Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 551
  • 759
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 7 491
Според мен към Фраксито имаш алергична реакция.
Аз съм на фракси, вече 5м, и нямам подобно нещо.

# 601
  • Мнения: 337
Според мен към Фраксито имаш алергична реакция.
Аз съм на фракси, вече 5м, и нямам подобно нещо.

Със сигурност, защото после пробвах със същото място, което в момента бия Клексан, обаче отново страшен сърбеж и зачервяване.

# 602
  • Мнения: 395
И аз имам сърбеж по цялото тяло от Клексана, а за Фраксипирина знам, че е още по-вероятно да се прояви някоя алергична реакция.

# 603
  • Мнения: 771
S_Petrova, благодаря за споделеното. Доста поражение е направил фраксипарина..

В събота съм на кръвни изследвания и ще видя и аз какво става с тези пусти еозонфили Thinking

Имам 1 кутия ФП, но ако успея да намеря клексан и ми продадат без рецепта, ще си взема да заместя поне до раждане.. ако искат рецепта, тогава тази замяна ще я направя след края на юни ( тогава ми е прегледът Rolling Eyes)

# 604
  • Мнения: 339
Аз купувам Клексан 0.4 от аптеки "Марешки". Досега не са ми искали рецепта.

# 605
  • София
  • Мнения: 105
Здравейте момичета. Май и аз се нареждам в редиците на алергичните реакции към фраксипарина.. и то само след 3 седмици поставяне Sad Може ли да ви помоля за коментар? Всичко освен тези еозинофили ми се струва,че е добре: Мога ли сама да си мина на Клексан? На преглед съм чак във вторник.

# 606
  • Мнения: 337
Здравейте момичета. Май и аз се нареждам в редиците на алергичните реакции към фраксипарина.. и то само след 3 седмици поставяне Sad Може ли да ви помоля за коментар? Всичко освен тези еозинофили ми се струва,че е добре: Мога ли сама да си мина на Клексан? На преглед съм чак във вторник.

Аз сама минах на Клексан без рецепта. Тоест като се оплаках от това, което ми причинява Фраксито, ми казаха да пробвам с Клексан, но аз все пак продължих, докато в един момент вече не се търпеше и си взех, та на следвашия преглед казах, че съм сменила вече инжекциите. Даже изследвания не са ме карали да пускам, а питах дали трябва.
Можеш все пак да попиташ следящия ти АГ дали да сменяш за успокоение.
От тези изследвания нищо не разбирам (само някои от тях съм пускала и то не заради алергията). Дамите, които са пускали може да помогнат.

# 607
  • София
  • Мнения: 7 491
Ако имаш видима алергична реакция от инжекциите (зачервяване, подуване, сърбеж), в комбинация с повишени еузонофили - можеш да смениш без проблем.

Иначе еузонофилите могат да се повишат от всякаква алергична реакция, вкл. към полени и цъфтежи напролет.

# 608
  • Мнения: 3 597
Здравейте , една седмица бях на Фракси , от днес съм на Клексан за две седмици . Интересува ме какво е разликата между двете и също Клексан по-болезнен ли е ?

# 609
  • София
  • Мнения: 7 491
Действието им е еднакво - и двете са нискомолекулен хепарин, Фраксипарин е по-евтин и може да предизвика алергични реакции, за разлика от Клексан. Има също Зибор, Фленокс, Оксапар - всички са взаимозаменяеми.

# 610
  • Мнения: 3 597
Благодаря , Дели , а като болка при поставянето как е ?

# 611
  • София
  • Мнения: 7 491
Аз лично не намирам разлика. Има различни модели инжекции, някои са механични, други с автоматичен спусък, при всички положения иглата е една и съща - като за подкожна инжекция. Няма какво да им се плашиш.

# 612
  • Мнения: 3 597
Благодаря , не знаех , че има автоматични . Това нещо като на диабетиците ли е ? И още един въпрос , разрешена ли е употребата на Парацетамол по време на терапията ?

# 613
  • София
  • Мнения: 7 491
Да, инсулинът също е с подкожна инжекция.
Можеш да прочетеш листовката.
Няма връзка между парацетамол и НМХ.

# 614
  • Мнения: 771
Моите изследвания са стандартните ПКК и в тях са включени тези еозинофили. Ето и стойностите:

Скрит текст:
за 07.04


за 05.05

Утре ще пускам пак ПКК, да видим какво ще покаже. След алергичната реакция, дерматологът каза, че не е от фраксито - да си го продължавам. Видими следи по корема нямам и след като разказсх на Аг - записа го като хранителна алергия..

През март ядях много домати, краставици и манго - може би третирани обилно и от това да съм имала скок.. април понамалих темпото (и има малко спад в стойностите)... през май също опитах, да видим с прегрешение диня какво ще излезе Thinking

Общи условия

Активация на акаунт