Пети клас 2019/2020

  • 23 127
  • 776
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 418
При нас им издиктува основните правила и вече писаха два,без да са проверени.Тихо беснея!

# 61
  • Мнения: 303
Олеле, за трансформиращ още не ми бе идвало наум. Тук ще се предавам. Явно по програма идва. Не ми се мисли.

# 62
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Е, какво толкова. Неутрален разказвач - сегашно историческо, конкретен персонаж - минало свършено и се внимава с това, на което персонажът не е бил свидетел и което не би могъл да знае.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 182
Та за какво си говорехме? За самостоятелност и трансформиращ преразказ ли? Изпращайки го тази сутрин на училище разбрах, че са имали за уикенда да пишат преразказ от името на Кронос за това как изял децата си. Но моят си го бил написал в училище и затова нито ме е уведомил, нито е сметнал за нужно да си вземе учебниците и тетрадките по литература от шкафчето. То било много лесно и той затова Grinning
Първо се ядосах, после си викам по-добре: бил е самостоятелен, справил се е сам без моя помощ, а ако му извъртят някоя 4-ка тъкмо ще имам оправдание да му давам допълнителни задачи.

# 64
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
MIA, всъщност това е чудесно!
Радващо е, когато децата вземат в ръце самостоятелността си, дори да е с цената на някои грешки. По-добре да се научат да ги избягват, отколкото изобщо да се откажат от активност, къде от мързел, къде от боязливост и да чакат със зейнали човки мама или частните уроци.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 395
Много е весела темата!
При нас в часа по литература са правили хороскоп на боговете Crazy Детето беше много въодушевено. В събота беше четири часа на един семинар и не можа да учи. Вчера обаче цял ден не помръдна от бюрото. Имат ужасно много домашни, особено по математика.

# 66
  • Мнения: 3 411
Хороскоп?!
Моят ми се обади, че има 6 на изпитването по география и забележка, че е без домашно пак по география. Joy

# 67
  • София
  • Мнения: 1 531
Събота и неделя минаха без учене, беше рожденик и от празненства не остана време. Снощи към 10 написа 2те задачи домашно по математика и това беше.

Определено запомня много в час, когато е тихо и има дисциплина. После му трябва много малко вкъщи, за да си доучи. На сестра му ѝ трябва много повече време, но децата са различни.

Май трябва да погледна литературата с него, че като ви чета какво учат ми се струва, че поне трябва да обсъдим тези божествени теми.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 395
Хороскоп?!
Моят ми се обади, че има 6 на изпитването по география и забележка, че е без домашно пак по география. Joy

Да, не знам как точно. Чертаят някакви схеми, но много се забавляват с тези богове.

# 69
  • Мнения: 8 948
renni79, да е жив и здрав рожденика! Flowers Four Leaf Clover

В почивните дни и ние изненадващо се оказахме с десетина страници за допълване в учебната тетрадка по математика. Беше голям зор.
Днес имат контролно по математика - дано поне да сме успели да попреговорим по този начин.

Лошото е, че дъщеря ми решава много бавно задачите и изобщо не мисли. Иначе уж може да ги решава. Опасявам се, че няма да й стигне времето.

Голяма разсеяност, голямо чудо.
Мъжът ми смята, че е редно да приложим някакъв подход я с наказания, я с награди.
Но аз не съм сигурна, че по този начин може да накараш някой да е по-концентриран.

# 70
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Хороскоп?!
Моят ми се обади, че има 6 на изпитването по география и забележка, че е без домашно пак по география. Joy

Да, не знам как точно. Чертаят някакви схеми, но много се забавляват с тези богове.

Супер! Тъкмо ще ги запомнят за 8 клас. С колежката по БЕЛ вързахме урок по ЧЕ за месеци и дати с личните хороскопи и съответстващите богове с такъв за характеристиките на боговете. Получи се интересно.
Честито на рожденика, нека Силата бъде с него!

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 10:07 от gargamela

# 71
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Ей много забавно е тръгнала тази темичка, а аз я поизпуснах.

renni79, честит ти рожденик! Да е жив и здрав!

Дребния остана в София при леля си и бабата, защото в събота беше партито на щерката! Ей вдигнаха цялото село тез деца. Добре, че живеем извън него и в 22:10 е последния рейс та всичко приключи. С преспиващите у нас девойки кротко си приключихме към 3сутринта и 9 като станах бях като ударена с мокър парцал.
По този повод следобеда ги изритах на вън, а аз да поспя /2часа Flushed/, а те чистили двора, стреляли с пушката, играли на футбол и баскетбол. Не мога да повярвам, а телефоните вътре да се зареждат. Викам си това не са моите деца.
Ученето основно е в неделя. Подготвят се всички предмети за през седмицата. Основната ми помощ се състои в това да слушам четенето на урока, защото не обича да е сам. има известни, но не знам какви затруднения с литературата, но там сестра му се включва, аз съм аут и няма шанс да помогна с нещо.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 182
Да, не знам как точно. Чертаят някакви схеми, но много се забавляват с тези богове.
Супер! Тъкмо ще ги запомнят за 8 клас. С колежката по БЕЛ вързахме урок по ЧЕ за месеци и дати с личните хороскопи и съответстващите богове с такъв за характеристиките на боговете. Получи се интересно.
Аз приветствам всякакви по-разчупени методи, така че на децата да им е интересно. Нашите имаха да напишат проект на тема: "Кой древногръцки бог харесвам най-много и защо". Това си е чиста проба характеристика на герой, но зададено малко по разчупено. За моя изненада, някои родители били забранили на децата да пишат това домашно по религиозни съображения. Тук е момента да уточня, че аз също съм вярваща християнка, при това вцърковена, но някак не виждам заданието като религиозен култ. Та и този момент го има, и предполагам, че ако правят хороскопи също ще има родителско недоволство.

renni79, със закъснение, да е жив и здрав рожденика!

# 73
  • Мнения: 8 948
Така... Контролното по математика днес не било много трудно. Но на дъщеря ми пак не й стигнало времето и оставила три задачи нерешени. Уж госпожата им изгубила много време, защото настоявала да запазят пълна тишина и така да започнат със задачите. Мога само да се надявам да са били повечко задачи и тези три нерешени да не се отразят много на оценката. И дано решените да са верни!!!

Чудно обаче - уж имаха контролно и не са карали час на практика, не са взимали урок,  а пак са им дали домашно за утре. Ей, няма един ден гратис значиии.

M_I_A, много странна ми се вижда реакцията на родителите.
Това е литература все пак. Нямат час по религия, за да забраняват подобни анализи.
Проектът дори е бил много интересен и полезен.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 312
Наскоро намерих един тест на моя от втория клас. В изречението " Песента на........... развълнува горските обитатели." На място на точките трябва да избере една от двете думи щуреца или штуреца. Обаче моят написал "Песента на Веселин Маринов развълнува горските обитатели."
Да не би продължението да е....”и те панически избягаха от гората”? или “изпаднаха в дълбока депресия” Grinning Но пък от друга страна детето е решило, че няма кой друг да се развълнува, освен горските обитатели. Joy Браво на момчето, не му липсва фантазия! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт