90 - дневна диета - тема 370

  • 44 342
  • 752
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 071
На гъбите слагаш ли мазнина и сол? Без сигурно не стават за ядене...

# 646
  • Мнения: 2 632
Ми учудих се, ама стават. Не съм прекалено светец, на салатата от ряпа и морков и цвекло сложих лимон и малко сол, но гъбите нямаха нужда. Бяха си ок. Мазнина не съм слагала

# 647
  • Берлин
  • Мнения: 4 523
Добро утро. Много глад през уикенда, всичко ме изкушаваше, но устоях геройски. Днес: з.пропуснах, о. неовкусена салата и 2 земелки, в.шоколадово руло. Черния шоколад го пропускам, боли ме стомахът от него.
Снощи изпих чаша натурална газирана вода с резен лимон. Преди години в темата се завихри лют спор за/против. Не помня до какъв извод стигнаха момичетата за газираната вода и режима. Та не знам наруших ли

# 648
  • Мнения: 2 632
Аз съм ЗА газираната вода. Не знам дали съм нарушила ама и аз си направих газирана вода с плодове (малина, ябълка и мандарина) като коктейл вместо вино.  При мен обаче се разгазира, защото от предната вечер я направих. Но пак ще ви направя. Липсва ми навикът нещо да си пийвам след вечеря, опитвам да не е вино или твърд алкохол. Така че сто на сто газирана вода или чай са по добрия вариант

# 649
  • Мнения: 35
Аз днес съм на ябълки и мекички 🤗
А само да питам без нищо ли се ядат или може с мед, шоколад, конфитюр?

# 650
  • Мнения: 2 632
За обяд може с лютеница и/или салата от неутрални зеленчуци. За вечеря може с мед, шоколад или сладко.

# 651
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Момичета, къде изчезнахте? Confused
Аз само ви четях де, защото не бях сигурна колко ще се задържа, но вече на втората 4ка, ако има и други, ще е готино да пишем. Simple Smile
Аз имам за сваляне малко след бременност. Малкият е на 5 месеца и половина и се кърмим още, но не на 100%. Най-вече нощем. Както и да е, Дух, пишехме в една тема като бременни, където споделяхме как се храним, но нещо не просъществува дълго, ако помниш Sweat Smile
Сега имам нужда от режим, защото иначе хапвам лоши неща и много шоколад, много.
Ако ви е интересно мога да споделя от предходните дни, иначе днес :

З кафе, както винаги, с мляко (тук ако имате идеи за замяна някаква или нещо... Не мога иначе, а и млякото е супена лъжица, две макс. Ако нямате, не съдете много Sweat Smile)
О краставица, домат и 3 Яйца
В същото + рукола

Умирам от глад на протеиновия ден, странно.
Ред. : по принцип съм фен на НВВМХ обаче заради кърменето и поривите ми за сладко в момента, няма смисъл...

# 652
  • Мнения: 2 632
Помня, помня. Радвам се да те видя и тук.
Аз съм си тука и аз се чудех къде са всички.
А дори като ядеш месо и риба пак ли си гладна? Пробвай да хапваш и разрешената филийка пълнозърнест хляб (вита, тонус и бонус са режимно)

# 653
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
На миналия протеинов ден разделих 3 цели бутчета на обяд и вечеря (без кожата) и пак си бях гладна. Sad Изтеглих си някакво приложение за следене и най-вече исках да не ровя за информация, ами да е на едно място и там пише 150 гр месо на обяд и 75 гр за вечеря. Абсурд 😅 и с яйцата вчера глад. По принцип телешката кайма ме нахранва, ще пробвам едни кюфтенца следващия път.

Днес съм приготвила картофи за фурната с чесън и имам малко нахут. Покрай бебето гледам да готвя макс веднъж на ден, а понякога и до толкова не стигам Sweat Smile не знам ти как успяваш такива завъртяни и вкусни неща да проготвяш Yum

# 654
  • Мнения: 2 632
Имай предвид, че това приложение не в създадено от авторите на книгата. До колкото зная е направено от хора като мен и тебе на база на догадки и рецепти от книгата. Аз не мисля, че нормален възрастен човек може да се наяде със 75 грама месо

# 655
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Съгласна съм. Макар че винаги съм завиждала на хора, които хапват по малко няколко пъти на ден и не мислят постоянно колко/какво/в колко часа и просто са си нахранени. Ама какво да се прави, не съм от тях Grinning

# 656
  • Берлин
  • Мнения: 4 523
Ми едно време тук не можеше човек да смогне да чете и пише. Явно други са модните диетични вълни.
Аз карам по план. Засега се провалих веднъж- едната ВГХ вечеря малко я омазах - минах 200 грама шоколадови лакомства, но това е.
Вчера имах тиквички с ориз, завчера пилешко с неутрални зеленчуци. Днес закусих шепа боровинки, обядът ще е циганска баница, за вечеря някакъв пакетиран сладък боклучец. Вкъщи никой не яде сладко и не ми се занимава да правя сладкиши само за мен.
Седмица ми остава до 1я воден. Тогава ще меря обиколки и ще се тегля. Да видим

# 657
  • Мнения: 2 632
Да, сега на мода е нв вмх

# 658
  • Мнения: 8
ДИЕТА ЗА ИДЕАЛНО ТЕГЛО И ОТЛИЧНО ЗДРАВЕ
Аз имам въпрос.Значи тези 4 дена ги редуваме 3 месеца,така ли?



Диетата включва най-разнообразни зеленчуци, бобови, кореноплодни, зърнени храни. Може да се готвят по най-различни начини, но преди всичко така, както на вас ви харесва.  При закупуване на продуктите избирайте най-качествените храни. Замразените или консервираните зеленчуци са с добро качество. От време на време проявете малко смелост и опитайте зеленчуци, които още не сте пробвали. Новият вкус ще ви изненада и порадва.

В белтъчния ден промеждутъкът между храненията за обяд и вечеря трябва да бъде минимум 4 часа. Не се хранете след 20ч. Ако обядът ви е бил по-късно и вечер ви се струва, че сте сити, въпреки всичко си пригответе скромна вечеря (половин порция или даже по-малко). През останалите дни промеждутъкът между обяда и вечерята е 3 часа.
През първия (белтъчен) и втория (варива) ден на обяд може да се консумира хляб, желателно пълнозърнест. Съветваме ви да консумирате не повече от 1 филийка.
Във въглехидратния ден – десертът се консумира за вечеря, а една лентичка черен шоколад е задължителна. Желателно е продуктите да са домашно приготвени. Ако не умеете да печете или се притеснявате, че ще изядете всичко сами, може да си купите 1 порция само за вас в магазина.  Ако не обичате сладко, хапнете за вечеря част от обяда, но лентичката черен шоколад е задължителна!
В деня, в който консумирате само плодове правете това по-често: промеждутъкът между храненията трябва да бъде минимум 2 часа. В началото на диетата ще хапвате повечко плодове, за да не се чувствате гладни. Но когато свикнете с този режим, апетитът ви ще намалее. Плодовете са задължителни. Изберете си ги по ваш вкус.
Може да включите и сушени плодове. Отделете си 8 сушени плода-това е предостатъчно. Те стават собено вкусни, ако предварително ги накиснете във вода, за да станат по-меки. Дъвчете ги бавно. Сушените плодове трябва да се измият добре преди консумация, за да може и водата, в която са били накиснати да става за пиене след това.
В плодовите дни консумирайте и ядки и семена. Купете си 100 гр. пакетче и го разделете на 4 части. Ядките и семената съдържат мазнини – макар и растителни, но в големи количества не е желателно да се консумират. Солените и печени ядки са недопустими. Ако не обичате ядки ги заменете с плодове – свежи или сушени.

Месото може да замените с пилешко, месни продукти или риба. Ако не обичате месо или сте вегетарианци пак имате широко поле на избор. Избирайте си продукти, които са екологично чисти и с минимално съдържание на мазнини.


Ежедневно изпивайте минимум 2 л. вода, може и повече. Пийте също така чай и плодово-зеленчукови сокове.
Внимание: приема на плодово-зеленчуковите сокове се считат за едно хранене.
Можете да се поглезите и с чашка кафе, но без захар.
Употребата на алкохол забавя процеса на отслабване, за това по време на диетата той е забранен.


Плодове за закуска!!!
По време на всичките 90 дни закуската е еднаква (две ябълки или две круши, може и чаша ягоди). Плодовете(в плодовия ден) може да се съчетават както прецените, но за най- добра обработка и усвояване е желателно да не се смесват. Може да се консумират всякакви свежи плодове, сушени плодове, или плодови сокове. Соковете не трябва да съдържат захар. Препоръчва се консумацията на сок от лимон.


ДЕН 1 - БЕЛТЪЧЕН ДЕН


Кои храни спадат към белтъчини:

МЕСО, РИБА, ЯЙЦА, МЛЯКО И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ-СИРЕНЕ, КАШКАВАЛ, ИЗВАРА, МЛЯКО, СОЯ И СОЕВИ ПРОДУКТИ (ВКЛЮЧИТЕЛНО СОЕВО МЛЯКО И СОЕВО СИРЕНЕ ТОФУ)
Те могат да се комбинират с всички зеленолистни и безскорбялни зеленчуци като:СПАНАК, РЯПА, ЗЕЛЕ, ДОМАТИ, ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО,КАРФИОЛ, КРАСТАВИЦИ, ЧУШКИ, ТИКВИЧКИ, ПАТЛАДЖАН...

