Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 737
  • 922
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 59
Момичета, днес мина моето 3то инсе. Фоликула се беше спукал и имаше 17мм. течност каквото и да значи. Лигавицата беше 9.5. Разминаването в размера и вчера, за който се бях притеснила е от различният ехограв, защото в Щерев те преглеждат в различни кабинети! Питах, обясниха ми подробно, показаха ми сега колко е и така. Имам 16 млн. плувци дано един от тях да доживее Коледа! Ако не смело на пред още едно инсе и към инвитро, няма отказване! Желая ви много щастие, любов и късмет по празниците! Нека всички получим най-прекрасният подарък за Коледа! Желая ви го от сърце, даже по две! 🍀🎁🎄🎅🐣💜💙

# 376
  • Мнения: 48
Успех Ely 🍀пожелавам ти от сърце Коледното чудо🐣🤰😊🙏 стискам палци да се похвалиш 🎄☃️🎅🍼

# 377
  • Мнения: 32
Аз влизам да се отчета - моята инсеминация беше неуспешна Sad Втора ми е и се чудя дали този месец да правя трета или другия. Най-лошото е че нямам никакво обяснение за резултата и ме обзема голямо отчаяние Cry първата беше на спукан фоликул и много часове след прегнила, тази на неспукан и 24 часа след хориомона и все не става. И двата пъти преживяемост на сперматозоидите почти 100 процента, явно проблема е в мен но наистина вече не знам какво може да е. Лигавицата е добрa, пия дуфастон след това, т.е. не е заради прогестерона. Изследвала съм тръбите, даже съм след лапароскопия за изчистване на еднометриоза първи стадий. Не знам просто не ми е писано CryCryCry

# 378
  • Мнения: 59
Момичета извинявам се за малко личният въпрос! 🤔😅 Ама как се справяте със секса и утрогестана? Миналият път като го слагах ми беше адски неудобно и почти не правихме секс, което не беше много приятно! Само докато слагам следващата доза и по пръста остава от предишната. 😒 Ясно е, че трябва да се случат нещата преди слагането на хапчетата, но поне при мен не се изтичат изцяло и вътре постоянно има. При вас така ли е? И вашите мъже имат ли проблем с това или си действате без притеснение? 🙂

# 379
  • Мнения: 6 306
Ели, ако ще правите секс - задължително с презерватив. Утрогестанът прониква през лигавиците, а за мъжете не е ОК да им се повишава прогестерона - все пак това са хормони и трябва да се внимава. Както е и по-добре да се процедира преди поставянето на хапчето за да не изтече.Относно това което се задържа във влагалището, няма как, не ти препоръчвам да ползваш душове и подобни. Консултирай се и с док. Може да не е препоръчително да се прави секс толкова рано. Той трябва да прецени.
Макси, понякога заради ендомитриоза се получават завишени НК клетки и ембриотоксини. Можеш да ги изследваш в клиника Малинов и да направиш консултация с доц. Русев. Имунологичния фактор е доста спорен , но има и момичета които са успели точно с такава терапия след доста неуспехи преди това.  Въпреки че предвид ниската успеваемост при инсеминациите, може и причината за неуспеха  да е чиста случайност.
geri99 и аз знам че тези бактерии не са страшни, но при спад на имунитета може да предизвикат цистит - уроинфекция. Питай дали може да пиеш профилактично червена боровинка, да не вземат да ти направят проблем на по-късен етап. Ако искаш, може да пуснеш и една обикновена МБ на  стерилна урина, за всеки случай.

# 380
  • Мнения: 59
Да, разбира се питала съм док. тя каза, че след първият ден може да се прави секс! За презерватива ясно, ние отдавна даже го правим със, защото често имам гъби! Не съм и помисляла да ползвам душове! Просто се чудих дали на някой му е било дискомфорно с остатъците тук и там по време на секс и дали някой е намерил удачен начин да не им обръща внимание! Simple Smile Благодаря все пак!

# 381
  • Мнения: 6 306
Както сама каза, освен да не  обръщате внимание... Ами ще се гледате в очите пък  Wink Laughing
 

# 382
  • Мнения: 111
Ние все пак направихме инсеминацията вчера... имах силни болки точно рано сутринта и всичко се беше спукало . 13мм лигавица. Щеше да е грехота да пропуснем Grinning
Говорих с докторката и тя каза, че не са проблем и не би трябвало да се предадт на горе и ще видим дано е права.
Geizer благодаря за съвета. Почнах боровинка и пробиотици силни още от както видях микробикогията преди няколко дни също и вагинални таблетки изписани от док.  Взех и едно детско сиропче за имунитета Simple Smile Боровинката е повече за ешерихия коли, но и аз си мислих да пусна урина идната седмица.
Успех на всички и дано по празниците имаме добри новини!!
Ели сигурно сме се видяли в болницата Wink
Иначе за сексаа.. мда малко не е приятно.. при мен е проблем лубрикацията заради таблетките и наблягаме на други методи. Но и не сме много редовни този период. От хормоните съвсем не ми е до това:confused: Желая ти успех !

