Момиченце или момченце знае се вече, АПРИЛЧЕ- расте си малкото човече.

  • 33 516
  • 744
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 562
NotAlice аз също бях с няколко показателя, които бяха по-ниски и ме пратиха на хематолог, който назначи допълнителни изследвания.
Както ми обясни хематоложката може причината да е безобидна, като ниско желязо, но може и да е проява на бета таласамия, но да се каже с точност трябват допълнителни изследвания. Ето защо никой не можже да ти каже с точност дали е ок.
Отиди на специалист или си пусни едно желязо, то ще си покаже. Както и на мен ми казаха по време на бременност е нормално да падне хемоглобина.
Не се притеснявай , просто преди да почнеш да приемаш железен препарат трябва да си сигурна,че е от желязото, защото има и други причини за падане на хемоглобина.
Тотално не одобрявам как някой АГ-та като видят нисък хемоглобин и веднага изписват железен препарат без да знаят дали имат нужда от него.

# 301
  • Мнения: X
NotAlice аз също бях с няколко показателя, които бяха по-ниски и ме пратиха на хематолог, който назначи допълнителни изследвания.
Както ми обясни хематоложката може причината да е безобидна, като ниско желязо, но може и да е проява на бета таласамия, но да се каже с точност трябват допълнителни изследвания. Ето защо никой не можже да ти каже с точност дали е ок.
Отиди на специалист или си пусни едно желязо, то ще си покаже. Както и на мен ми казаха по време на бременност е нормално да падне хемоглобина.
Не се притеснявай , просто преди да почнеш да приемаш железен препарат трябва да си сигурна,че е от желязото, защото има и други причини за падане на хемоглобина.
Тотално не одобрявам как някой АГ-та като видят нисък хемоглобин и веднага изписват железен препарат без да знаят дали имат нужда от него.

Здравейте . Още днес ще потърся лекарско мнение . Иначе аз и желязо пуснах и резултатите са в  норма .

# 302
  • Мнения: 36
Момичета, а колко ви взимат за феталните морфологии?

Бургас - 80лв, Троянчев (идва веднъж в седмицата в Бургас от Пловдив)

Доволна ли си от ФМ при д-р Троянчев? На първата ходих при Парушева, останах много доволна от отношение и за радост според нея всичко е наред и няма нищо притеснително. Записах си час при Троянчев за втората, но на места четох коментари, че е доста пестелив откъм обяснение, а моите приятелки заради които си записах час при него казаха, че прегледа е доста обстоен и съм малко объркана... Laughing

# 303
  • Мнения: 562
Скрит текст:
NotAlice аз също бях с няколко показателя, които бяха по-ниски и ме пратиха на хематолог, който назначи допълнителни изследвания.
Както ми обясни хематоложката може причината да е безобидна, като ниско желязо, но може и да е проява на бета таласамия, но да се каже с точност трябват допълнителни изследвания. Ето защо никой не можже да ти каже с точност дали е ок.
Отиди на специалист или си пусни едно желязо, то ще си покаже. Както и на мен ми казаха по време на бременност е нормално да падне хемоглобина.
Не се притеснявай , просто преди да почнеш да приемаш железен препарат трябва да си сигурна,че е от желязото, защото има и други причини за падане на хемоглобина.
Тотално не одобрявам как някой АГ-та като видят нисък хемоглобин и веднага изписват железен препарат без да знаят дали имат нужда от него.

Здравейте . Още днес ще потърся лекарско мнение . Иначе аз и желязо пуснах и резултатите са в  норма .



Извинявай, но не мога да се ориентирам в изследванията ти. Как ти е витамина  Б12 , знам че и от него се получва анемия. Вярно е ,че желязото ти е ок. Моето беше 5.
Все пак задължително потърси лекар. Ще се радвам да ни държиш в течение. Стискам палци всичко да е наред.
Хемоглобина става застрашително нисък под 85. след тези стойности почват кръвопреливане ,но е добре да се обърне внимание и да се повлияе до колкото е възможно до раждането. Все пак  и тогава се очаква една кръвозагуба и е хубаво да е с колкото се може по-хубави стойности

# 304
  • Мнения: 99
Момичета, пак съм аз! Интересува ме дали някоя от вас е ходила на ФМ в МЦ Марковс и каква е цената, защото си западих час, но забравих да попитам. Smiley

# 305
  • Мнения: X
Скрит текст:
NotAlice аз също бях с няколко показателя, които бяха по-ниски и ме пратиха на хематолог, който назначи допълнителни изследвания.
Както ми обясни хематоложката може причината да е безобидна, като ниско желязо, но може и да е проява на бета таласамия, но да се каже с точност трябват допълнителни изследвания. Ето защо никой не можже да ти каже с точност дали е ок.
Отиди на специалист или си пусни едно желязо, то ще си покаже. Както и на мен ми казаха по време на бременност е нормално да падне хемоглобина.
Не се притеснявай , просто преди да почнеш да приемаш железен препарат трябва да си сигурна,че е от желязото, защото има и други причини за падане на хемоглобина.
Тотално не одобрявам как някой АГ-та като видят нисък хемоглобин и веднага изписват железен препарат без да знаят дали имат нужда от него.

