Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 519
  • 759
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 980
Здравейте, искам да попитам Фраксипарин и Клексан с 24- часово действие ли са.

# 91
  • София
  • Мнения: 6 010
Форест, да. Затова се поставят всеки ден в приблизително един и съш час.

# 92
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте, искам да попитам Фраксипарин и Клексан с 24- часово действие ли са.
Абсолютно

# 93
  • София
  • Мнения: 1 213
Момичета, може ли съвет, че съвсем се обърках!

На терапия с Фракси 0.4 и аспирин 75мг всеки ден съм, назначена от проф. Станева. Днес за първи път пуснах Анти Ха, като в амбулаторния ми лист беше изрично записано изследването да се направи на 3-ти час. (В лабораторията ме предупредиха, че техните референтни стойности са за 4-ти час, взеха ми кръв след като видяха назначението.)
Резултатът ми  е Anti-Xa при терапия с LMWH
0.1 IU/ml
(от лаб е записано: Anti - Xa активност терапия с LMWH -4 часа след апликация Референтни граници: - при профилактика - 0.3 - 0.6 IU/ml - при лечение - при еднократен прием за 24 ч.: 1.0-2.0 IU/ml - при двукратен прием за 24 ч.: 0.6 - 1.5 IU/ml)

На преглед съм утре и ще попитам, но все пак ми е нужно мнение на по-опитни! Нормално ли е Анти Ха да се изследва на 3-ти час? Какво означава моят резултат, дали тази доза ми е достатъчна?

# 94
  • София
  • Мнения: 10 642
Дозата не ти е достатъчна. Щом на 3 част активността е 0.1, на 4тия няма да е повече, дори ще е по-малко

# 95
  • Мнения: X
Зачетох се и установих че повечето от вас получават алергия към фраксипарина . На Мен за това Русев ми каза че Клексана е по доброто лекарство .
Тук обаче сега се загледах че в листовката пише да се съхранява на темп под 25 градуса . Вие как ги съхранявате инжекциите ?
Също така имам питане относно това дали има значение кога се слага сутрин или вечер .
Или както аз си реша . Да добавя че ще имам Аспирин и Натаспин редуване .
много ме е страх от тия инжекции но живот и здраве се налага

# 96
  • Мнения: 1 104
Bochinka, днеска съм доста активна във форума и с теб в доста теми си пишем майче! 😄
На мен ми казаха Фраксипарина да го слагам сутрин към 08:00. Такани правя.
Алергия досега не съм развила или поне не видима такава. Утре ще пускам пълна кръвна и ще видим дали там ще изскочи нещо.
Самото слаане на инжекцията изобщо не боли. Дори боцкането не го усещам като болка. Но вече месец слагам през ден в корема и се усеща на места, че тъканта е наранена.

# 97
  • Мнения: X
Ох аз знам за тая тромбофилия от половин година но наближава датата ми за Хистеро и най сетне подхванах всички теми да проуча повече нещата защото преди това не. исках да си пълня главата . А сега ми е такава кашааа .Аз май директно ще почна с клексан . Колко ли трябва да си запася инжекции ?

# 98
  • Мнения: 1 104
Bochinka, за Клексан не знам как е наличността.
Фраксипарина от време на време го спират и аз съм се запасила с 5 кутии, общо 50 инжекции. Дай Боже всичко да се развива нормално и да си ги използвам. Simple Smile

# 99
  • Мнения: X
Добре де а ако случайно няма от едното не може ли да се сложи просто от другото и после да си се върнеш пак към старото Simple Smile
Тоест например Слагаш фракси , После бац и няма . Взимаш Клексан и после пак фракси .
Нали уж е на един принцип

# 100
  • Мнения: 1 104
За това вече не знам.
Едва ли е добре да ги менкаш на този принцип, но пак лекар трябва да каже. Simple Smile

# 101
  • София
  • Мнения: 7 491
Фраксипарин, Клексан, Зибор, турския Оксапар - всички са НМХ (нискомолекулен хепарин) и са взаимнозаменяеми.
Само трябва дозата да е еднаква.

# 102
  • Мнения: X
Не че ще тръгна така да ги менкам ама да не стане така че да няма и да се лутам като луда . Simple Smile

# 103
  • София
  • Мнения: 1 213
Добре де а ако случайно няма от едното не може ли да се сложи просто от другото и после да си се върнеш пак към старото Simple Smile
Тоест например Слагаш фракси , После бац и няма . Взимаш Клексан и после пак фракси .
Нали уж е на един принцип

На мен проф.Станева точно по този въпрос вчера ми каза, че не е препоръчително един ден Фракси, един Клексан, може да ги редувам през 3-4 седмици, ако реша или пък директно да си мина на Клексан. Впрочем аз вече съм на 0.6 доза. Подозирам , че започвам да правя алергия към фраксито, но ще устискам още на него.

# 104
  • Мнения: X
Аз вчера изучих как се слага , да съм подготвена така да се каже като дойде момента .Някой обаче дали може да ми разясни .
1) как се съхранява , Просто на стайна температура ? Защото в упътването пише под 25 градуса
2) Да си представим че вече съм бремена и съм почнала с инжекциите , Кога трябва да проверя дали дозата е ок , С Аптт и димер и там квото се прави , И Русев ли пак трябва да расчете и корегира нещата или АГ то . Тъй като при Паскалева не съм била и преди 7-8 седмица не смятам да ходя ( евентуално да забременея пъво де )
Гледам че Русев ми е написал всяка 3 та седмица . Тромбоцити , Д димер и Артт .

Общи условия

Активация на акаунт