# 383
  • Мнения: 67
Момичета,
Вкарах се във филм с резултатите от ЧХГ.
На 12 ден след инсе показа 9 IU/L
На 14 ден - 45 IU/L
На 16 ден - 146 IU/L
На 18 ден - 257 IU/L
Много ли бавно нараства? Ниска ли е много стойността за 18 ден след инсеминация? Толкова ме е страх да не се получи пак биохимична.

# 384
  • Мнения: 48


Аз гледах за себе си по тази табличка--средните стойности бяха точно моите.
Мисля че си на долната граница, но все пак при всеки различно се развива.
Стискам палци 🍀🙏

# 385
  • Мнения: 6 306
Много е индивидуално. Важното е ЧХГто да расте  Peace

# 386
  • Мнения: 2
Здравейте на всички...Може би вече 3 години следя какви ли не теми в този форум...с Надеждата все някога да се случи и на мен:)Точно преди 1 час ми излязоха резултатите от ЧХГ-то ,съответно се свързах с моята АГ и не и остана нищо друго ,освен да ми чистити...Това ни е 2ра инсеминация.И коледното чудо се случи:)Живот и здраве другата седмица се надявам да видим и плодното сакче и всичко да  бъде наред...Успех желая на всички..от Сърце...Бях си обещала,че ще пиша,дано да съм помогнала с нещо...Развълнувана съм

# 387
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Geri99, дано изчезнат бактериите. Много лоша работа с тях. Уж ги трепем и пак се появяват. На мен категорично ми отмениха миналия месец инсето. Дано се повлияят, но има ли ги, не те съветвам да правиш инсе. За спонтанно забременяване нямало проблем, но за процедури изискват по протокол абсолютно чиста МБ. Поне в моята клиника е така.

Blue И аз така си мисля, че е редно да е чиста... но докторката беше категорична, че не е за притеснение, но все пак се тревожа разбира се . Утре повече ще коментираме, че снощи вече искаше да си ходи ..
Хубавото е че веднага си взех глобули да се лекувам.
При теб какво се изолира и имаше ли симптоми или повишени левкоцити?
geri99, аз се мъкна вече година и половина с инфекции. Първо ми откриха Ентерокок, изписаха АБ, излекува се. На контролата излезе Ешерихия коли, изписаха АБ и тя изчезна. После се появи Стрептокок, пак пих АБ и той изчезна. На следващата контрола се появиха заедно Ешерихия и Ентерокок и така вече година и половина си ги въртя едни и същи. По едно време спрях всичко, пиех само лактобацили, защото изпих доста АБ и нищо. Кой каквото кажеше, аз пробвах - Гинофит, Бетадин, Млечна киселина,  Уринал, Биозин, Ехинацея. Лактобацилите ту се появяваха, ту изчезваха. И този септември отидох на майтап на контролна МБ и тя излезе чиста. Направих ЦС и започнахме подготовка за инсе. И на контролата преди инсето - Ешерихия. През цялото време при вземане на пробите при няколко различни лекари винаги са казвали, че видим възпалителен процес и течение няма. А МБ все е проблемна. Вече даже се чудя дали чистата не е била лабораторна грешка.
Левкоцити имам умерено, а на цитонамазката са писали, че има много леко изразен възпалителен процес.
Обикновено симптомите започват като започна да пия АБ - жълтеникаво течение и лек дискомфорт. Иначе, нямам нищо. Шах и мат с пешката...

# 388
  • Мнения: 1 711
Здравейте момичета, нова съм в темата , а също така и в тази процедура.Днес беше първата ми инсеминация , беше стимулирана с кломифен от 3 до 7 ден по 100мг. дневно.Аз съм с поликистоза и цикълът ми е на около 40 дни като липсва овулация.Имах 3 доминантни фоликула , като 2 от тях спряха да растат, но един достигна 20 мн и в събота вечерта ми поставиха Хориомон 10000. Днес на Уз преди инсеминацията се видя , че фоликула е 22мм на 36час след Хориомона.Не се беше спукал, но лекарката е сигурна ,че ще се спука.Спермата е с отлични показатели.Утре ме вика следобяд да проверим дали все пак се е спукал, но имам питане към вас .Сега как да си подпомогна пукането? Притеснявам се да не стане на киста.Казаха ми да не се натоварвам и не знам дали е уместно правенето на коремни преси. Ако някой има опит с инсеминацията на не спукан фоликул ,моля споделете кога след хориомона/прегнил или др. Се спука фоликулът.Ще бъда много благодарна!🤗

# 389
  • Мнения: 111
Blue.angel Напълно те разбирам. И аз бях така до преди година .. и изведнъж се оправиха нещата .. надявам се тази микрибиология да е инцидент. Сега нямам левкоцити и нямах симптоми. Пуснах и стерилна урина да видим.
И моята препоръка е да продължаваш и да намериш кой продукт или метод ще ти помогне да намериш баланса ... може би трябва и да си изместим фокуса и тогава организма сам се въстановява .. не знам вече. Искрено ти желая да намериш решение скоро!

Марбела според мен пробвай коремни преси и ако не се спука поискай ре-инсеминация.
Пробвахте ли първо със стимулация, но естествено зачеване без инсеминация, щом параметрите на мъжа са добри? Може би липсата на овулация е проблема и да няма нужда да давате пари за инсеминации.

Общи условия

Активация на акаунт