Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 140
  • 759
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 7 429
Под 25 градуса означава че можеш да го държиш на стайна температура (освен ако не живееш в сауна).
Дозата на НМХ се проверява след поне 3 седмици ежедневно поставяне на инжекции, като последните 6-7 трябва да са в един и същи час, точно 4ч преди да се направи изследването за АнтиХа.
Следят се още Д-димер, фибриноген, ПКК с брой тромбоцити и АПТТ, но те нямат отношение конкретно към НМХ.

Според мен доц. Русев е подходящ за първоначално назначаване на терапия, а проф. Паскалева - за контролиране на терапията след забременяване, заедно с ехографските данни от АГ и мнението на АГ за измерените с доплер показатели.

# 106
  • Мнения: 90
Потвърди се, че съм развила алергична реакция към Фраксипарина , вкл. и чрез IGe, започнах и да се изприщвам, така че АГ ми го смени с Клексан.

Остана ми една кутия Фраксипарин цяла, неотваряна и една с 6 инжекции отворена. Ако някой не успява да си намери по аптеките и му е нужен, нека му пише лично съобщение. От София съм.

Скрит текст:
Здравейте!
На терапия съм с Фраксипарин 0.4 и АП заради тромбофилия. В петък си пуснах ПКК и еозинофилите ми са завишени количествено и процентно,което както чета тук, вероятно означава алергична реакция към фраксипарина.
На преглед съм чак на 26.11. Дали този проблем с алергичната реакция е спешен според вашия опит или може да си продължа инжекциите с фраксито до 26.11. и тогава да се разбера с АГ-то дали ще го сменям с Клексан?
Благодаря ви за отговорите.

# 107
  • Мнения: 2 523
Здравейте, искам да попитам Фраксипарин и Клексан с 24- часово действие ли са.

Точно така. Затова на мен ми казаха да гледам да ги слагам преди да изтекат тези 24 часа. По-рано може, но по-късно не.

# 108
  • Мнения: 127
Здравейте! Искам да ви попитам за съвет, че съм доста притеснена. През 2017г. забременях след процедура инвитро, което се наложи след установен много тежък мъжки фактор. Още от трансфера бях на терапия с фраксипарин и АП. Имам две хетерозиготни мутации - 4G/5G и MTHFR. Към 8-9 седмица ми спряха АП. Честно казано тогава лекарите не обърнаха особено внимание на изследването  за тромбофилия и казваха, че са нискорискови мутации. На ФМ в 20 г.с. всичко беше супер, но две седмици по-късно се оказа, че бебето изостава, кръвотоците са лоши и почти липсват околоплодни води. Обиколих половината лекари в София и само благодарение на др Сигридов успях да изкарам до 33 г.с. Разбрахме се с него да го посетя преди следваща бременност. Вчера обаче с изумление разбрах, че съм бременна. Според лекаря, който установи бременността, не е нужно да започвам още с фраксипарин и АП, докато не се види реално ембрион. В момента съм в 4 г.с. и се вижда само сакчето. Опитах да се свържа с др Сигридов, но за сега неуспешно. На всичкото отгоре още кърмя и ако се налага терапия, ще трябва бързичко да започна да отбивам. Исках да ви питам с кого потенциално мога да се консултирам спешно и дали наистина терапията може да се отложи, докато се види ембрион? Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 07:22 от myview

# 109
  • София
  • Мнения: 7 429
Фраксито не минава през плацентата, то действа на твоето кръвосъсирване. Не виждам как може да мине през кърмата.
В допълнение - изписва се до 6 седмици след раждане (постпарталния период), когато жената кърми.
Аз на твое място бих започнала с терапия веднага.

# 110
  • Мнения: 127
Много благодаря за отговора! Аз проверявах за фраксипарина и се води безопасен при кърмене. Но АП се води с потенциален риск. Освен сега да започна само с фраксипарин.

Фраксито не минава през плацентата, то действа на твоето кръвосъсирване. Не виждам как може да мине през кърмата.
В допълнение - изписва се до 6 седмици след раждане (постпарталния период), когато жената кърми.
Аз на твое място бих започнала с терапия веднага.

# 111
  • Мнения: 1 104
MyView, може да пробваш да направиш и една бърза консултация с Русев ако си от София.
Аз не съм се срещала с него, но много момичета твърдят, че приеман и без записан час.

Можеш ли да споделиш какво
предпри д-р Сигридов, когато видя, че кръвотока е влошен в 26гс?

