Голямата тема за малките масла - 22

  • 52 136
  • 750
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 622
На Алтея, мисля, че са от най-хубавите.

# 106
  • Мнения: 1 037
Здравейте, може ли да ми препоръчате качествено масло от черен кимион?
Ако ще е за консумация, защо не пробвате направо семена, смлени преди употреба. Лекар- нутриционист ме посъветва това.

# 107
  • Мнения: X
Много благодаря за рецептата за домашния еластисайзър! Видях ефект още от първото измиване. Сега съм с него пак. Hug
Какво масло мога да използвам за скриване на червенини и изравняване на тена? Много лоша кожа имам.

# 108
  • Мнения: 626
Здравейте! Моля при възможност някой да ми разясни. Кои масла аа подходящи например за самостоятвлно ползване вечер вместо крем? Липидно, арганово? Стават ли за околоочен контур? По колко слагате и с масажни движения ли разнасяте?
Благодаря предварително!

# 109
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
За лицето ползвам авокадо в момента.

# 110
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Аз спрях всякаква купешка козметика ... Мисля си, че и при маслата, както съм убедена за техниката Simple Smile , колкото по-малко нещо е "няколко в едно", толкова по-добре ... За лице - сутрин чисто кокосово масло с масаж, вечер преди да си легна - чисто масло от карите с масаж ... Доволна съм ...
Ползвам масла за дифузерите у дома. Смеси си правя за ръце и нокти, но и там гледам да са 3 базови масла и 2 етерични ... За сега не съм изхвърлила шампоаните, като в тях редувам по едно етерично масло, купувам малки разфасовки шампоани и тъй като сме много хора свършват бързо, в следващия слагам друго етерично масло ... За сега чета ..., но съм на път да заменя и шампоаните и душ гела с домашно приготвени ...

# 111
  • Мнения: 9 215
Аз мажа арганово 2 помпи и омазвам всичко !
Много ми е хубаво и мекичко сутрин

# 112
  • София
  • Мнения: 9 944
Откъде в Сф може да се намерят по-евтино ~40-100мл бурканчета от 60ст?

# 113
  • Мнения: 1 334
Откъде в Сф може да се намерят по-евтино ~40-100мл бурканчета от 60ст?
Провери в магазинчетата за домашни потреби по пазарите.

# 114
  • Мнения: 15 375
Няма масло, което да замени крема.
Аз не бих мазала кокосово и карите на лицето. Това са тежки масла, особено кокосовото. Но всеки знае кожата си и ако му се отразява добре, значи е добре. Wink
За околоочния контур е хубаво кафееното  масло, маслото от шипка.
Повечето базови масла са подходящи за лице, всеки трябва да избере своето според нуждите си, количеството също е индивидуално. Нанасят се както и крема, с леки масажни движения, може и потупващи или втриващи в зависимост от маслото и зоната.

# 115
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Здравейте, за първи път пиша в тази темичка 😊 моля за съвет 😇 искам да си мажа косата с някакви масла за стимулиране на растежа, за намаляне на цъфтежа ... косата ми е тънка и склонна към омазняване. Благодаря предварително за помощта

# 116
  • Варна
  • Мнения: 7 714
 Масла плескам предимно по косата,но за лицето си имам любимци. За околочния ползвам таману и безсмъртниче,но ги ползвам под крема. ЕГН-то ми не позволява много експерименти по темата. Не сложа ли крем ми опъва кожата.
 Не ползвам обаче нощен крем. Нощната ми грижа са чисти масла. Японска камелия,марула,липидно,баобаб,годжи бери.
 Кокосово масло ползвам големи буркани,но него го клепам по косата-на лицето ми няма работа. Изключително комедоногенно е,а аз въпреки дъртизма  Laughing се опъпчвам като пубертет при такива експерименти.

# 117
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
+ 1 против кокосовото масло за лице. Само за тяло го ползвам. И в кухнята. Grinning

# 118
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 781
Тази вечер питах в билковата аптека за кафеено масло и аптекарката почти ми се изсмя в лицето. Не била чувала. Било измислица От интернета. Аз го търся за проблем с косопад. Някой може ли да ми каже откъде да си го поръчам. Не живея в България. Всъщност намерих нещо в амазон,но голяма опаковка и не съм сигурна за марката. Моля за идеи и съвети!
Весели празници!

# 119
  • Мнения: 3 745
Има кафеено масло и от печено, и от зелено кафе, аз съм си поръчвала и двете от ибей. В България съм виждала в Елитис, на Икаров.

Общи условия

Активация на акаунт