: 2 241
Хм,сега ще върна в списъка Островът-лятото мислех,че ще е бозица и я зарязах...сега съм на "Чудото" Ема Донахю,100 стр на един дъх,книгата е с похавали от Стивън Кинг....това е авторката на "Стая" и сега ще издирвам и предишните й творби,мисля само на английски ги има.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 07:33 от Calabria

# 269
  • София
  • Мнения: 6 054
Аз чета Островът на Виктория Хислъп. В началото ми беше малко елементарна, но вече съм на 25% и историята се оказа доста интересна.

Да, и аз си помислих отначало, че ще е някакъв чиклит, но не се оказа така.
Дааа, много хубава книга! Аз я четох на морето.

Общи условия

Активация на акаунт