Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 747
  • 922
  •   1
Отговори
# 285
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Ръждивото течение е стара кръв. Не се притеснявай, ще се изчистиш. И на мен ми се е случвало, даже първите и последните дни от МЦ ми бяха точно такива. Сега се промениха, но доста време бях така.
Благодаря за подкрепата, момичета. Лекувам се от снощи, дано не изгубя пак 1 година в лечение.
   А съпругът изследваха ли го. Да не си ги прехвърляте само  тези бактерии?
По принцип се пазим. Но бяхме правили секс 4-5 дни преди МБ.
Преди чистата МБ от преди 2 месеца пак бяхме правили. Едва ли е от него. Бях болна, на спад в имунитета го отдавам. Пък и работата ми е такава, има много животни около мен, макар да не работя пряко с тях.

# 286
  • Мнения: 81
Forest rain аз също съм в селена при матев

# 287
  • Мнения: 1 980
За д-р Матев съм чувала добри отзиви.

# 288
  • Мнения: 81
Да така е но незнам при мен защо не се получава мои познати забременяха при него от първи път

# 289
  • Мнения: 32
Здравейте, предстои ми инсеминация при д-р Шефкетова в Токуда. Ако може някой да сподели инфо как протича всичко ще съм благодарна. Иначе съм много притеснена защото на втори ден имах задържан фоликул и отказа да ме стимулира Sad сега не съм сигурна дали ще имам овулация и дали въобще ще стигнем до инсеминация. Докторката ми обясни че успеваемостта в глобален мащаб е 15 процента и съвсем ме отчая Sad

# 290
  • Мнения: 59
Здравейте, предстои ми инсеминация при д-р Шефкетова в Токуда. Ако може някой да сподели инфо как протича всичко ще съм благодарна. Иначе съм много притеснена защото на втори ден имах задържан фоликул и отказа да ме стимулира Sad сега не съм сигурна дали ще имам овулация и дали въобще ще стигнем до инсеминация. Докторката ми обясни че успеваемостта в глобален мащаб е 15 процента и съвсем ме отчая Sad
Здравей Maksi12 Simple Smile специално в тази болница не знам как протичат инсетата, дано някое друго момиче ти помогне по този въпрос, а за задържаният фоликул не се притеснявай и аз имах този месец и не ме стимулираха! След това на 10ти ден всичко си беше наред, беше си се спукал, имах си доминантен фоликул, хормоните бяха супер! Желая ти успех!
П.п Не правих инсето този месец заради не чиста микробиология! Simple Smile

# 291
  • Мнения: 7
Здравейте!
Със спкя и ИР съм.
Мислим да правим инсеминация.
Но хората казват , че с този проблем с ин витро не става , а с инсеминация е още по - малък шанса.
Вие какво ще ми кажете..
Кажете ми нещо повече за инсеминацията.
При вас получава ли се ?
Цена на процедурата ..

# 292
  • Мнения: 48
Здравейте!
Със спкя и ИР съм.
Мислим да правим инсеминация.
Но хората казват , че с този проблем с ин витро не става , а с инсеминация е още по - малък шанса.
Вие какво ще ми кажете..
Кажете ми нещо повече за инсеминацията.
При вас получава ли се ?
Цена на процедурата ..
Здравей Зорница, не знам това твърдение, че с ин витро нямало да стане кой го каза. Моя приятелка с СПКЯ забременя от раз по естествен път. ИР се контролира медикаментозно и чрез режими. Как така се отрича и инсеминация и ин витро?
Шанс винаги има, Божа работа, но както аз обичам да си казвам "Господ дава, но в кошара не вкарва!", затова дай всичко от себе си, опитай и вярвай и ще стане. Според мен инсеминацията е добро начало, ако до сега не сте пробвали друго, защото е доста по-щадяща от ин витрото.
Успех и не вярвай на всичко, което чуеш 😊

# 293
  • Мнения: X
Зорница аз съм със СПКЯ,  доста изразена. Правиха ми фенестрация на яйчниците лапароскопски, сега съм на стимулация с фемара, и допълнително пия иногинол и неоформин. Правих една инсеминация, и трябва да направя още три. Ако не се получи ще кандидатстваме за Фонда.

# 294
  • София
  • Мнения: 43
Здравейте и от мен Simple Smile
От много време ви чета, но не съм писала в темата и сега реших да споделя и аз своя опит. На 25.10. направихме първата инсеминация. След стимулация с Кломифен цитрат 2*1 имах 2 ф в левия и 1 ф в десния яйчник, като впоследствие обаче само този един се разви достатъчно, а другите останаха на 12 мм. За съжаление нямахме положителен резултат и решихме веднага да направим втора инсе. С лекарката решихме да увеличим дозата на Кломифена на 3*1 , но резултата беше пак 3 ф, като този път само бяха си "раменили яйчниците". Отново 2-та не се развиха достатъчно и само на 1 се надявахме. На 24.11. бях на преглед и насрочихме инсето за след 2 дни, като вечерта в 23:30 си бих Хориомон. На 26- ти направих тест за ову в 9 сутринта и беше положителен, а инсе беше в 18:30 и доки ми каза, че скоро се е спукал ф. Предписа ми (както и миналия път)  Утрогестан 2*2 влагалищно до 8.12. и на 9.12. да направя тест. Силно се надявам този път да има положителен резултат.

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 10:20 от malko_beb4e

# 295
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте, вчера бях на преглед на 11 ден. Имам 2 доминантни фоликули по един в яйчник и други малки. Големите бяха пред спукване - 24мм. Лигавицата ми беше 9.9мм. Биха ми хориомон и днес ще правим инсеминация в 1.30. Все още ен усещам болки, което значи , че не са се спукали. Този път дано имам по-голям шанс. Предложих да направим реинсе в неделя, но както и предполагах да отваря клиниката за мен, да се ангажират микробиолози и тн няма да стане. Предложиха ми в понеделник, но отказах. То няма смисъл.Успех на всички!

# 296
  • Мнения: 1 980
Zenda, а утре не могат ли да направят реинсеминация? В събота не работят ли?

# 297
  • София
  • Мнения: 307
Zenda, а утре не могат ли да направят реинсеминация? В събота не работят ли?

Ами аз това попитах за утре, но ми казаха за понеделник. А то понеделник какъв е смисълът? Освен това имам важни срещи в работата, които отдавна са планирани и не мога да откажа, но то се пада ад е 15 ден и не виждам и смисъл.
Ти как си, всичко наред ли е?

# 298
  • Мнения: 1 980
Няма ли друга клиника, към която да се насочиш? Това че почиват в събота и неделя, е много неудобно за пациентите.
Засега е наред, благодаря. Simple Smile  Скоро ми предстои нова консултация с имунолог.

# 299
  • София
  • Мнения: 307
Ами мина и тази 3та инсеминация. Преди малко имах малко зацапване. За пръв път ми се случва, но бях чела тук, че при други го има. Само мога да си пожелая да имам късмет!

Общи условия

Активация на акаунт