Момиченце или момченце знае се вече, АПРИЛЧЕ- расте си малкото човече.

  • 34 286
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Имам въпрос . 
Като цяло последните пъти като ми мериха кръвното беше 90/50 .Много ниско . Предимно си ми е 110/60 .
Ей сега усетих че имам болки в главата . Измерих го и беше 120/80 .
Ще кажа на АГ на прегледа ,но звучи ли ви притеснително?

# 541
  • Мнения: 5
Имам въпрос . 
Като цяло последните пъти като ми мериха кръвното беше 90/50 .Много ниско . Предимно си ми е 110/60 .
Ей сега усетих че имам болки в главата . Измерих го и беше 120/80 .
Ще кажа на АГ на прегледа ,но звучи ли ви притеснително?

Доколкото знам, притеснително е, ако вдигаш над 120 и то не само еднократно. И е нормално да те боли глава, щом по принцип си с ниско кръвно Simple Smile

# 542
  • Мнения: X
Имам въпрос . 
Като цяло последните пъти като ми мериха кръвното беше 90/50 .Много ниско . Предимно си ми е 110/60 .
Ей сега усетих че имам болки в главата . Измерих го и беше 120/80 .
Ще кажа на АГ на прегледа ,но звучи ли ви притеснително?

Доколкото знам, притеснително е, ако вдигаш над 120 и то не само еднократно. И е нормално да те боли глава, щом по принцип си с ниско кръвно Simple Smile

Притеснявам се от това да вдигам кръвно защото в началото на бременноста ми казаха ,че имам риск от прееклампсия . И до сега даже всички като ми мериха кръвното и като видеха колко е ниско не можеха да повярват  . Скоро ми стана нещо лошо и една лекарка го измери 90/50 .
110/70 ми е предимно кръвното .
И сега изведнъж днес горна 120...

# 543
  • София
  • Мнения: 832
NotAlice,не бързай да се притесняваш предварително,може нещо моментно да е било,от притеснение или нещо друго.Следи го известно време ,ако се окаже трайна тенденция на повишение тогава ще вземат мерки лекарите.Моята лекарка ми каза оттук насетне да си следя кръвното редовно,не че съм го вдигала,но било важно .

# 544
  • Мнения: X
NotAlice,не бързай да се притесняваш предварително,може нещо моментно да е било,от притеснение или нещо друго.Следи го известно време ,ако се окаже трайна тенденция на повишение тогава ще вземат мерки лекарите.Моята лекарка ми каза оттук насетне да си следя кръвното редовно,не че съм го вдигала,но било важно .

Да , аз купих апарат за кръвно скоро .  И гледам да го следя поне по веднъж дневно.  Цял ден си е завишено . Ще го меря и утре редовно и ще си пусна урина да видим за белтък.  Надявам се да няма такива проблеми .

# 545
  • Мнения: 99
Попринцип 120/80 е най-нормалното кръвно. Аз го меря от началото на бременността до ден днешен сутрин и вечер и го записвам, защото попринцип имам тенденция да го вдигам понякога. Дори ходих на кардиолог, който каза, че всичко е наред и не трябва да го вдигам над 135 горната граница. Поддържам си нормално 115/70 120/80 горе долу тези интервали и се чувствам ОК. Но при всеки е индивидуално.

Имам въпрос . 
Като цяло последните пъти като ми мериха кръвното беше 90/50 .Много ниско . Предимно си ми е 110/60 .
Ей сега усетих че имам болки в главата . Измерих го и беше 120/80 .
Ще кажа на АГ на прегледа ,но звучи ли ви притеснително?

# 546
  • Мнения: X
Попринцип 120/80 е най-нормалното кръвно. Аз го меря от началото на бременността до ден днешен сутрин и вечер и го записвам, защото попринцип имам тенденция да го вдигам понякога. Дори ходих на кардиолог, който каза, че всичко е наред и не трябва да го вдигам над 135 горната граница. Поддържам си нормално 115/70 120/80 горе долу тези интервали и се чувствам ОК. Но при всеки е индивидуално.

Имам въпрос . 
Като цяло последните пъти като ми мериха кръвното беше 90/50 .Много ниско . Предимно си ми е 110/60 .
Ей сега усетих че имам болки в главата . Измерих го и беше 120/80 .
Ще кажа на АГ на прегледа ,но звучи ли ви притеснително?

Да , и аз знам че 120 е нормално кръвно .Просто аз съм с много ниско и 120 ми идва високо. 
Ще опитам да съм спокойна и на прегледа в понеделник ще попитам лекаря .

# 547
  • Мнения: 289
При мен два пъти преди преглед ми беше високо кръвното,мериха ми го и след преглед и беше по-нормално. Оказа се че го вдигам кръвното от притеснение или вълнение.

# 548
  • Мнения: 99
Добро утро, мами! Вчера пусках кръвни изследвания и хемоглобинът ми е паднал от предишните пъти от 129 сега на 117. Желязото пък ми се е покачило малко сега е 17.2. Бях болна на антибиотик миналата седмица не зная дали е повлияло на резултатите на хемоглобина това, но се включвам и аз в групата на мамчета приемащи желязо. АГ ми предписа феротон веднъж дневно.

# 549
  • Мнения: 715
Кои са нещата, които сега няма да купите от списъка? И кои са тези които са безценни? Simple Smile

Определено не бих взела възглавница за кърмене, идваше ми ниска, по-удобно беше ( за кратките ми опити) обикновена, по-твърда. Купих и едни затоплящи се успокояващи гърдите подплънки- излишни ми бяха. Кош за бебешки памперси и не на последно място един крем/лосион на Веледа за перинеум. Имаше и още, но не се сещам.

