В момента чета ... 62

  • 45 536
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 10 685
За много години, книжни другарчета! Simple Smile

Аз започнах литературната си година с трилъра на Стив Кавана "Фантом".
Бързооборотен, с доста обрати в сюжета. Оценка 3*, общо взето става Simple Smile

# 661
  • Мнения: 13 793
Чета Жената от каюта десет. Много алкохол , много чудо - дано в това има някаква уловка че съвсем се алкохолизира историята Wink . Върви тегаво.
Joy Така са англичанките, поливат здраво. Още помня за онази във влака колко тегава и безразлична ми беше.
Аналогията е перфектна!

# 662
  • София
  • Мнения: 4 899
Започвам годината с "Бяла като мляко, червена като кръв"
Прекрасна книга! Беше в препоръчителната литература за лятото на сина ми /12г./ и тъй като нищо не ми говореше нито заглавието, нито автора, я прочетох преди детето. И на двамата страшно ни хареса.

Книжната година я започнах с "Институтът" Gift Heart
Определено ще я свърша много скоро, колкото и да е обемна.
Вече съм направо "вътре" в историята, така както само Кинг може да ме "вплете" там.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468


Дневникът на Лиляна е едно бързо четиво, макар и пропито с тъга, сивота бездна и спирала водеща към дъното. Не знам колко достовереност има, но ми се иска да прочета и други книги за това време.

# 664
  • Мнения: 5 906
Споменавате "Глад". Вероятно назад сте я коментирали. Уж чета темата редовно, набелязвам си от ваши препоръки книги, но на тази не зная автора. В Гугъл излизат точно 3 книги с това заглавие. За коя става дума?

# 665
  • Мнения: 6 346
За "Глад" на Алма Катсу.

# 666
  • Мнения: 630
Честита нова година, момичета! Много 5 звездни книги да прочетете тази година 🤗

Аз прочетох “Домът на мис Перигрин за чудати деца”. Не беше кой знае какво, засега не мисля да чета другите.

Годината завърших с “Преди да станем твои”. Историята ме развълнува, разплака и дадох 5*.

Сега чета “Майката на дъщеря ѝ” на Даниела Петрова. Интересно започва, ще видим дали ще е така до края.

# 667
  • Мнения: 1 489
За много години, момичета! Много време за четене желая Simple Smile

Аз завърших годината с "Гневът и зората" и я започвам с "Розата и камата". Вървят леко, четат се бързо, без да имат кой знае каква дълбочина. Приказка Simple Smile

# 668
  • Мнения: 9 569
Аз приключих годината с " Останалото е мълчание". Хубава книга и макар доста рано да се досетих как ще се развие ми беше интересна докрай. След нея прочетох " Да пропуснеш Коледа" на Гришам. Типична празнична лека книжка Simple Smile Сега съм на " Така го правят датчаните", със смесени чувства съм все още. Хем са ми любопитни доста от фактите написани в нея, хем на моменти малко банално ми става с всичките статистики за всичко  Laughing

# 669
  • Мнения: 8 228
Започнах 1Q84 на Мураками. От години ми е в списъка, е, дойде ѝ редът най-накрая.

# 670
  • софия
  • Мнения: 4 180
И аз си бях приготвила нея, че отдавна й се каня, но вчера ми подариха Институтът на Стивън Кинг, та 1Q84 пак ще почака.

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 14:38 от Дариела

# 671
  • Мнения: 13 793

Годината завърших с “Преди да станем твои”

Някой има ли идея от къде мога да я дръпна в ел.вариант?

# 672
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 241
А Институтът има ли я електронно?

# 673
  • софия
  • Мнения: 4 180
Мисля че не , поне аз когато я търсих скоро не открих, моята не е електронна. Така и не можах да свикна с електронните книги.

# 674
  • Мнения: 13 793
А Институтът има ли я електронно?
Току що е издадена на български, така че не съм сигурна че може да бъде намерена в свободен достъп. Няма я и на руски. Руснаците предлагат да си я дръпнеш на английски, но не съм опитвала дали линковете са работещи защото не чета свободно на този език.

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 15:21 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт