Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 780
  • 759
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 105
Ако имаш видима алергична реакция от инжекциите (зачервяване, подуване, сърбеж), в комбинация с повишени еузонофили - можеш да смениш без проблем.

Иначе еузонофилите могат да се повишат от всякаква алергична реакция, вкл. към полени и цъфтежи напролет.

Благодаря за отговора. Стават ми като бучки по корема на местата, на които поставям и вчера бях със сърбеж и зачервяване и по кожата по тези места. Затова си мисля,че най-вероятно е от него. Алергии към полени имам,но тази година сякаш ме пропуснаха. АГ-то ми отговори по Вайбър,че мога да мина на Клексан.

# 616
  • Мнения: 16 876
Момичета,  търся Клексан 0.4. Ако някоя има останал, нека ми пише, за да го закупя. Благодаря!

# 617
  • Мнения: 816
Момичета,  търся Клексан 0.4. Ако някоя има останал, нека ми пише, за да го закупя. Благодаря!
Купувам си от Марешки и до сега винаги имат.

# 618
  • София
  • Мнения: 6 010
Верче, аз живея близко до Малинов, ако кажеш мога да купя и да ти пратя. В Сеиба до нас също има, вчера питах.

# 619
  • Мнения: 16 876
Благодаря,  не се притеснявай. Ще отскоча до Малинов, защото там не ми искат рецепта Grinning

# 620
  • Мнения: 2 133
Аз бях като S_Petrova от фраксипарина. Еозинофилите високи до небето. Миналия месец бяха 20 (реф.до 6.5), сега от месец съм на клексан и са паднали на 8.
Много благодаря на fotokod за препоръката да бия бързо инжекцията. Много по-добре са нещата и все още си бия в корема.
Да ви питам нещо за изследванията - само когато изследвате анти ха ли ги пускате 4 часа след инжекцията, или винаги така си чакате дори когато не изследвате анти ха?
Аз всеки път чакам като идиот 4 часа.. и все се каня да питам лекарите и все забравям

# 621
  • София
  • Мнения: 7 513
Само за АнтиХа има изискване за 4ч.

# 622
  • Мнения: 816
Аз бях като S_Petrova от фраксипарина. Еозинофилите високи до небето. Миналия месец бяха 20 (реф.до 6.5), сега от месец съм на клексан и са паднали на 8.
Много благодаря на fotokod за препоръката да бия бързо инжекцията. Много по-добре са нещата и все още си бия в корема.
Да ви питам нещо за изследванията - само когато изследвате анти ха ли ги пускате 4 часа след инжекцията, или винаги така си чакате дори когато не изследвате анти ха?
Аз всеки път чакам като идиот 4 часа.. и все се каня да питам лекарите и все забравям
Всеки път ми казват 4 часа след инжекция да отида за кръвни - на клексан съм - това е за изследванията при Паскалева за клексана.

Последна редакция: чт, 11 юни 2020, 16:00 от sanssa

# 623
  • Мнения: 241
Здравейте, пуснах си ПКК 14дни след спирането на фраксипарин. Имам отклонение в показатели, а някъде бях чела, че точно тези са вследствие на алергична реакция. Дали някой по-запознат може да коментира? 😊 Отделно на мястото на поставяне на инжекцията се появява сърбеж, посинява и се образува бучка 🤔

# 624
  • София
  • Мнения: 7 513
Атакама, ако си спряла фраксито или си сменила с фракси, алергичната реакция от него би трябвало да отшуми. Еозонофилите могат да се повишат при произволна алергия.

Санса, АнтиХа е за контрола на НМХ, аспи тест е за контрол на аспирин.

Аз преди 2 седмици бях при Паскалева, искаха да съм сложила фракси 4ч преди да отида. Аспирин протект не приемам, само на фракси съм.

# 625
  • Мнения: 371
Здравейте!
Слагам Оскапар 0.4 вечер в 22 ч.
Кога на следващия ден е най-добре да пусна - протромбиново време, фибриноген, АПТТ, д-димер, анти ха?

Благодаря!

# 626
  • Мнения: 287
Здравейте, пуснах си ПКК 14дни след спирането на фраксипарин. Имам отклонение в показатели, а някъде бях чела, че точно тези са вследствие на алергична реакция. Дали някой по-запознат може да коментира? 😊 Отделно на мястото на поставяне на инжекцията се появява сърбеж, посинява и се образува бучка 🤔


С какво си поддържаш хемоглобина? Много добър резултат.

# 627
  • Мнения: 816
Здравейте!
Слагам Оскапар 0.4 вечер в 22 ч.
Кога на следващия ден е най-добре да пусна - протромбиново време, фибриноген, АПТТ, д-димер, анти ха?

Благодаря!
Аз си измествам с час , час и 30 мин всеки ден инжекцията , докато стигна часа , който ми трябва - така че да е 4 часа преди изследването. Гледаш напред или назад е по-добре . От днес за утре при теб не знам как ще стане.

# 628
  • Мнения: 796
Присъединявам се към въпроса на temma към Atacama и добавям: в коя г.с си?
 При мен 28 гс показа хемоглобин 96 и АГ иска да ходя на хематолог (пия малтофер и билкова кръв, но май че съм главно на диня и череши също води до липса 🤔)

# 629
  • Мнения: 252
Здравейте, след загубата на две бебета, последното в 23 седмица си направих изследвания за тромбофилия, оказва се, че съм Хомозиготен носител 4G/4G. Казаха ми при следваща бременност фраксипарин. Много ме е страх, изглежда ми ужасно да си бия инжекции в стомаха. Не може ли само аспирин протект.? Боли ли с тези инжекции, как се справяте? Отчаяла съм се от сега.

Общи условия

Активация на акаунт