Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 34 051
  • 759
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 033
Здравейте, след загубата на две бебета, последното в 23 седмица си направих изследвания за тромбофилия, оказва се, че съм Хомозиготен носител 4G/4G. Казаха ми при следваща бременност фраксипарин. Много ме е страх, изглежда ми ужасно да си бия инжекции в стомаха. Не може ли само аспирин протект.? Боли ли с тези инжекции, как се справяте? Отчаяла съм се от сега.
Не боли и се свиква. Изобщо не го мисли. Ако има и малко сланинка съвсем не се усеща Simple Smile

# 631
  • Мнения: 1 787
Здравейте, момичета?
Извинявам се за нахлуването в темата . Имам 6 броя фраксипарин 0.3, годни до 07.2020,които подарявам. Ако някой ги иска може да ми пиши на лични.
Дими1987, съжалявам за загубата ти! Аз също съм била на фракси.Нищо особено не е.Свиква се.

# 632
  • Мнения: 410
Здравейте, след загубата на две бебета, последното в 23 седмица си направих изследвания за тромбофилия, оказва се, че съм Хомозиготен носител 4G/4G. Казаха ми при следваща бременност фраксипарин. Много ме е страх, изглежда ми ужасно да си бия инжекции в стомаха. Не може ли само аспирин протект.? Боли ли с тези инжекции, как се справяте? Отчаяла съм се от сега.
Мила искрено съжалявам за  загубата ти! Преживяла съм три загуби и мога само да ти кажа, че биенето на инжекции е песен в сравнение с това през което си минала. Няма нищо страшно, не е и толкова болезнено, оказа се че това жените  имаме неограничени възможности когато става въпрос за децата  Simple Smile
Бързо възтановяване и Дай Боже по скоро да си биеш фраксипарин !

# 633
  • Мнения: 241
Присъединявам се към въпроса на temma към Atacama и добавям: в коя г.с си?
 При мен 28 гс показа хемоглобин 96 и АГ иска да ходя на хематолог (пия малтофер и билкова кръв, но май че съм главно на диня и череши също води до липса 🤔)
Не съм бременна все още. Правим инсеминации и от следващия ден започвам с фраксито до цикъл. Като пусках хормони за следващата инсеминация, пуснах и пкк, от която излезнаха тези резултати. За хемоглобина не приемам нищо допълнително 😊

# 634
  • Мнения: 843
dimi1987, в тази тема и в темата за Тромбофилии сме се събрали все жени със сходни съдби на ранни или по-късни загуби, които са последвани от генетични изследвания и назначени терапиии. Вече 3 години ги следя и съм се възхищавала на силата във всяка една от тях по пътя към успешния финал (защото успоредно с това върви и страх и треперене дали нещата са под контрол)

Има на моменти болка, има сининини, има “топчета” подкожно.. има и по някоя алергична реакция.. Не вярвах, че един ден и аз ще го кажа , но - Свиква се ...

Трудно ми беше да преодолея бариерата, че трябва сама да се набода, но стискам зъби и си казвам “бебче, за теб!” и действам. След известно време се превръща в рутина и става по-незебележимо.

Освен терапията, не пренебрегвай ролята на АГ. Настоявай за по-често доплер, питай как е кръвотока, има момичета ходят на по 2 седмици, за да следят изкъсо и да реагират навреме..

Преминала си през тежки загуби... Прегръщам те виртуално и пожелавам следващата бременност да е до финал Hug

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 10:17 от fotokod

# 635
  • Мнения: 287
На мен ми е по-неприятно като трябва да слагам вагинални глобули , отколкото инжекцията. Убождането е бързо и много рядко има лека и кратка болка. Нищо особено. За хората отстрани звучи страшно, а всъщност е изключително елементарна манипулация. Няма абсолютно никаква причина да се притеснявате.

# 636
  • Мнения: 162
Момичета,
някои има ли представа какви са референтните стойности на PI и RI на маточните и пъпната артерия по месеци. Рових къде ли  не, но не  откривам такава информация, а лекарката на последния преглед само спомена, че кръвотока е добре, но аз си се притеснявам и искам да видя някакви референтни  граници.

# 637
  • Мнения: 1 104
JamJam, аз по тази таблица се водех за PI. За RI не съм търсила, но пробвай на английски.

# 638
  • Мнения: 162
JamJam, аз по тази таблица се водех за PI. За RI не съм търсила, но пробвай на английски.


Благодаря много! А какво трябва да значат 5th centile 50th centile и 95th centile? И това предполагам е средноаритметичната стойност за PI на лява и дясна артерия?

# 639
  • София
  • Мнения: 7 645
Коя гс си?

# 640
  • Мнения: 162
23 г.с., на последния преглед едната беше 0.75, а другата 1.2.

# 641
  • Мнения: 339
Аз също имам притеснения за кръвотока, тъй като миналата бременност беше много влошен и налягането, особено в лява маточна артерия, беше доста високо. Тогава не знаех, че съм с тромбофилия.
Сега съм в 21ва г.с. и съм на клексан 0.4. Този път налягането в маточните артерии е почти на долна граница, което според АГ-то е ок, но за да се успокоя, се поразрових в разни сайтове. Намерих някакви таблици, които според мен могат да са полезни:

http://www.wajradiology.org/viewimage.asp?img=WestAfrJRadiol_201 … 1_1_198078_t4.jpg

http://www.wajradiology.org/viewimage.asp?img=WestAfrJRadiol_201 … 1_1_198078_t5.jpg

http://www.wajradiology.org/viewimage.asp?img=WestAfrJRadiol_201 … 1_1_198078_t6.jpg

Jam Jam, според таблиците това 1.2 може би е малко високо, но пък според The Fetal Medicine Foundation: "The uterine artery PI is considered to be increased if it is above the 90th centile", а съгласно таблицата, пратена от Galeona при теб средният PI е около 50th centile.

# 642
  • Мнения: 162
Аз също имам притеснения за кръвотока, тъй като миналата бременност беше много влошен и налягането, особено в лява маточна артерия, беше доста високо. Тогава не знаех, че съм с тромбофилия.
Сега съм в 21ва г.с. и съм на клексан 0.4. Този път налягането в маточните артерии е почти на долна граница, което според АГ-то е ок, но за да се успокоя, се поразрових в разни сайтове. Намерих някакви таблици, които според мен могат да са полезни:

http://www.wajradiology.org/viewimage.asp?img=WestAfrJRadiol_201 … 1_1_198078_t4.jpg

http://www.wajradiology.org/viewimage.asp?img=WestAfrJRadiol_201 … 1_1_198078_t5.jpg

http://www.wajradiology.org/viewimage.asp?img=WestAfrJRadiol_201 … 1_1_198078_t6.jpg

Jam Jam, според таблиците това 1.2 може би е малко високо, но пък според The Fetal Medicine Foundation: "The uterine artery PI is considered to be increased if it is above the 90th centile", а съгласно таблицата, пратена от Galeona при теб средният PI е около 50th centile.
Да, аз също бях срещала информация, че през втори триместър трябва да е под 1. За това лека се притесних, въпреки, че според лекарката всичко е наред, но все пак реших да попитам.

# 643
  • София
  • Мнения: 7 645
23 г.с., на последния преглед едната беше 0.75, а другата 1.2.

В тази седмица и аз имах подобна драма, че единия беше над 1.
Идеалното е да е под 1 или даже около 0.5-0.6
При мен се оказа тогава, че дозата аспирин ми идва малка след направен аспи тест.
Почнах новата доза и след 2 седмици кръвотока беше 0.8-0.9 и по-нататък още падна. В дясно нямах проблем.
Моята матка е и малко по в ляво, което пак било предпоставка.

Движение, повече вода, омега 3 - такива съвети получих още по тази тема Simple Smile

# 644
  • Мнения: 555
Извинете за глупавия въпрос, но от кога започва да се следи кръвоотока и ако съм само на клексан 0.4, какви изследвания трябва да си пускам, от кога и на колко време, днес влизам в 9г.с. Иначе когато говорих с моята лекарка не се разбрахме много по тия въпроси...беше в началото и ми спомена за нещо което се следяло само ако освен инжекции се пие и аспирин. Другия път ще питам пак като съм на преглед, но ако не ви притеснявам, ако може да ми дадете повече инфо за тези неща. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт