Идея за заместител на киселото мляко?

  • 7 394
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 755
Д-р Екатерина Тодорова от Иван Рилски, инунологична лаборатория  е много компетентна по хр. непоносимости. Може да я потърсите за консултация, много е добра и отзивчива.

# 31
  • Мнения: 11 253
Благодаря! Ще я имам предвид при следващо идване в София.

# 32
  • Мнения: 3 865
Да, обсъждала съм с лекар гладуване. Първо е малка за такова и второ никой не знае как ще реагира после организма и. Възможно е вместо да се излекува да стане към всичко алергична.

Затова ти казах с Людмила Емилова да се консултираш - тя с това се занимава. Обикновените лекари не ги разбират много тия неща, да не говорим, че лекар никога не би предписал гладуване на дете. Знам че при Емилова гладуват и деца. Пиши и майл, ще ти отговорят. Аз лично 2 пъти съм им писала и отговарят. Детето ти не е малко за гладуване. Моят син още на 7 като беше го подложих на 3 дневен глад защото тръгвахме на дълъг път който щеше 3  дни да продължи, а него точно като се качи в колата и го заболя корема. По описанието помислих, че може да е апандицит и се сещаш няма как да го заведа на лекар защото потегляхме - трябваше да отложим пътувнето. 3 дни в колата яде по малко плодове и се оправи. Не знам от това ли е било, но съм убедена, че глад е най-правилната реакция при коремни проблеми и така си лекувам и децата. Те за щастие леко го понасят. Освен това гладуването е периодично и не би трябвало да се отрази на растежа и развитието на подрастващ. По-скоро невъзможността да се храни нормално години наред и да усвоява хранителните вещества ще навреди.

# 33
  • Мнения: 11 253
Skrekkelig, разбирам гледната ти точка. Благодаря  Hug


# 34
  • Мнения: 7 775
Аз ще се радвам на отзив от лупината, защото от тази тема разбрах,че се ползва и като хранителен продукт.
Дано някой от алтернативните варианти е удачен и се хареса на детето.

# 35
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз сега погледнах моят йогурт от купина и е направен от изолат.
Незнам дали в дом. условия може.
Използвани са два щама култури, единия е булгарикус, другия е термофилус



Само този овкусения имам в момента....

Намерих рецепта за йогурт от ориз и кокос, слагат се културите и агар-агар. Ако й понасят тези неща ще ти го преведа.

П.п ако има алергия към фъстъци, лупината не се препоръчва.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 15:31 от asyalein

# 36
  • Мнения: 11 253
Голяма простотия направих!

Пристигна разтворимата лупина, която какво съм чела, какво не се оказва повече царевица, отколкото лупина! Че и 2 кутии си взех!

Прах е и се разрежда с вода и става нещо за пиене. Според вас дали става за подквасено мляко.

# 37
  • Мнения: 11 253
Аз сега погледнах моят йогурт от купина и е направен от изолат.
Незнам дали в дом. условия може.
Използвани са два щама култури, единия е булгарикус, другия е термофилус



Само този овкусения имам в момента....

Намерих рецепта за йогурт от ориз и кокос, слагат се културите и агар-агар. Ако й понасят тези неща ще ти го преведа.

П.п ако има алергия към фъстъци, лупината не се препоръчва.

Това агар - агар не съм давала. Кокос не може. Но да ако пробвам с оризова напитка? Дали нещо стане ако я подквася - малко е блудкаво като вкус.  

Знам, че лупината е от семейство бобови - мисля, че няма проблем с тях.

# 38
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Йогуртът с кокос и ориз е от сварен ориз, не от напитката.
Агар-агар е видорасло...
Само от ориз незнам дали ще стане.

Аз смятам да го пробвам. Вместо да го подквасването, ще сложа кефирена гъба вътре ...
Само трябва да ида да напазарувам...

Иначе лупина има и на зърна. От нея можеш да правиш мляко, кисне се и се вари, после се пасира и прецежда.

# 39
  • Мнения: X
Соя- кисело или прясно мляко. Не знам дали би било ок?

# 40
  • Мнения: 11 253
Соя- кисело или прясно мляко. Не знам дали би било ок?

Ползвах соево кисело мляко - хубаво е. Но стана алерген.

# 41
  • Мнения: 7 775
Обикновено който реагира на прясно мляко, реагира и на соя. Структурата на протеина е подобна. Скоро четох по темата.

# 42
  • Мнения: X
Доста хора използват соя-та, като алтернатива, нямам наблюдения да развиват интолерантност, но може да е така.
И аз не съм ок с млякото- подувам се и не се чувствам ок, соя не мога да приемам заради хашимотото. На кокосово и бадемово карам.

# 43
  • Мнения: 3 865
Доста хора използват соя-та, като алтернатива, нямам наблюдения да развиват интолерантност, но може да е така.
И аз не съм ок с млякото- подувам се и не се чувствам ок, соя не мога да приемам заради хашимотото. На кокосово и бадемово карам.

подуваш се заради лактозата - имаш непоносимост. Едва ли е алергия към белтъка. И аз нямам мутацията която произвежда лактаза и е ад след всяко консумиране на мляко. Сипвам си лактаза в млякото за кафе и след един ден си имам lactosefree мляко. Същите вкусови качества, може би една идея по-сладичко

# 44
  • Мнения: X
Skrekkelig, да, точно. Получава ми се и от други храни, към които имам непоносимост. Също, усещам един странен остатъчен неприятен вкус в устата си, всеки път, в който употребявам прясно мляко.

Общи условия

Активация на акаунт