Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 905
  • 922
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 988
Пожелавам ти да е успешна. И на мен ми зацапа последния път.

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 16:11 от Forest rain

# 301
  • Мнения: 48
И на мен ми зацапа, мисля че е нормално, стискам палци да е успешна - както казват децата "3 пъти за щастие" Flowers Four Leaf Clover

# 302
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 816
Zenda, нека Господ е с теб. Стискам ти палци. Дано това е щастливият ти опит.
Аз приключих лечението, в понеделник съм на контролна МБ. Моля се всичко да е ОК.

# 303
  • Мнения: 91
Здравейте,вчера мина и моята трета инсеминация,пожелавам си,а и на всички чакащи предпразнично да се сдобием с + тестчета:blush:

# 304
  • Мнения: 81
момичета пожелавам на всички успешни процедури за forest rain лека бременност.Исках да ви питам направих си ови тест и всичките се оказаха отрицателни точно когато се пада фертилният период може ли този месец да е настъпила ановолация

# 305
  • Мнения: 1 988
Благодаря, Костадинка. По принцип е нормално да има и някой ановулаторен месец. Ти с д-р Матев коментирала ли си ин витро процедура? С четири инсеминации можете да кандидатствате за фонда.

# 306
  • Мнения: 81
Не защото се водя с неустановен стерилитет и по принцип трябва да  имам 4 инсета в момента си почивам не правя нищо така реших защото корема ми беше много подут и не съм ходила при него след нова година ще започна пак ще говоря с него за неуспеха сега още съм му ядосана мисля че причината е във овулацията ние пресмятаме кога е обаче се оказва че е няма а всички хормони са в норма незнам какъв е проблема при мои познати са забравени при него от първи път затова му имам голямо доверие ще се пробвам до последно

# 307
  • Мнения: 1 988
Колко инсета имаш до момента?

# 308
  • Мнения: 81
Forest rain имам 2 инсета и те неуспешни

# 309
  • Мнения: 6 346
Костадинка, липсата на О трябва да бъде установена с УЗ преглед + хормони /прогестерон + Е2 на 7ми ден след предполагаема О/. На тестовете не може да им се вярва на 100%. Има случаи на + тест и липса на О, както и случаи на - тестове и наличие на О. Като цяло при такива разминавания може да се заподозре някакво отклонение в баланса на хормоните, но това не е достатъчно за да се постави диагноза. Помни че тестовете за О реагират на нивата на хормона ЛХ, а не на самата О.
Ако Ф по време на инсеминацията не е овулирал / за съжаление и това се случва/ е възможно да се е превърнал в задържана киста заради която и в следващите цикли да не настъпва О /объркват се хормоните/.
Както сама виждаш вариантите са много и единствено с преглед може да се установи каква е причината да не ти отчитат тестовете за О.
    Ако не ти се ходи на преглед в клиниката, винаги може да се прегледаш при някой друг лекар.
При съмнение за хормонален дисбаланс може да се консултираш с репродуктивен ендокринолог.
   

# 310
  • Мнения: 81
Geizer хормоните ми са наред дори на 2 инсе когато го правиха имах течност в матката  доки каза че се надява да е овулация но пак не се получи незнам защо

# 311
  • Мнения: 6 346
Като цяло инсеминациите са с ниска успеваемост, а понякога може да има проблем с тръбите който не личи на цветната снимка. При мен се случи перфектно проходима тръба на ЦС при лапароскопия да се види че е срастнала за яйчника и съседните тъкани. Такава тръба просто няма как да всмуче отделената яйцеклетка за да се случи оплождането.
    Не знам какъв съвет да ти дам. Знам колко е изнервящо когато уж причина няма, а нещата не се получават.

# 312
  • Мнения: 48
Момичета днес ми е 13 ден след инсеминация, сутринта си направих уринарен тест и какво да видя... втора бледа чертичка, от там тичам за кръвен, резултата е 70.36 mIU/ml, има ли шанс да е от Овитрел, бих си го преди 14 дни?

# 313
  • Мнения: 592
Mimk, тихичко честито ! няма шанс да е от овитрела;) браво и за търпението да изчакаш 13ти ден.
Бие споделила за твоята процедура; имаше ли симулация , колко ф. бяха и на спукан или непсукан я направихте?

# 314
  • Мнения: 48
Благодаря, дай Боже всичко да се развива както трябва.
Първа инсеминация ми беше, която отлагахме от март месец, защото всеки месец имахме някакви бактерии, някакви възпаления и все неща, които не позволяваха. Стимулирана беше, пих от 3 до 7 ден фемара по 1 на ден, след това на 11ти ден бихме Овитрел и на другия ден, т.е. след 28 часа беше самата процедура, мисля че не бяха се спукали, защото типичните болки ми започнаха час след процедурата, имах и зацапване след самата процедура. Иначе фоликулите бяха 2, по един на яйчник, като доминантния беше в дясно, аз съм само с лява тръба.
Друго не се сещам, толкова много се молих, палих свещи... ще отида във вторник пак да пусна ЧХГ и ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт