Голямата тема за малките масла - 22

  • 52 004
  • 750
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 611
Различна е цената заради пипетката. Просто си прецени как ще ти е по-удобно.

# 91
  • Мнения: 284
Преди време търсих ЯЧРМ по бг сайтове, но не го откривах, тук ми писахте, че поръчвате от амазон, днес обаче го видях в един сайт за конски шампоан grivacosmetics, някой поръчвал ли е, дали е хубаво

# 92
  • Мнения: 9 193
Преди време търсих ЯЧРМ по бг сайтове, но не го откривах, тук ми писахте, че поръчвате от амазон, днес обаче го видях в един сайт за конски шампоан grivacosmetics, някой поръчвал ли е, дали е хубаво
да аз супер си е те всъщност внасят от Щатите

# 93
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ох, само вие ще разберете и оцените вълнението ми... Това получих за Коледа и днешния ми рожден ден 😄

# 94
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Честит рожден ден  Hug! На това му се казва кралски подарък!

# 95
  • Мнения: X
Здравейте! Никога не съм слагала на косата си масла, но мисля да започна. Купешката козметика не ми действа.
Косата ми е изтощена по дължините заради предишни боядисвания и е дълга до кръста почти. С дебел косъм е, но лесно се заплита. Подариха ми четка Десата и съм много доволна от нея.
С какво масло мога да започна и как?

# 96
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Прословутият домашен еластисайзър на Тайра/40мл. глицерин,40мл. рицин,20мл. бадемово масло и 5мл. витамин А/ би могъл да е добро начало за описаната коса. Нанасяш по дължините/поне на 5см от корена/ свиваш на кок и спиш така. Сутринта навлажняваш косата и миеш първо с балсам после с шампоан. Това последното с цел да се отмият по-лесно маслата.
 В тоя микс по принцип могат да се слагат всякакви масла. Много харесвам маслото от камелия,баобаб,макадамия,ЯЧРМ за дължините.

# 97
  • Мнения: 599
А за корените какви масла са добре?За косопад става въпрос.

# 98
  • Мнения: 4 611
Рициново масло. В интернет видях доста приятна маска за коса за косопад, като съм я ползвала около месец (просто ми писна да я правя). Вари се ленено семе докато водата не стане гелообразна (като желенце). Изцежда се от семето, а след като изстине малко се слагат рициново и маслинено масло. Маже се в корените и краищата и се покрива с кърпа/шапка. Колкото по-дълго престои толкова по-добре.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 950
Против косопад е най-добре масло от розмарин.

# 100
  • София
  • Мнения: 481
Против косопад е най-добре масло от розмарин.
Така е, но то е етерично масло и трябва да се разреди в базово. С рициновото правят страхотна комбинация с двоен ефект поради действието и на двете масла  Peace

# 101
  • Мнения: 3 732
А за корените какви масла са добре?За косопад става въпрос.


За косопад мога да препоръчам маска от разбит жълтък, зехтин, рициново масло и масло от кафе - овладя ми сериозен косопад само с няколко нанасяния.

# 102
  • Мнения: 667
Рициновото ми е супер плътно за косата, как го "разреждате" в маски? Иначе, базово + етерично от розмарин + лавандулово в корените, стимулира кръвообращението и растежа.

# 103
  • BG
  • Мнения: 4 457
Здравейте, може ли да ми препоръчате качествено масло от черен кимион?

# 104
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
Здравейте 😊! От скоро започнах да използвам био масла и много се радвам,че открих моите.Кожата ми е суха и чувствителна за дневно ползвам Карите ,а нощен чисто Арганово (донесено от Мароко 😊)Тези дни си поръчах на Алтея Карите може ли да ми кажете като качество добро ли е?

Общи условия

Активация на акаунт