Обсъждане на имотни обяви-13

  • 34 525
  • 764
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 40 977
Изобщо не съм искала да се почне този спор. Само казах, че Иваняне съвсем не е толкова лошо място, сравнено с други части на София. Пък кое е по-добро и кое е по-лошо си зависи от конкретните условия.

# 91
  • Мнения: X
Никакво значение няма колко е пътя в "не час пик". Единствено е важно колко е, когато е час пик.

Ми и в час пик от Бизнеспарка до центъра е повече, отколкото от Герман до центъра. Тогава?

Ми тогава - и БП и Герман са трагедия като локация и придвижване. Като разширят околовръстното само ще се увеличи трафика и ще стане по-задръстено. А тогава?
С тази разлика, че БП има метро и него задръствания не го ловят, а Герман няма, няма и да има. Много съществена разлика.
Иваняне си е ок, но не е съвсем Банкя, а е около Банкя, което Бачкатор искаше да каже. Иначе за който му се виси в задръствания или му е сменят по 3 превозни средства в посока, е добре. Или за който няма нужда да пътува всеки ден в час пик. За н-ти път опираме до същото

# 92
  • Мнения: 40 977
Не може всички хубавини на едно място. Който иска метро си намира жилище в града, който иска простор и природа си избира Иваняне, Герман или Банкя. Аз лично не обичам селския бит и къщите, искам си шумния център, но за други е обратното.

# 93
  • Мнения: 18 543
Иваняне, както и други подобни села, са си напълно ок, но да пишат в обява, че е център и на минути от центъра, вече не е ок.

# 94
  • Мнения: 40 977
Да, да пишат, че е център е супер тъпо. Да пишат, че е на минути от центъра обаче е приемлива трактовка на истината Grinning

# 95
  • Мнения: X
ЧС, така е, и аз съм така. Но в случая става въпрос за друго и Ема го е казала, това беше поантата на Бачкатор. Подвеждаща обява. Не че е първата, няма и да е последната. Но нали тук ги обсъждаме.
Да, да пишат, че е център е супер тъпо. Да пишат, че е на минути от центъра обаче е приемлива трактовка на истината Grinning
Не точно Wink 50 минути е  също "на минути от центъра", но не е същото като "5 минути", нали? И когато се каже "на минути от центъра", надали някой разбира 50 минути, колкото е до Иваняне по нормално натоварено време, в час пик може и повече да стане. В този смисъл не е приемлива за друг, освен за продавачите.

# 96
  • София
  • Мнения: 11 494
Тази обява още виси. Не си спомням каква беше цената на този шедьовър преди, но сега първо пише, че се продава обзаведен на тази цена, по-долу в обявата пише, че се продава без обзавеждане. Абе каша.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15305142671220 … k=4xq2t6&f1=1

# 97
  • Мнения: 49
Тази обява още виси. Не си спомням каква беше цената на този шедьовър преди, но сега първо пише, че се продава обзаведен на тази цена, по-долу в обявата пише, че се продава без обзавеждане. Абе каша.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15305142671220 … k=4xq2t6&f1=1

Супер лукс написали... този апартамент е само за някой цикански барон, невиждам кой друг би харесал този стил.

# 98
  • Мнения: 9 877
Пише без обзавеждане, защото е очевидно, че обзавеждането отблъсква;)

# 99
  • Мнения: 9 800
Има опция и с обзавеждането, пише надолу в обявата - 100 и нещо си.
То дори без обзавеждане, за да махнеш фризове и т.н. орнаменти, ще си отиде на основен ремонт, не само козметичен.

# 100
  • Мнения: 969
Тази обява още виси. Не си спомням каква беше цената на този шедьовър преди, но сега първо пише, че се продава обзаведен на тази цена, по-долу в обявата пише, че се продава без обзавеждане. Абе каша.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15305142671220 … k=4xq2t6&f1=1
Най-логичното обяснение е там да е сниман филм. Вече от кой жанр е друг въпрос. Но не си представям, че нормален човек ще набие толкова пари за такова нещо с идеята, че ще му се изплатят особено пък в кв. Витоша. Отделно размера на апартамента не отговаря на таргета на клиенти за това обзавеждане.
Че не е по вкуса ми и на повечето пишещи тук е ясно. Но също така е ясно, че са набити много пари в довършителни работи и мебели. Вижте радиатора в тоалетната. Колко ли струва да се направи подобно нещо? Някакви отливки може би ... не знам ...
Източният стил навява на мисълта за временно пребиваване на близък на персийски велможа, но пък защо в квартал Витоша?
Въобще, интересна ще да е историята на този апартамент ...

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 08:54 от bachkator

# 101
  • София
  • Мнения: 11 494
Цитат
Източният стил навява на мисълта за временно пребиваване на близък на персийски велможа, но пък защо в квартал Витоша?

Посолствата са във Витоша. Ако това може да е някаква връзка.

# 102
  • Мнения: 234
"Много уютен" е последното, което може да се каже за този апартамент, брокерите вярно трябва да са много креативни в описанията. Реално обзавеждането май не е включено в цената - 1000 евро на квадрат не е ли средно за този район? На някого ще му се реве докато изхвърля вратите по 8000 евро и смесителите Версаче.

# 103
  • Мнения: 9 800
Такива интериори са популярни в част от арт-средите. Не съм сигурна дали не съм гледала снимки от апартамента на един вече починал представител на тези среди, затова няма да споменавам името.
Но ето Евгени Минчев и негови апартаменти
https://blitz.bg/layfstayl/shoubiznes/evgeni-minchev-pokaza-luks … o_news518700.html
https://www.facebook.com/Evgeni.Minchev.PR/photos/pcb.2223562514 … ype=3&theater

Та има си и любители на такива интериори, коментирали сме мисля преди време и един апартамент в стара кооперация на Патриарха за продажба, той беше в подобен стил - банята с едни мраморни стъпала, вана със завъртяна батерия и т.н. На г-жа Сираковица имението в Богров - и то беше с мрамори, камини, барокови ангелчета, огромни огледала, балюстради.

# 104
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Дания пусна първата ипотека с отрицателна лихва в света
Редица банки обмислят да прехвърлят бремето на отрицателните лихвени проценти върху по-заможните си клиенти. Датската Jyske Bank обаче поема в противоположната  посока. Тя стана първият ипотечен кредитор в света, отпускащ ипотечни заеми с отрицателни лихви от минус 0.5 процента. Това на практика означава, че банката плаща на бъдещите собственици на жилища, за да я освобождават от наличните средства и при това  на падежа на ипотеките те ще върнат по-малко пари отколкото са взели назаем.

Jyske Bank - третата по големина кредитна институция на Дания, започна да предлага на кандидатстващите за кредити десетгодишна сделка с минус 0.5% лихва. Нейният по-голям  местен конкурент - Nordea съобщава, че ще пусне 20-годишни кредити с фиксиран нулев лихвен процент и 30-годишна ипотека с 0.5% лихва.

По сделката на Jyske Bank кредиторът пояснява, че длъжниците ще правят месечни погасителни вноски както по обикновените заеми, но оставащото задължение ще се намалява всеки месец с по-голяма от платената сума. С други думи, никой няма да получава пари на ръка, а просто ще се опрощава част от дълга. В действителност  обаче кредитополучателите ще платят малко повече, отколкото са взели заради комисионните и таксите за сключване на споразумението.

Своеобразно  доказателство  колко странна е новата ипотека за клиентите е това, че  банковата рубрика "Често задавани въпроси" се задръсти от коментари и изявления от сорта: "Как е възможно това?", и с традиционния отговор: "Да, прочели сте го вярно".

Ипотеката е възможна, защото Дания, подобно на Швеция и Швейцария, свали лихвите на паричните си пазари доста под нулата. А очакваната нова финансова криза може да наложи още по-големи минуси. С новия си кредитен инструмент Jyske Bank може да излезе на пазара и да заеме пари от институционалните инвеститори при минусови лихви и просто да ги прехвърли на клиентите. Отрицателният ефект е, че вложителите няма да получат нищо за депозитите си и могат да понесат загуби, ако лихвите станат отрицателни.

Това вече се случва в Швейцария, където националният банков първенец "Ю Би Ес" уведоми богатите си клиенти, че въвежда "налог" от 0.6% годишно върху депозити на сума  над 500 хил. евро. В Дания лихвените проценти по спестовните сметки в Jyske Bank - датският еквивалент на британските Halifax или Nationwide - вече са нулеви. И банките там обмислят да последват швейцарския пример с отрицателни лихвени проценти по големите депозити. В момента в Дания основната лихва е минус 0.4% срещу 0% в еврозоната и 0.75% във Великобритания.
https://www.banker.bg/finansov-dnevnik/read/daniia-pusna-purvata … lna-lihva-v-svetaЗ

ЗАБЕЛЕЖКА
Статията е от август.
В момента  в еврозоната основната лихва (ЕРИБОР) е минус 0.4%

Общи условия

Активация на акаунт