В момента чета ... 62

  • 45 565
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 4 899
Приключих Кома - Робин Кук
Класика! "Операционна № 8" не може да бъде забравена.
Филмът, с режисьор Майкъл Крайтън, също е великолепен за времето си (1978г.) и налага Майкъл Дъглас (в главната роля) като актьор, а не само "син на татко си".

# 601
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
Прочетох "Коледни пожелания и бисквитени целувки ". Много ме стопли през коледните дни, докато навън беше снежна вихрушка. Приятна книжка, предвидима история и много лека за четене.

Сега се колебая между четири:
"Жената в каюта 10"
"Кажи на вълците, че съм си у дома "
"Останалото е мълчание"
"Птича песен"

# 602
  • Мнения: 975
Започнах “Убийството на командора” на Мураками. Много увлекателно и лесно за четене. Някои от книгите му са ми били кофти като финал, но пътуването до там винаги си заслужава Simple Smile

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
Кали,  благодаря за споделянето на филма, ще се гледа.

# 604
  • Мнения: 13 806

Сега се колебая между четири:
"Жената в каюта 10"
"Кажи на вълците, че съм си у дома "
"Останалото е мълчание"
"Птича песен"

Мога да дам насока само за средните две. И двете са определено книги за размисъл.
Останалото е мълчание е книга и с криминален уклон.
За вълците - за сега съм изчела 3/4 - чисто човешка тематика.

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 19:30 от _re_ge

# 605
  • Мнения: 394
Довършвам Дуротан(предисторията на филма Warcraft). С нея явно ще завърша годината. А новата мисля, че ще започна с Топ мистериите на света😊

# 606
  • Мнения: 13 806
Прочетох Кажи на вълците, че съм си у дома.
Какво да кажа. Последните 20 страници плаках. Книгата е разтърсваща. Съвсем човешка, открита, потрисаща, написана  от  името  на 14 годишно момиче и буквално  лъха на невероятно чиста  детска искреност граничеща с цинизъм. Разбирам защо сте я оценили толкова високо. Ако обичаш да четеш, не трябва да подминаваш именно тази книга , в никой случай.

Не знам с какво да продължа. Тази книга много вдигна летвата.

# 607
  • Мнения: 4 611
Започнах “Убийството на командора” на Мураками. Много увлекателно и лесно за четене. Някои от книгите му са ми били кофти като финал, но пътуването до там винаги си заслужава Simple Smile
Заплювам си я за следващо негово четиво! Аз изгълтах и втората книга на 1Q84 и скоро почвам и третата. До момента тази му е най-добрата, която съм чела. Nerd

# 608
  • Мнения: 100
“Три седмици да се сбогуваш” в началото съм, но е “моята” книга. Лошото е, че чета до късно, следователно спя до късно. А при мен е къс деня, така изтървам светлата част🙂 Ама само до 6.01 съм свободна, грабя с пълни очи.
Момичета, много благодаря за споделянето. Безценни сте!
Весели празници!

# 609
  • Мнения: 975
Уейв, и на мен любима ми е 1Q87. Също много ми хареса “Безцветния Цукуру”, а миналата седмица прочетох “Хрониките на птицата с пружина”, ако не си я чела мисля, че ще ти допадне също, на мен ми хареса.

# 610
  • Мнения: 960
МАРИ 77 ,а аз още се чудя дали да се запиша на библиотека ,при положение че от поне 5 години чета само електронни книги.
Хем ми е иска да хвана книга в ръцете си ,хем се чудя ако чета книжна какво да ги правя тези книги в таблета ми.
Преди години ,когато бях в майчинство ,вземах по 10 книги за месец ,че не ми и стигаха.
Голяма лакомия за книги имам.
Това е причината да не посягам към електронния вариант.
Лакомията ми е голяма.
Имам купени книги от края на 2018г и няколко от тази година.
Но за мен влизането в библиотеката е несравнимо чуство.
Гледам да прочета книгите , които са под наем и купените ми събират прах.
Все си ги кътам, и аз не знам за кога.
Тях си ги чета през лятната отпуска.
Дочитам Чудовището на Владимир Зарев.
Както писах, не е подходяща за тези празници, но такъв ми бил късмета.
Доста съмнително подходих към нея. Остават ми 10тина страници, но ми хареса.
Има леки препратки към Изворът.
Понеже от анотацията към книгата въобще не може да се разбере темата, ще напиша малък коментар, без да издавам много.
Скрит текст:
Темата е за старостта и спомените, които стават нейно ежедневие. За това, как различните политически режими могат да разбият живота на много талантливи хора и за силата да кажеш "Прости ми" , макар и след години. Това е книга, не за сблъсъка между младостта и старостта,а за тяхното обединение и произлизащото разкаяние от този съюз.
Извинявам се , но понякога не мога да облека достатъчно красноречиво мислите си в думи.Simple Smile

# 611
  • Мнения: 4 611
Уейв, и на мен любима ми е 1Q87. Също много ми хареса “Безцветния Цукуру”, а миналата седмица прочетох “Хрониките на птицата с пружина”, ако не си я чела мисля, че ще ти допадне също, на мен ми хареса.
Хрониките ми бяха първата негова книга и ми е от любимите Relaxed А, "След мръкване" чела ли си? На нея също й се чудя.

# 612
  • Мнения: 975
Чела съм я, не ми хареса толкова много, в смисъл не е лоша, но малко ми бледнееше, “Норвежка гора” също е много хубава, “Спутник, моя любов” също не ми е от любимите. Въпреки че, никоя от книгите му не ми е била разочароваща, просто някои доста повече ми харесват от другите. Взела съм сега и “Чуй песента на вяятъра” и “Изчезването на слона”,  ще видим и те как са, ако не си чела случайно “Норвежка гора” или “Цукуру”, бих ти препоръчала тях.

# 613
  • Мнения: 10 687
Литературната си година приключих подобаващо добре - с "Институтът" на Кинг Simple Smile
До средата на книгата си казвах, че е просто един много добър роман, но не и дяволски добър роман на Краля Simple Smile
В темата за Кинг някой беше казал, че е "усетил" Кинг само в началото. Е, аз пък го усетих от средата натам Grinning
Чудесна книга с плашещо реалистична тематика! Давам ѝ с удоволствие 5* Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 дек 2019, 19:33 от Happy Mijjj ツ

# 614
  • Мнения: 13 806
“Три седмици да се сбогуваш” в началото съм, но е “моята” книга. Лошото е, че чета до късно, следователно спя до късно.


Понеже твоят пост беше последния който видях вчера реших да заложа на Три седмици. Започнах, да видим как ще се развива действието. Вечерта е пред мен днес ще чета, защото утре няма да имам никакво време!

П.с. записвам си и Институтът като препоръка. Мураками го прескачам. Не е моят автор, опитвах опитвах но не ми се получава.

Общи условия

Активация на акаунт