Белтъчните са необходими за поддържане на растежа, тъй като всъщност от тях е изградено нашето тяло(коса, нокти, мускули и т.н.). Необходими са също за много други важни процеси в организма.

В този режим е забранено смесването на белтъчини.
Ето и четирите групи, които се консумират по отделно:
1. Млечни - сирене, кашкавал, прясно мляко, кисело мляко, извара
2. Яйца
3. Риба
4. Месо

ДЕН 2 - БОБОВИ ХРАНИ И ВАРИВА:

Кои продукти спадат тук:

ОРИЗ, ЗРЯЛ БОБ, ЗЕЛЕН БОБ, ГРАХ, СОЯ, ЦАРЕВИЦА, ЛЕЩА, КАРТОФИ...
Към бобовите храни спадат и ФЪСТЪЦИТЕ. В този ден е позволено да хапнете от тези вкусни ядки. Сурови или печени, но внимавайте да не са прекалено солени, защото солта задържа вода в организма.  Wink

ДЕН 3 - ВЪГЛЕХИДРАТЕН:

Кои продукти спадат под въглехидратни:
ЗАХАР, БРАШНО, ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ И СПАГЕТИ, ПИЦА, СЛАДОЛЕД СЛАДКИШИ...

Въглехидратите са извор на енергия за организма,подобряват умствената работа и стабилизират централната нервна система. Ако консумираме повече въглехидрати, отколкото тялото може да преработи в глюкоза и гликоген, те се натрупват в масни депа.
Тъй като въглехидратите са най- много виновни за нашите килограми, през този ден е необходимо да се придържаме строго и да избираме правилната въглехидратна комбинация.
В нашата диета спадат следните въглехидрати:
ПИЦА СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ ИЛИ ПЛОДОВЕ(БЕЗ БЕЛТЪЧНИ), СПАГЕТИ С ДОМАТЕН СОС, КЕТЧУП ИЛИ СОС ОТ ГЪБИ. В СОСОВЕТЕ НЕ СЕ СЛАГА МЕСО ИЛИ ДР.БЕЛТЪЧНИ. МОГАТ ДА СЕ КОНСУМИРАТ СЪЩО И ТОРТИ, КАКТО И СОЛЕНИ СЛАДКИШИ ,А СЪЩО ТАКА И СЛАДОЛЕД.

ДЕН 4 - ПЛОДОВО-ЗЕЛЕНЧУКОВ ДЕН:

В този ден хапвайте само плодове или зеленчуци. Съчетавайте ги както решите. Ако ви харесва повече хапвайте едни и същи плодове на едно хранене. Включете и малко сушени плодове, семена и ядки. Ядките трябва да бъдат до 100 грама.Ако не обичате плодове, тогава може да ги заместите със зеленчуци.

29 ДЕН - ВОДЕН ДЕН


ТОЗИ ДЕН Е СЛЕД ПЛОДОВИЯ ДЕН, ВСЕКИ 29-ТИ ДЕН ОТ НАЧАЛОТО НА ДИЕТАТА. ВСЪЩНОСТ ЩЕ ИМАТЕ 3 ВОДНИ ДНИ ПО ВРЕМЕ НА ЦЯЛАТА ДИЕТА - 90 ДНИ. ВОДНИЯТ ДЕН Е НАЙ- ТЕЖЪК, НО НЕГОВИЯ ПОЛОЖИТЕЛЕН ЕФЕКТ ЩЕ ЧУВСТВАТЕ ПОНЕ ДВЕ СЕДМИЦИ.СЛЕД ВОДНИЯ ДЕН МОЖЕ ДА ОТСЛАБНЕТЕ ОТ 1,5 ДО 2 КГ.

# 659
  • Мнения: 379
Tук сме, днес пак плодове и цикъл...който ми наруши предните дни, но продължавам. Откачам с кантара, който и без друго постоянно се настройва от бебчо. Както и да е,ако се счита ,че вярно съм почнала от 94кг, сега съм около 88кг., т.е -6кг. За първите 28дни. Воден няма да направя сигурно, защото пия хормони , нали съм с хашимото и ще си карам режима без водни. Стискам си палци за следващите 28 и особено за плодивите дни. Този път ще се премеря и със сантиметър. Хунав ден на всички 😇

Общи условия

Активация на акаунт