В момента чета ... 62

  • 45 533
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 315
Здравейте ,
аз завърших "Винаги ще има Коледа " от Дж. Хейл - много приятна коледна книжка ,която с нищо не ме изненада , но пък ми достави удоволствие. Сюжетът ѝ малко ми напомняше на "Коледни пожелания и бисквитени целувки" от същата авторка , съдбата на главните героини е сходна и добре ,че не прочетох книгите една след друга.
Най - сетне завърших и "Тънкото изкуство да не ти пука" - тази книга  доста ме измъчи . Не успя да ме спечели , не научих нищо ново и интересно от нея , не извлякох никакви поуки ... в общи линии след една седмица сигурно няма да помня съдържанието ѝ , а я започнах с голям ентусиазъм . Дано това е последното ми книжно разочарование за тази година.
В момента съм изпаднала в пълно блаженство ,четейки " Така го правят датчаните " на Хелън Ръсел. Интересен ми е начина на живот на "най- щастливата нация" , техните привички и обичаи , култура , законодателство , здравна система и изобщо всичко . А и самата история  е поднесена интересно , не четем само статистически данни и фактология.
Относно поставянето на предизвикателства - много обичам да го правя. Всяка година в GR си задавам някакъв брой книги , които искам да прочета , отделно участвам в разни тематични или жанрови предизвикателства . Лично мен това не ме натоварва , а даже ми е много приятно като отметна някоя категория или поредната прочетена книга и се доближа до крайната си цел. Имам си и тефтер ,където записвам прочетеното както и набелязвам нови книги  Като цяло отделям доста време на всички тези глупости , но ... всеки човек е различен , важното е четенето да ни доставя удоволствие Simple Smile

# 511
  • Мнения: 10 685
Щефи, "Богът на дребните неща" е роман-поезия, книгата за Индия, която е ненадмината от прочетените от мен до момента.
Не очаквай толкова високо ниво от 'Крехко равновесие" въпреки цялата пълнокръвност на романа. Ще очаквам отзива ти Simple Smile

# 512
  • Мнения: 2 734
Ще напиша впечатление, Happy Mijj,  няма да е в рамките на тази година, другия месец.

За Богът.. .. беше неочаквано,  в рамките на един сезон два пъти  я четох, и края още го помня,  точно когато си мислех, че всичко е добре, когато свършва добре...тръпки ме побиват

# 513
  • Мнения: 10 787
Минах 100 страници на „Инспекцията” на Малерман, много мудно ми върви четенето. Явно бая антиутопии съм прочела и нищо не може да ме впечатли вече. Идеята е хубава, но все имам чувството, че това съм го чела някъде вече. Направо като гледам колко е дебела книгата и ме хващат лудите, но ще се напъна и ще я прочета до край. Може пък да ми хареса в крайна сметка.

# 514
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Препоръчват ми "Книга за гробището" - Нийл Геймън и "Мидълсекс" - Джефри Юдженидис, но доколкото разбирам имат фентъзи нюанси, а аз не съм много фен.
Ако някой ги е чел, ще бъда благодарна за отзиви.

# 515
  • Мнения: 5 776
Втората няма, но аз така и не я оцених високо, съвсем други очаквания имах за нея. Типично по гръцки забива в историите на родата до трето коляно, а основната идея е повърхностно засегната.

А Геймън го обожавам, историите му са по-скоро като метафори, не бих ги определила точно като фентъзи.

# 516
  • Мнения: 8 228
"Книга за гробището" е много хубаво. Фантастичните елементи не се натрапват и много плавно се лее историята.

# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Чудесно, ще ги взема тогава да ги прочета. Може би тази за гръцката история няма да ми допадне, но ми е любопитна.

# 518
  • Мнения: 630
Минах 100 страници на „Инспекцията” на Малерман, много мудно ми върви четенето. Явно бая антиутопии съм прочела и нищо не може да ме впечатли вече. Идеята е хубава, но все имам чувството, че това съм го чела някъде вече. Направо като гледам колко е дебела книгата и ме хващат лудите, но ще се напъна и ще я прочета до край. Може пък да ми хареса в крайна сметка.

Аз дори я оставих за момента, нещо много тегаво ми вървеше.

Докато уж четях “Инспекцията” прочетох “Всяка сутрин пътят към дома става все по-дълъг” и ”Нещата, които синът ми трябва да знае за света” на Бакман. Първата ми хареса, втората - по-скоре не.

Прочетох и “А можехме да бъдем” на Иво Христов - купих я благотворително, авторът събира пари за лечение. Момчето е много младо и книгата е доста слаба, но я дочетох все пак. Дано е здрав, за да научи повече неща за света и любовта, може и да станат по-добри нещата му.

Сега чета “Домът на мис Перигрин за чудати деца”. И нея я купих благотворително от един коледен базар в подкрепа на две дечица, който се проведе на бившето ми работно място. Тази вече ми харесва и си я чета с интерес.

# 519
  • Мнения: 2 654
В момента дочитам "Ковчегът на Керъл" на Джош Малерман. Книгата е повече от страхотна. Нещо като нов прочит на Спящата красавица, но доста мрачен.
Дойде ми като глътка свеж въздух след бозата наречена "Живот в скалите". Съжалявам ако тук има почитатели на книгата, но за мен това беше просто сборник с цитати, излишно напудрен и рекламиран. За пръв път от години, съжалих, че съм дала пари за книга.

# 520
  • Мнения: 6 346
Изобщо не съм се замисляла да купувам "Живот в скалите". Да, много нашумя, но след като прочетох за какво става дума (статия на Силвия Недкова май беше), реших, че няма никакъв смисъл. Този тип книги явно се търсят много, такъв ни е пазарът в момента, но винаги е добре да се прочете малко за книгата, преди да се дават пари. Поне аз така правя.

# 521
  • Мнения: 9 569
Аз завърших " Жената на прозореца" на Ей Джей Фин. Сега умувам какво да започна Simple Smile

# 522
  • Мнения: 10 685
Може и да греша, но защо ми се струва, че прехваленият Алманах на Фермата пак ще е нещо а ла "Живот в скалите" и "Стопанката на Господ"?

# 523
  • Мнения: 6 346
Миж, вписва се в общата тенденция, с такива впечатления оставам. И за него изобщо не съм се замисляла, нито за "Стопанката".

# 524
  • Мнения: 10 787
Както написах преди няколко дни, че ще боря „Инспекцията”, ами... отказах се.. Нямам нерви да си губя времето с безинтересни книги.
Почнах „Животът и смъртта на Катерина”. За сега ми харесва, има интрига още от самото начало.

Общи условия

Активация на акаунт