В момента чета ... 62

  • 45 520
  • 741
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 8 223
И аз съм на "Институтът" в момента. На около 2/3 съм и се надявам да го свърша още тази нощ. Какво да кажа? Пълно удоволствие от първата страница досега и силно се надявам на силен финал този път. За мен си е типичен Кинг още от самото начало. Майстор е в описанията на забутани малки градчета и на техните обитатели.

# 616
  • Мнения: 100
“Три седмици да се сбогуваш” в началото съм, но е “моята” книга. Лошото е, че чета до късно, следователно спя до късно.


Понеже твоят пост беше последния който видях вчера реших да заложа на Три седмици. Започнах, да видим как ще се развива действието. Вечерта е пред мен днес ще чета, защото утре няма да имам никакво време!
А аз по твоя препоръка започвам “Кажи на вълците...” 😀

# 617
  • Мнения: 1 091
В момента чета две книги:
Наполеон Хил - Мисли и забогатявай
Джени Хейл-Коледни пожелания и бисквитени целувки
Моля да ми препоръчате книги вдъхновяващи ,ще съм благодарна! 🍀

# 618
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 726
Как определяте "Институтът" сравнен с "Другият"?

# 619
  • Мнения: 10 685
На мен повече ми хареса "Институтът".
"Другият" ми беше с малко претупан край.

# 620
  • Мнения: 5 341
Пристъпвам плахо към творчеството на Джулиан Барнс. След онова унищожително ревю на Лу за "Артър и Джордж" вече не смея да тръгвам с каквито и да е очаквания към него Blush Надявам се да не се мъча много.

# 621
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
"Три седмици..." много ми хареса и на мен.
А "Татуировчикът от Аушвиц" е една от задължителните книги! Препоръчвам, препоръчвам! Много ме докосна, въпреки многократно използваната тематика. Истинска и даже вдъхновяваща. Какво е любовта, как обичаш, как си обичан...на фона на нечовешки извращения. Абе, прочетете я!

# 622
  • Мнения: 2 218
Аз реших да завърша годината с “ Където пеят раците” Делия Оуенс.От много време й се каня и реших,че тя ще е новогодишното ми четиво,не мога да се отделя от нея.
Преди нея прочетох”Оставих те си отидеш” Клеър Макинтош и със сигурност ще потърся и другите й книги.
През изминалата година изчетох доста дебютни творби и открих нови любими автори,е,разочароваха ме и някои стари,но да си пожелая да се коригират през новата година:)
Весело посрещане на 2020 с пожелания за здраве и много прочетени стойностни книги!

# 623
  • Мнения: 8 223
Как определяте "Институтът" сравнен с "Другият"?

На мен повече ми хареса "Институтът".
"Другият" ми беше с малко претупан край.

Присъединявам се към мнението на Миж. В "Институтът" всичко беше за мен много премерено. Този път Кинг не беше претупал края набързо както при "Другия".

# 624
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Започнах ,,Човек на име Уве,, , а след нея ще започна и ,,Тревожни хора,, .И двете ги заех от библиотеката.

# 625
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Пристъпвам плахо към творчеството на Джулиан Барнс. След онова унищожително ревю на Лу за "Артър и Джордж" вече не смея да тръгвам с каквито и да е очаквания към него Blush Надявам се да не се мъча много.

Балкай, Барнс има и много хубави романи. Например на "Единствената история" дадох 5 звезди Simple Smile

Аз пък съм от хората, които смятат, че "Институтът" не е кой знае какво. Започна много добре и както е типично за Кинг краят ми беше средяшки. "Другият" ми хареса повече.

Завършвам литературната година със "Спомени от културния живот между двете световни войни" на Кирил Кръстев. Преди малко я дочетох. Заглавието казва основното за съдържанието на книгата, тя е документалистика и ще допадне на изкушените в литературата и изкуството. Аз лично адски се забавлявах на разнообразни анекдоти и куриозни истории за класиците, разказани от автора. Той е познавал голяма част от тях лично. Но трябва да се има предвид, че стилът е тромав и доста сгъстен и на моменти книгата цикли.

Последна редакция: вт, 31 дек 2019, 11:21 от Лу

# 626
  • София
  • Мнения: 700
Завърших "Глад " и определено е една от най-добрите книги за тази година. Сега чета "Хана сама вкъщи ". Страхотен трилър. Чела съм предишната книга на авторката много отдавна и почти нищо не си спомням, а има доста препратки към нея.
Пожелавам ви прекрасна и богата книжна 2020 година Simple Smile

# 627
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 726
И на мен "Другият" не ми хареса особено, затова и попитах. Някой ден, ако ми попадне, ще прочета и "Институтът".

# 628
  • Мнения: 1 414
О,чудо,за пръв път от известно време пак започнах книга! Laughing "Шепнещия мъж"на Алекс Норт от Сиела. Психотрилър за баща и син,които се опитват да продължат живота си след смъртта на майката,и като капак,се замесват и с някакви убийства...Книжката си е дебеличка,но полека отивам към средата.Чете се прилично бързо. Купих я от тазгодишния коледен панаир на книгата в НДК.Дълго време предимно си купувах фентъзита,но вече от няколко години има и по някой трилър или ужаси.
Засега впечатленията ми са,че не се различава драстично от типичната американска история,смърт на близък, преместване в нова къща, тайни и загадки.... Надявам се краят да ме изненада поне малко.

# 629
  • София
  • Мнения: 6 009
Аз днес приключвам годината и десетилетието с "Където пеят раците". Много прехвалена, но на мен не ми е чак за 5 звезди, по-скоро 3. Малко ми беше като YA.
Преди нея прочетох "Останалото е мълчание", не е лоша, държи в напрежение, чете се бързо - аз лично за 2 дни. Обаче рано-рано се досетих за обрата и развръзката, не можа да ме изненада. Simple Smile
Прочетох и "Глад", интересна ми беше, още повече, че е по действителен случай, накараме да потърся повече информация и да прочета повече за тези исторически събития.
Приключвам годината със 66 прочетени книги, надминах себе си тази година. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт