В момента чета ... 62

  • 45 608
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
Аз ще приключа 2019 и ще започна 2020 с "Джейн Остин у дома" на Луси Уорсли.

# 631
  • SA
  • Мнения: 3 196
Приключих годината с 35 прочетени книги, което си е доста за мен като се има предвид, че през голяма част от свободното ми време чета професионална литература.
Много от хубавите книги, които прочетох тази година, са по препоръка от тази тема, за което искрено благодаря!
Бих искала да спомена и няколко книги, които може би не са шедьоври и не са преведени на бъларски език, но докоснаха душата ми и не ми позволиха да ги оставя, докато не достигнах и последната им страница:
- The Girl from Simon's Bay - Barbara Mutch
- Christiaan Barnard: The Surgeon Who Dared - David Cooper
- Mercury and Me - Jim Hutton

# 632
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Аз изпращам старата година с "Жената в каюта 10". Започнах я снощи и много ми харесва.
Не знам колко книги съм прочела тази година, не си водя статистика за съжаление, нито следя Goodreads - не са повече от 15 може би. Нямам никакво време да чета, най-много вечер след 22ч. по половин час.

# 633
  • Мнения: 5 367
Лу, аз точно "Единствената история" чета, понеже тази книга имам вкъщи. Знам, че харесваш Джулиан Барнс като автор, затова ме изненада доста с факта, че точно негова книга зарязваш за пръв път от доста време насам, обикновено ги мъчиш до край. На по-късен етап съм склонна да прочета и друго негово, но се чудя какво newsm78 Ясно е, че тази злополучна книга няма да ми е втората среща с него, ще помисля още малко.

# 634
  • Мнения: 6 346
Аз ще изпратя годината с "Три часа" на Андерш Руслунд и "Братството на светата плащаница" на Хулия Наваро. През годината съм прочела общо 50 книги и направо се чудя на хората, които успяват да прочетат повече, кога намират толкова време. Laughing Пожелавам ви весело посрещане на 2020-а и много хубави книги и догодина!

# 635
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
59 книги е моята година. Дано догодина мога поне толкова да прочета! Колко книги ме чакат!

# 636
  • Мнения: 397
Завърших The Grace year ... много ми хареса, има доста общо според мен с Разказът на прислужницата, но за мен The Grace Year е по-добра. Книгата се води YA, но засегнатите теми са много по-отвъд: за мястото на жените в един не особено измислен свят, за промяна, за смелост ... определено препоръчвам.

# 637
  • Мнения: 315
Добро утро и Честита Нова година от мен . Бъдете живи и здрави Simple Smile
Аз завърших книжната си година с "Когато е наистина " на Ерин Уот - приятна тийн книжка , лека и неангажираща .
През годината прочетох общо 50 книги. Преди имах повече време и съответно четях и повече  ,но важното е , че все още намирам време за това любимо мое занимание .
Днес все още се се чудя какво да подхвана през новата година.

# 638
  • Мнения: 6 156
Честита нова книжна година и за много вълнуващи книги!
Моята година завърши с "Винаги ще има Коледа" на Джени Хейл, а тази започвам ударно с "Престъпен ум" на любимия Крис.
Иска ми се да чета повече, защото на сегашното темпо по 50 книги съм натрупала за 7 години напред, а съм сигурна че тук в любимата ми тема и през тази година ще добавя поне за още две от препоръките ви.

# 639
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
ЧНГ другарки- книжарки Simple Smile Аз завърших с първия том на "Чамкория", доста ми харесва, с малки изключения като затъне в политически разсъждения. Почнах 2ри том. Това което най- много ми харесва е, че описва София каквато е била в миналото и си спомням какво ми е разказвал дядо ми, става ми мило.

Понеже гледам всички сте похвалили "Институтът", тя ще е следващата Simple Smile

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 20:31 от Vesito

# 640
  • Мнения: 10 837
Снощи приключих "Животът и смъртта на Катерина". Като цяло не е лоша книгата. На моменти прескачах някои досадни описания, но през цялото време нямах търпение да стигна до края, за да разбера как, аджеба, умира тази Катерина. Какво ли не предполагах, но не и действителния финал.

Днес започвам първа книга от скандинавската трилогия "Времето на меча".

# 641
  • Мнения: 24 370
Започвам годината с "Бяла като мляко, червена като кръв"

# 642
  • Мнения: 2 241
Завърших първата книга за тази година”Където пеят раците” Делия Оуенс и съм във възторг от сюжета,описанията,трогателността на историята,адмирации за авторката!
И днес прегледах почти всички нейни интервюта в YouTube ,даже едно от 1992г,когато е живяла в Замбия с бившия си съпруг и за техните премеждия,страхове,но също така и за необятната им любов към природата,към дивия недокоснат свят/където пеят раците/ и стремежът им да опазят невинната природа,живота на хиляди животни....извинете ме,отплеснах се,но много ме плени животът на сем.Оуенс-сега ще търся и останалите им книги non fiction за Африка.
И продължавам с Бакман “Ние срещу всички” продължението....

# 643
  • Мнения: 13 819
Започвам годината с "Бяла като мляко, червена като кръв"
Прочетох я тази година, даже съм забравила че съм я чела. Хубава книга , Споделен живот по нещо ми напомни за нея.

Честита нова година на всички най-добри пожелания за здраве, успехи и късмет.

Аз не мога да кажа колко книги прочитам в това число годишно. Не ги броя ,  много лесно  забравям имената на книгата или  автора. Преминавайки към следващата книга някак  бързо оставям прочетеното зад гърба си. Така че количеството прочетени книги  меря с категориите -  много или малко съм чела в зависимост от това дали се чувствам удовлетворена ... Да кажем че тази година изчетох достатъчно.

# 644
  • Мнения: 960


За сега ми е интересна. Криминале.

Общи условия

Активация на акаунт