Това което знам, че ми трябва и ще взема сега е:
Бархетни памучни пелени- поне 6 бр. Ползвах ги след баня, за след хранене, завивка, бърсане на какво ли не мн полезни.
Крем за зърна на Авент или на лансинох, но авент беше по-полезен.
Лигавници и кърпи за лиги. Много ги ползвах, а бях взела 3-4. После поръчах поне 15.
Еднократни пелени/чаршафи за повиване. Ина ги в аптеките. Много полезно, слагахме под чаршафчето, вместо протектор. Протектора го напишкахме първата нощ Grinning
Еднократни подплънки за гърди, много тече кърма първите седмици, много мокри, на Лансилох бяха мн удобни.
Стерилизатор, аспиратор на чико за нос, и мн други дребни неща, за които всеки се сеща.

# 550
  • Мнения: 562
Кои са нещата, които сега няма да купите от списъка? И кои са тези които са безценни? Simple Smile

Определено не бих взела възглавница за кърмене, идваше ми ниска, по-удобно беше ( за кратките ми опити) обикновена, по-твърда. Купих и едни затоплящи се успокояващи гърдите подплънки- излишни ми бяха. Кош за бебешки памперси и не на последно място един крем/лосион на Веледа за перинеум. Имаше и още, но не се сещам.

Това което знам, че ми трябва и ще взема сега е:
Бархетни памучни пелени- поне 6 бр. Ползвах ги след баня, за след хранене, завивка, бърсане на какво ли не мн полезни.
Крем за зърна на Авент или на лансинох, но авент беше по-полезен.
Лигавници и кърпи за лиги. Много ги ползвах, а бях взела 3-4. После поръчах поне 15.
Еднократни пелени/чаршафи за повиване. Ина ги в аптеките. Много полезно, слагахме под чаршафчето, вместо протектор. Протектора го напишкахме първата нощ Grinning
Еднократни подплънки за гърди, много тече кърма първите седмици, много мокри, на Лансилох бяха мн удобни.
Стерилизатор, аспиратор на чико за нос, и мн други дребни неща, за които всеки се сеща.
Бархетни подложки и бархетни кърпички ще си намеря просто като купя бархет на метър, който си е доста изгоден. Имам шевна машина, ще го разкроя и ще го мина по края. Става бързо и лесно. Ако някой има познат с машина го съветвам да си набави бархет и да си го направи по свой модел. Това, което ще им е най-полезно.
Тук продават хубави десени 6лв/м при ширина 1,60м. Излиза изгодно
 https://www.facebook.com/kayber.fabrics/?__tn__=kC-R&eid=ARA … ef=nf&__xts__
  • =68.ARCri1HOmbJ2F-UMAk50mGb6EPP6IgVAqIeFr4_cR_z9RO2WJM4xz_qciyn1zgtGx5OQ4DXXtkITLtsWthj61YwCo7Un-TnX1v_kcwAxmLfM-ZqrOgp-MNkvtP0ahazgSWIiPWAEIOXWkYQeugnEEhJDay5goStaxW36DrqXtdx_IB4LSkGlq18kJrfRtShWp0FLA3A8wvSlKX5q8LO5GxOouBhYEfY6iSgXIUfSD7AFiEHkjqxgiTgP7OrEwfwnb1EWH_cqOgIYz7Q2LsYmnL4p50KjsHWckQwlhMhuWa0xacNG38Epk_I2ZcRcmeX66_zWNOb9flWL0QF1lh2I_NjVLw

# 551
  • Мнения: 45
    Мамчета здравейте, от начало на бременността съм си пускала 3-4 пъти кръвни изследвания и всичките показват не много големи отклонения в левкоцити,  лимфоцити, неутрофили и моноцити. Преди бременността не съм имала такива отклонения. Въпроса ми е как са вашите кръвни изследвания, имате ли подобни постоянни отклонения и консултирали ли сте се със специалисти? АГ ме изпрати на хематолог, който каза че не вижда нищо притеснително, но на АГ нещо не и харесват изледванията... Благодаря Ви предварително!

    # 552
    • Мнения: 99
    Здравейте, мамчета! Започнахте ли вече с покупките за бебчетата? Имате ли вече наблюдения върху колички- може би сте харесали, купили или имате вече опит? Избор на легла/ кошари, предпочитани магазини? Ще се радвам да споделите, тъй като вече се оглеждам за колички, но трудно избирам каквото и да е и за това искам по-рано да започна, за да имам повече време за размисъл. Grinning

    Хубав и усмихнат ден ви желая! Hug

    # 553
    • Мнения: 7 133
    Ние купихне чиполино према беше с добро намаление за Коледа колебаех се между нея и кика бу дивайна но много се чакаше за дивайна, а ние сме за Януари

    # 554
    • Мнения: 27
    Здравейте, мамчета! Започнахте ли вече с покупките за бебчетата? Имате ли вече наблюдения върху колички- може би сте харесали, купили или имате вече опит? Избор на легла/ кошари, предпочитани магазини? Ще се радвам да споделите, тъй като вече се оглеждам за колички, но трудно избирам каквото и да е и за това искам по-рано да започна, за да имам повече време за размисъл. Grinning

    Хубав и усмихнат ден ви желая! Hug
    И ние купихме количка . От всички магазини който обиколих се спрях на Stokke Trailz . Аз търсих висока количка и държах коша също да е на високо. Много съм доволна от избора си

    Общи условия

    Активация на акаунт