Голямата тема за малките масла - 22

  • 53 806
  • 750
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 397
От него сайт, българския за масло ему - и масло, и крем за около очи съм купувала и си е ок, кремът ми хареса много.

# 256
  • Мнения: 2 291
Имаше преди две години истерия по този крем.
Пробвах го , но за мен е в графата на кремовете, които нищо не правят.
Е, то и моята кожа не е първа младост, така, че и това има значение.
Мнението ми е, че над 30 годишни  кремчето ще е леко.

# 257
  • Мнения: 9 264
Имаше преди две години истерия по този крем.
Пробвах го , но за мен е в графата на кремовете, които нищо не правят.
Е, то и моята кожа не е първа младост, така, че и това има значение.
Мнението ми е, че над 30 годишни  кремчето ще е леко.

Да и аз по време на /еуфорията тук ,колко супер магически е крема накупих от всичко Wink
Приятно но безефектно!
Даже кремовете така и не ги измазах изхвърлих и след година /малко воднички бяха/

# 258
  • Варна
  • Мнения: 7 734
Ползвам чисто масло от години предимно като грижа за скалпа и наистина е разкошно.Кремове не съм йупувала и не бих. Кожата ми е голям каприз и гледам много да не експериментирам.

# 259
  • Мнения: 528
Здравейте! Бих искала да си купя арганово масло. Чудя се, обаче от къде. Мисля си за Алтея. Някой има ли мнение за този сайт?

https://argana.bg/

# 260
  • Мнения: 2 291
От няколко години ползвам аргановото на Алтея и съм доволна.
Сега се сетих, че миналата година за 03.03. бяха пуснали отсъпка и БД, дано и сега пуснат, че някои масла са ми на привършване Smile

# 261
  • Мнения: 844
Момичета, я кажете с кое масло да се намажа, че съм се опъпчила като пубер.. причините са ми ясни, хормонален дисбаланс, гадни лекарства (които скоро ще спирам за щастие)
Целта ми е да ги изсушава и да не ми остават петна

# 262
  • Мнения: 2 461
При моите дъщери много помага конкрет от роза. Купувала  съм го от фирма " Катеко", има и на още една фирма, но не помня как се казваше. Много хубав продукт е.

# 263
  • Мнения: 3 547
Чаено дърво, но мирише неприятно, дават го за акне иначе.

# 264
  • Мнения: 114
Здравейте! Simple Smile
С мазна кожа съм. Какви ли не продукти опитах, но все се изсушава и се омазнява още повече. Реших да пробвам с масло от гроздови семена, но не знам как и по колко капки се нанася. Имам също и арганово масло, лимоново масло, лавандулово масло. Нова съм и ще Ви помоля да ми помогнете. Следя темите, чета, интересувам се, но все не мога да намеря решение. Продуктите за мазна кожа ми изсушават кожата и реших да ползвам продукти за смесена кожа с надежтада, че няма да ми изсушават кожата.

Искам да Ви попитам и за косата си. Имам мазен скалп и много, много суха коса. Правих маски с различни масла и ги нанасях само по дължината и да Ви кажа не останах очарована. Най-вероятно нещо куца и не мога да уцеля правилния начин.

Извинявам се за дългия пост и много Ви моля да ми дадете някакъв съвет Simple Smile

Благодаря Ви предварително! Simple Smile

# 265
  • Мнения: 456
Ще пробвам и аз конопеното масло, започнах да забелязвам бръчици  около очите....

# 266
  • Мнения: 9 264
Здравейте! Наскоро се реших да започна с масленото измиване-купих масло от жожоба на Алтея органикс. Не слагам кърпа на лицето си, защото имам слаби капиляри и доколкото бях чела не е ок, а вместо това обтривам с топла гъба(тип конджак) и след това с обичайното измиващо с-во.
Правя процедурата от седмица и видът на кожата ми доста се влоши. Доколкото знам е нормално първоначално да има такъв ефект, но все пак - да не би да правя нещо не както трябва или просто трябва да съм малко по-търпелива?



Почистване на лицето със зехтин: Стъпка по стъпка
Този метод за почистване на лицето със зехтин можете да практикувате веднъж дневно, най-добре вечер. Няма нужда преди това да сваляте грима, тъй като методът действа и като демакиаж.

Сложете малко зехтин в ръката си и с леки кръгови движения масажирайте лицето около две минути. Оставете мазнината за около 10 минути на лицето

След това под гореща струя на чешмата намокрете чиста хавлия, докато се намокри напълно. Изстискайте от водата и сложете на лицето. Оставвете за около минута две и ако искате, обърнете хавлията от другата страна и пак сложете за кратко на лицето.

След това, с помощта на ръбовете на хавлията оберете останалата мазнина от кожата. Наблегнете на зоната около скалпа  и челюстта.

Важно за почистването на лицето със зехтин
Тази процедура можете да прилагате също и на шията и деколтето
Имайте предвид, че понякога кожата може леко да се зачерви през първите 3-4 дни. Това не бива да ви тревожи, нито да ви кара да се откажете от метода. Тази реакция на кожата е заради изчистването на токсините и нечистотията
Винаги използвайте чиста хавлия. Най-добре се снабдете с комплект малки хавлии, за да ги перете по-лесно

# 267
  • Мнения: 3 547
Здравейте! Simple Smile
С мазна кожа съм. Какви ли не продукти опитах, но все се изсушава и се омазнява още повече. Реших да пробвам с масло от гроздови семена, но не знам как и по колко капки се нанася. Имам също и арганово масло, лимоново масло, лавандулово масло. Нова съм и ще Ви помоля да ми помогнете. Следя темите, чета, интересувам се, но все не мога да намеря решение. Продуктите за мазна кожа ми изсушават кожата и реших да ползвам продукти за смесена кожа с надежтада, че няма да ми изсушават кожата.

Искам да Ви попитам и за косата си. Имам мазен скалп и много, много суха коса. Правих маски с различни масла и ги нанасях само по дължината и да Ви кажа не останах очарована. Най-вероятно нещо куца и не мога да уцеля правилния начин.

Извинявам се за дългия пост и много Ви моля да ми дадете някакъв съвет Simple Smile

Благодаря Ви предварително! Simple Smile

Сухата коса с масла няма да се оправи само - трябва си постоянна грижа с маски и балсами, финиши. Вижте темите за коса в раздела. И за скалп пишат там момичетата, но и там грижата е комплексна, има доста продукти.

Относно масла - кокосово по скалп на мен ми го поизсуши, дължините също - така че не го нанасям по дължините, за там зехтин, бадем, макадамия. Но маслата са само част от грижата, те всъщност "запечатват" влагата, та трябва да хидратирате преди това с маска или балсам.

# 268
  • Мнения: 686
При мен за косата най- добре се отразява масло от жожоба. Усещам я живнала, еластична, заздравена. Слагам маслото в някакъв балсам или маска, намазвам се и стоя към два часа така преди къпане.
Пробвала съм и с други масла, вкл кокосово и макадамия, но най-много ми допада това от жожоба.

# 269
  • Мнения: 528
От няколко години ползвам аргановото на Алтея и съм доволна.
Сега се сетих, че миналата година за 03.03. бяха пуснали отсъпка и БД, дано и сега пуснат, че някои масла са ми на привършване Smile

Благодаря! Тогава и аз ще си взема на Алтея.

Общи условия

Активация на акаунт