Здравейте . Още днес ще потърся лекарско мнение . Иначе аз и желязо пуснах и резултатите са в  норма .



Извинявай, но не мога да се ориентирам в изследванията ти. Как ти е витамина  Б12 , знам че и от него се получва анемия. Вярно е ,че желязото ти е ок. Моето беше 5.
Все пак задължително потърси лекар. Ще се радвам да ни държиш в течение. Стискам палци всичко да е наред.
Хемоглобина става застрашително нисък под 85. след тези стойности почват кръвопреливане ,но е добре да се обърне внимание и да се повлияе до колкото е възможно до раждането. Все пак  и тогава се очаква една кръвозагуба и е хубаво да е с колкото се може по-хубави стойности

Днес ходих . Преди два месеца B12 ми беше много добре . Другата седмица ще ходя отново да го проверим  . Днес АГ ми каза че след като ми е добре желязото високо било окей . Изписа ми желязо на ампули за пиене (10 дни ) . И нищо повече не каза ..

# 306
  • Мнения: 351
Момичета, пак съм аз! Интересува ме дали някоя от вас е ходила на ФМ в МЦ Марковс и каква е цената, защото си западих час, но забравих да попитам. Smiley

Аз бях там при Маркова на първа и записах час за втора пак при нея, защото останах доволна. Приятна, мила и доста старателна, обяснява подробно. Цената за първата е 130лв. като ти дават диск с видео и снимки от прегледа. Втората е 150лв. като мисля, че включва и по-обстоен преглед на сърчицето на бебо (имаше си конкретно име за този преглед, но не се сещам в момента). В сайта им може да прочетеш повече за всеки от прегледите какво включва. Третата е или 130 или 150, не помня добре. За близнаци мисля, че се качваше на 170 или някъде около тази сума (със сигурност не е двойно). Имаше ценоразпис в чакалнята и по спомен това са цените.

# 307
  • Мнения: 99
Много благодаря за отговора! Hug Аз съм при д-р Павлова по препоръка от приятелка акушерка.


Момичета, пак съм аз! Интересува ме дали някоя от вас е ходила на ФМ в МЦ Марковс и каква е цената, защото си западих час, но забравих да попитам. Smiley

Аз бях там при Маркова на първа и записах час за втора пак при нея, защото останах доволна. Приятна, мила и доста старателна, обяснява подробно. Цената за първата е 130лв. като ти дават диск с видео и снимки от прегледа. Втората е 150лв. като мисля, че включва и по-обстоен преглед на сърчицето на бебо (имаше си конкретно име за този преглед, но не се сещам в момента). В сайта им може да прочетеш повече за всеки от прегледите какво включва. Третата е или 130 или 150, не помня добре. За близнаци мисля, че се качваше на 170 или някъде около тази сума (със сигурност не е двойно). Имаше ценоразпис в чакалнята и по спомен това са цените.

# 308
  • Мнения: X
Много съм доволна от Троянчев. Обясняваше всичко през цялото време (какво виждаме, какви са стойностите, нормите), отговори на всеки мой въпрос.  Отнесе се с много грижа и внимание. Много, много съм доволна! 😊
На края на месеца съм на 2ра ФМ пак при него.



Доволна ли си от ФМ при д-р Троянчев? На първата ходих при Парушева, останах много доволна от отношение и за радост според нея всичко е наред и няма нищо притеснително. Записах си час при Троянчев за втората, но на места четох коментари, че е доста пестелив откъм обяснение, а моите приятелки заради които си записах час при него казаха, че прегледа е доста обстоен и съм малко объркана... Laughing

# 309
  • Мнения: 562
Скрит текст:
NotAlice аз също бях с няколко показателя, които бяха по-ниски и ме пратиха на хематолог, който назначи допълнителни изследвания.
Както ми обясни хематоложката може причината да е безобидна, като ниско желязо, но може и да е проява на бета таласамия, но да се каже с точност трябват допълнителни изследвания. Ето защо никой не можже да ти каже с точност дали е ок.
Отиди на специалист или си пусни едно желязо, то ще си покаже. Както и на мен ми казаха по време на бременност е нормално да падне хемоглобина.
Не се притеснявай , просто преди да почнеш да приемаш железен препарат трябва да си сигурна,че е от желязото, защото има и други причини за падане на хемоглобина.
Тотално не одобрявам как някой АГ-та като видят нисък хемоглобин и веднага изписват железен препарат без да знаят дали имат нужда от него.

Здравейте . Още днес ще потърся лекарско мнение . Иначе аз и желязо пуснах и резултатите са в  норма .



