Пети клас 2019/2020

  • 23 149
  • 776
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 8 228
PureLlove, ако ползвате сборника на Архимед, отзад има доста тематични тестове. Такива има и в учебника им след всеки раздел, а pdf файлът му е свободно достъпен за сваляне на сайта на издателството.

# 661
  • Сф
  • Мнения: 10 662
Не сме с Архимед.Сега погледнах,трябва на Просвета да е.Ще чакам на лични Габи,благодаря 💓

# 662
  • Мнения: 1 622
Сега г-жата по математика писа, че на контролното имало 5 двойки,  6 четворки, 1 петица и 6 шестици - общ успех 4,17. На 13.12 пак щяла да им даде контролно на раздел Дроби TriumphWearyRolling Eyes, и се надявала резултатите да са по-добри. Ще загина вече. Точно си мислех, че до Коледа няма да се занимавам много с математиката, а то каво стана..... Сега остава щерката да се изложи и пак да има някоя тройка:stuck_out_tongue:Stuck Out Tongue

# 663
  • София
  • Мнения: 2 799
Ние като гледам,вървим назад с материала по всичко.Някой,който е минал контролното по мат или има такова върху дроби,може ли да качи,да направя едно пробно тоя уикенд на щерката.?Ще съм благодарна.

PureLove Flowers Hibiscus

Имаш поща Simple Smile

# 664
  • Мнения: 688
Няма по неразбираем и нелеп учебник от този по истотия на Просвета. Онзи ден - щяха да ги изпитват и аз казах на сина ми давай ще четем и ще отсяваме най-важното. Хора прочетох 3 урока и така и нищо не ми се наби в главата като важно. Как може да се пишат такива учебници и то за 5 кл. Ама как се помни това чудо: Саргон, Хамурапи, Навуходонасор, Ашурбанипал... това е изтезание.

# 665
  • София
  • Мнения: 601
Моят син взе че заобича математиката. Каза, че сравнено с другите предмети, почвала да му се вижда много лесна. 🙂 Наредил е пет шестици. Той всъщност за всичко казава, че било лесно, но после носи петици и четворки. Много е разсеян, ама много... Вечно нещо му липсва и вечно е забравил нещо да си вземе...
Падна му се да подарява подарък на момиче и мисля утре да търся нещо до 20-ина лева.

# 666
  • Мнения: 2 418
И аз ще помоля за контролното по мат.
По ЧП смес учебник на Просвета+,еми точно в двете крайности залитат уроците,или твърде елементарно написани или пък направо с някакви завъртяни обяснения.По истопия сме в пълен ступор:cry:

# 667
  • Мнения: 8 228
По история сме с "Булвест*. Големият беше по "Просвета". Ами отврат са и двата. Имаме три книжки за история на Стария свят, по учебната програма са и там е по-добре разказано.
По ЧП учебникът също не е кой знае какво, но учителката им е много добра , правят и лабораторни упражнения и му е лесно да учи.

# 668
  • София
  • Мнения: 6 182
Вчера видяха симпатична бандана за ски и спорт в HM за 15лв. За някое момиченце може да е добър подарък, като идея. Пък и за момче ставаха имаше с Пикачу и с други гейм герои.

# 669
  • Мнения: 922
Здравейте момичета,
влизам да видя как са наборчетат и да си сверя часовника.

Ние миналата седмица имахме родителска среща и всички преподаватели минаха да се представят и да си кажат впечатленията. Като цяло ми направиха приятно впечатление. Синът ми е спокоен и се чувства добре в класа. Засега се справя доста добре, но може и да защото, попадна в по-слаб клас отколкото беше.
Доколкото разбрах обаче, класът си върви меко казано "шумен" още от първи клас. Родителите си знаят това и не им направи впечатление. Не се притесняват за подготовката. По МАТ и БЕЛ е сравнително добре, но по АЕ госпожата трудно се справя с дисциплината.
По разказвателните предмети, госпожите диктуват подробни планове. После се учи от тетрадката. Моят е много доволен и разбира голяма част от урока още на училище. През следващите две седмици, им предстоят контролни по почти всички ппредмети, а на 16.12. е класната по БЕЛ.
На 12 ще имат Коледно парти в час на класа. Няма да си разменят подаръци, само почерпка...

# 670
  • Мнения: 8 528
Дъщеря ми има проект по АЕ да опише как се празнува Коледа в България и в др. страни.
Моля, ако в учебниците по АЕ на децата ви има подобен текст да ми го снимате и пратите на лични. Благодаря!

# 671
  • Мнения: 9 776
Дъщеря ми има проект по АЕ да опише как се празнува Коледа в България и в др. страни.
Моля, ако в учебниците по АЕ на децата ви има подобен текст да ми го снимате и пратите на лични. Благодаря!

По кой учебник сте вие? Нашият е този:

Ако не сте по същият, бих могла да погледна дали има нещо, но след малко, че тъкмо се лакирах.

# 672
  • Мнения: 8 528
И нашият е същия.

# 673
  • Мнения: 1 738
Не намерих такива текстове в нашия учебник, но ето от интернет
https://www.whychristmas.com/cultures/

# 674
  • Мнения: 8 949
Днес имаме контролно по История. Потресена съм от трудните и объркани уроци. То поне в тестовете да дават най-важното, а то толкова второстепенна информация търсят...

По Математика госпожата за пореден път дава освен домашното по ИУЧ и по обикновения час за днес, да се попълнят и празните страници в учебната тетрадка. Ами как се попълват 10 страници за една събота и неделя наред с другите домашни и подготовката за контролното по История? Не ги попълнихме до край и това е, не сме роботи все пак. Не съм съгласна детето да остане без никаква почивка, защото г-жата пропуснала да дава за домашно от УТ.

Най-накрая класната ни с гордост е заявила в групата ни във ФБ, че утре ще ни запознае с учителите по предметите. То голяма полза в края на срока!

Аз продължавам да негодувам срещу факта, че не се изпитва на текущите уроци устно в час, а се кара само на тестове. Едно е да те изпитат на два урока и съвсем друго - на 10...

Общи условия

Активация на акаунт