Момиченце или момченце знае се вече, АПРИЛЧЕ- расте си малкото човече.

  • 34 694
  • 744
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 726
Здравейте бъдещи мами!
Тъй като съм на вълна "бебешка количка" исках да попитам какво е вашето мнение за марката Buba и дали някоя от вас се е спряла на нея?
Simple Smile

Колежка, която е ползвала ме предупреди, ако се спра на такава да внимавам като се сложи летния кош колко пространство остава между него и багажника. Нейния модел не бил практичен и багажника бил неизползваем.

# 526
  • Мнения: 99
Здравейте, мили дами! Искам да ви попитам някоя от вас дали си е правила изследване за гестационен диабет. Понеже в рода имам баба с диабет и бебка върви по- едричка от началото още (24г.с 4дни съм в момента), та вчера аг ми пусна направление за такова изследване. Та въпросът ми е дали някоя мама е минавала през това и в какво се състои самото изследване? Rolling Eyes Аг каза, че е гадничко понеже трябвало да пия глюкоза Persevere

# 527
  • София
  • Мнения: 832
Здравейте, мили дами! Искам да ви попитам някоя от вас дали си е правила изследване за гестационен диабет. Понеже в рода имам баба с диабет и бебка върви по- едричка от началото още (24г.с 4дни съм в момента), та вчера аг ми пусна направление за такова изследване. Та въпросът ми е дали някоя мама е минавала през това и в какво се състои самото изследване? Rolling Eyes Аг каза, че е гадничко понеже трябвало да пия глюкоза Persevere
Аз за втори път ще правя през бременността,но и преди това съм правила няколко пъти.Вземат ти кръв сутрина на гладно,след това изпиваш глюкозата разтворена във вода и на  60мин ина 120  пак ти вземат кръв.Не трябва да ядеш нищо междувременно,само може малко вода,също и физическа активност не е препоръчителна. Преди изследването не  трябва да се яде около 12 часа,само вода.Не е особено приятно ,но се преживява.

# 528
  • Мнения: 99
Слънчогледка Simple Smile, много благодаря за бързия отговор! Хубав ден ти желая Hug

# 529
  • Мнения: 715
Правих обременяване с глюкоза първия триместър, гадно е, защото си гладен, а аз с ниско кръвно много ми прилоша. Но не съм сигурна дали това е за гестационен диабед изследването. На мен за ГД ми правиха миналата седмица кръвно захарен профил, Взема се 3 пъти на ден кръв от пръста.  Обременяване правих заради висок инсулин.

# 530
  • Мнения: 27
Здравейте! Аз вече съм в 28 седмица почти 29 и вече съм с 10 кг отгоре чак се депресирам. Сиг ще кача поне още 10 до края . Ужас. Вие как се движите с кг ?

# 531
  • Мнения: 7 259
Здравейте! Аз вече съм в 28 седмица почти 29 и вече съм с 10 кг отгоре чак се депресирам. Сиг ще кача поне още 10 до края . Ужас. Вие как се движите с кг ?
37г.с. + 18 кг съм 😀

# 532
  • Мнения: 99
Да те успокоя малко, аз съм 24г.с + 4дни и съм 10кг вече. Още в началото качих по- голямата част от тях и съм депресия и аз, всяка сутрин на кантара се моля да не съм качила някакви 100гр отгоре, че ако са повече ми се реве. Grinning То лошото е, че от това могат да настъпят проблеми и гледам да задържам колкото се може на тези 10кг за сега поне.

Здравейте! Аз вече съм в 28 седмица почти 29 и вече съм с 10 кг отгоре чак се депресирам. Сиг ще кача поне още 10 до края . Ужас. Вие как се движите с кг ?

# 533
  • Мнения: 348
Аз съм в 30 седмица и съм +15 кг..
А  Има още доста🙀..

# 534
  • Мнения: 27
Четох в някакъв сайт че за последните 2 месеца е нормално да се качат около 3 -4 кг , а всички мой приятелки ми обясняват че са качвали по 10- 12 кг само за последния триместър 😧😧😧

# 535
  • Мнения: 715
Аз 23 и 6 дни и съм качила 8 килограма, като последните 3 само по Коледа 😁. Изобщо не се депресирам, гледам да не се тъпча със сладко заради подозрения в ГД. Иначе каквото ми душа иска. Предишната бременност качих 11 кг, започнах ги от 85, след това за година свалих 20 кг. С тази започнах на 75, та имам на къде да дебелея, после ще ги свалям. С две щурчета ще се тича, няма да има кой да яде 😁.

Намерих си списъка с неща които да купя за първото дете. Доста от тях ще ползвам и сега, има и такива които сега не бих купила втори път 😁, но си нахвърлях неща да започвам бавно, бавно, защото знам, че 9 месец ще съм толкова изморена и неподвижна, февруари най-късно започвам голямото пазаруване.

Днес бях на преглед, викат ме началото на февруари, около 28 седмица и за тонове. Не е ли рано? Така Ми е трудно с тези прегледи изобщо не ми се ходи да лежа по един час седмично и за тонове Sad . Някой викали ли са ги вече?

# 536
  • Мнения: 726
Кои са нещата, които сега няма да купите от списъка? И кои са тези които са безценни? Simple Smile

# 537
  • Мнения: 5
Аз съм 27+5 и съм качила 5 кг. Но заради инсулиновата резистентност съм на диета и контрол на кръвната захар два пъти седмично Simple Smile

# 538
  • Sofia
  • Мнения: 142
Момичета, с тези килограми, от които повечето се смущаваме, много зависи кой от колко е стартирал. Освен това, ако наистина не се храним драстично по-различно отпреди или пък неестествено, и 20 да качим, със сигурност голяма част ще останат още в болницата. 😊

# 539
  • Мнения: 221
Съгласна съм с  Marulche, че като чуя +5 кг само и се подтискам 😄. Аз съм + 7,започнах 56 кг, 26 г.с + 4 дни съм. Но напоследък си имам апетит и предполагам,че ще си качвам регулярно,но може и 20 кг да кача, Божа работа. Но около притесненията за здравето на бебка последните седмици,последен проблем ми станаха килограмите. Важно е само бебчетата ни да са добре,всичко друго ще се оправи 😊

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 11:30 от Dreamer_19

Общи условия

Активация на акаунт