Извинявай, но не мога да се ориентирам в изследванията ти. Как ти е витамина  Б12 , знам че и от него се получва анемия. Вярно е ,че желязото ти е ок. Моето беше 5.
Все пак задължително потърси лекар. Ще се радвам да ни държиш в течение. Стискам палци всичко да е наред.
Хемоглобина става застрашително нисък под 85. след тези стойности почват кръвопреливане ,но е добре да се обърне внимание и да се повлияе до колкото е възможно до раждането. Все пак  и тогава се очаква една кръвозагуба и е хубаво да е с колкото се може по-хубави стойности

Днес ходих . Преди два месеца B12 ми беше много добре . Другата седмица ще ходя отново да го проверим  . Днес АГ ми каза че след като ми е добре желязото високо било окей . Изписа ми желязо на ампули за пиене (10 дни ) . И нищо повече не каза ..
С каква логика изписва желязо, при положение, че желязото ти е добре, железните препарати никак не са щадящи стомаха.
Нещо важно: за такива проблеми се ходи на хематолог не на гинеколог. Единия орговаря за кръвта, другия бърка....
Много обичам следящи гинеколози, които си спестяват едно направление и изписват препарати без изследвания. А твоя АГ бие класациите. При положение, че желязото ти е почти на горна граница да ти изпише железен препарат.
Момиче, внимавай. Желязото е с натрупване в организма и има странични ефекти, когато е повече и би трябвало да ти се обясни какви рискове поемаш. Ако искаш прочети в интернет.
Ако бях на теб не бих го пила. На мен ми изписаха един на хапчета, които могат да се смучат в рамките на два месеца и след това отново изследвания.
Търси консултация с хематолог ако ти е приъеснено, но е безотговорно да се тъпчеш с медикаменти, които повече биха ти навредили, отколкото да ти помогнат

# 310
  • Мнения: 378
Явно е, че хемоглобина не е нисък заради липсата на желязо(дори не е добре за теб и бебето хемоглобина да минава горната граница, а с желязото това ще стане)

# 311
  • Мнения: X
Благодаря ви,момичета .
Ще послушам вас и ще потърся мнение на професионалист. 

Сега имам още един въпрос .
Снощи към 2 сутринта се събудих заспала по гръб.  Гледам това изобщо да не ми се случва защото знам че е вредно ама ми се случи . След отваряне на очите последва една доста силна болка в гърба. Обърнах се на една страна и помислих че ще мине ,но малко след това започнаха едни болки в областта на матката . Стана твърда като камък и започнах да усещам сякаш вътре направо ми пари . Изпотих се цялата .Областа около матката ставаше все по-твърда.  Събудих мъжа ми защото се стреснах и не ми се беше случвало до сега. Знам че има жени получаващи подготвителни контракции и мисля че и това беше такова . Но съм чувала че са безболезнени а при мен имаше болка. Днес вече коремчето ми е меко ,но имам болки в кръста, които  отдавам на това че съм спала по гръб някакво време .
Вие имали ли сте болезнени фалшиви контракции ?
Бях решила че ако не ме отпусне скоро това стягане направо ще идем до спешното .За щастие заспах ама цяла вечер ме боля таза .
Днес болките са само в таза . Коремчето го чувствам добре . Преди малко усетих и бебо да мърда .

# 312
  • Мнения: 289
Как сте момичета, усещате ли бебчетата?

# 313
  • Мнения: 562
От време на време го усещам, но рядко.
Днес на прегледа след като почнаха да го натискат, за да видят пол го усетих и то доста пошава.
Пак нямаме категорично предположение, но потърси и каза, че не вижда чурка за момента.... Хахаха. Още на записа на първата фетална и аз не видях да има нещо между кракатаи още тогава предположих, че ще е момиче. Точно имахме готово име точно за момиче. Очаквам на феталната края на другата седмица да се види

# 314
  • Мнения: 715
Аз усещам някакво бълбукане, но не са ритници, а и тъкмо седна да усетя и каката пристига и започва да скача по мен. Определени имам по-малко време да обръщам внимание на бременноста сега. И може би е по-добре. С първата така се филмирах от всичко, а сега даже понякога забравям, че съм бременна. Grinning

Иначе да се оплача, появи ми се същият зверски обрив, както с предишната бременност. Всичко сърби и ако се почешеш става страшно, на сън се чеша до кръв, много е неприятно, само ментов спирт помага за малко, но на раните боли Cry . Сега очаквам и запушеният 2 месеца нос и всичко ще е точно.

Започнах витамините за бременни, а докторката каза да си допия фолиевата и да я спра, то в тях има, но аз си я допивам чинно. Изписа ми и 2 X1 магнезий, не разбрах защо, но според мен се преподсигуряват да не тръгне нещо по-рано. С първата бременност си докарах преносване с тоя магнезий, който ми помогна за контракциите, ама сега, като ще е секцио, ще си го пия. Като добавим и биозин мама и хапчетата сутрин за ТСХ, направо една шепа лекарства Grinning

Общи условия

Активация на акаунт