Питам, защото моят АГ уж всеки път ме гледа на доплер, но никога нищо не коментира. И като цяло не обяснява много, много. Аз съм на терапия АП+Фракси през ден, но все пак ми е притеснено.

# 112
  • Мнения: 127
Galeona пусна ми много подробни изследвания, установиха се и други проблеми като дефицити на витамини, йод, нисък белтък и ми изписа терапия. Започнах отново да приемам АП, включихме и Омега 3, витамин B12, B6, протеин, желязо. Витамин Д пиех от преди това, но малко ми завиши дозата. И ми каза да се движа повече - леки разходки, велоергометър. Може и нещо да забравям, че не бяха малко неща.

# 113
  • Мнения: 13
Здравейте,
Искам да Ви попитам какво наведе Вас и/или лекуващия Ви на мисълта да изследвате за тромбофилия?
Питам защото съм бременна след ин витро и веднага след трансфера ми назначиха Фраксипарин/Клексан + АП. Разбирам, че при мен те са включени по-скоро профилактично, защото си слагам Кринон гел и пия Дуфастон. Целта им е да намалят риска от инсулт и като цяло да ме предпазват от образуването на тромби, но в 7 г.с. вече искам да намаля дозата на прогестерона и се чудя дали ще е нужно да продължа с инжекциите.
До сега имам 1 аборт по медицински причини (ембриончето спря да се развива) и 3 пункции т.е. общо 4 пълни упойки, като никога не са споменавали да имам проблеми със съсирването на кръвта, включително и при спиналната на секциото ми преди 2.5 години (имам момченце).
Гледала съм нивата на тромбоцитите от изследванията ми, и всички те са в норма.
Интересува ме какви са индикациите по които се съди за евентуалин проблем свързан с тромбофилия?
Знам, че е генетично заболяване, а майка ми получи тежък инсулт на същите години на които съм аз в момента и почина 7 години по-късно от множестово микроинсулти. Може изобщо да не е свързано, но затова мисля и малко се притеснявам.

# 114
  • Мнения: 1 104
Аз си направих пълни изследвания (Тромбофили, НК клетки и още доста неща) след като първата ми бременност завърши със спонтанен аборт в 6-7гс.
Други показания никакви нямах.

# 115
  • София
  • Мнения: 7 429
В 7гс след инвитро ако спреш или намалиш дозата на прогестерона, ще загубиш бебето.
Плацентата се оформя окончателно в 12-14гс, дотогава ти трябва прогестерон.

Аз имах пълно отлепване на плацентата в 12гс. при естествена бременност.
Нямаме нито разширени вени, нито тромбози или сърдечни проблеми в семейството.
В ПКК не се виждат отклонения, обикновено се вижда изоставане на развитието и/или проблем в кръвотока.
И когато се види проблем, вече е късно за терапия.
Другият начин е да си направиш изследвания за тромбофилия.

# 116
  • Мнения: 13
Дели, изобщо не се бях замисляла за сроковете около оформянето на плацентата. Имам час при АГ след 2 седмици, а междувременно определено ще отида в някоя лабоатория да си пусна изследвания, но се чудя дали проследяващия ще ми ги преведе. Трябва ли да си запиша час при друг специалист, предвид опита си как мислите?
Много Ви благодаря и на двете за отговорите.

# 117
  • София
  • Мнения: 7 429
Потърси темата за тромбофилия и прочети внимателно първата страница, пусни изследвания и като излезе резултата - пиши. Дотогава си следвай изписаната терапия. Стискам палци!

# 118
  • Мнения: 1 104
Аз да питам, нормално ли е според вас, при условие, че слагам Фракси през ден, вените ми да не пускат много кръв.
Правих си ПКК и други изследвания миналата седмица и се наложи да ми вземат 7-8 епруветки. Сестрата каза, че се е измъчила понеже не съм пускала много кръв. И аз малко се учидих. Мислех, че с този АП и Фракси ще тече като река. 😄

# 119
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз да питам, нормално ли е според вас, при условие, че слагам Фракси през ден, вените ми да не пускат много кръв.
Правих си ПКК и други изследвания миналата седмица и се наложи да ми вземат 7-8 епруветки. Сестрата каза, че се е измъчила понеже не съм пускала много кръв. И аз малко се учидих. Мислех, че с този АП и Фракси ще тече като река. 😄
Вода пили преди изследването?

Общи условия

Активация на акаунт