Пети клас 2019/2020

  • 23 007
  • 776
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 303
Първо, Благодаря на всички за предложенията за момчешки подарък, безценни сте!
Накрая се спряхме на геймърски слушалки, харесаха се много Simple Smile

Снощи имахме РС. Преподавателката по БЕЛ е доста високи изисквания, което никак не е лошо, но децата нещо се стресират.

# 526
  • София
  • Мнения: 3 046
Благодаря за отговорите, момичета, попитах най-вече за да си сверя часовника с вас, да не би аз да ощетявам детето по някакъв начиин, като не използвам(е) такива чудесии у дома. Аз също не харесвам тези вафлички, но в класа на дъщеря ми има момичета, които редовно си ходят с направени отделни кичурчета, даже едно е винаги цялото на вафли (то и майка му, всъщност). Имат такива с омбре и то в ярък цвят, с цветни кичури и т.н. Това, което за повечето възрастни е тотален кич, за децата май е интересно и са впечатлени една от друга, когато някоя се появи в такъв вид в училище.
На мнение съм, че училището не е точното място за подобни модни изяви, та дори и да имахме подобен уред у дома, той в никакъв случай нямаше да се използва постоянно. За някой РД или по-специален повод, което е максимум веднъж на 2 месеца. Докато четох какви защити имали, колко щадяли косъма гледах скептично, ама рекох да ви питам все пак, преди тотално да зачертна идеята за подобна покупка.
Ще купим ролки, т.е. ще поръчам на майка ми да ѝ купи и ако иска, с тях можем и по-често да правим косата, благодаря за идеята Kissing Heart  Kissing Heart Ще вземем различни размери, да стават различни букли. Те много бързо падат тез вълнички, явно и косата е дълга и тежи...

# 527
  • Мнения: 8 451
В нашето училище са забранени - лакирани нокти, къси панталонки, скъсани дънки, къси блузи/ гол пъп/, тежък грим. Забележка се прави от класната, даже и от директора. Имало е случай да връщат деца със скъсани дънки още на вратата на училището.
Аз съм доволна от тези правила, но има протест от някои майки / които плащат за ноктопластиката на дъщерите си или купуват скъпи дрехи Triumph /. Супер досадно ми е че на всяка родителска среща има майка на момиче, която протестира срещу това.

# 528
  • София
  • Мнения: 12 298
И при нас е по същия начин. Отделно, че директора всеки ден минава да види дали са с униформа. Много строго ги държат.

# 529
  • Мнения: 8 207
И при нас е като в училището на vita.
Забранени са къси панталони над коленете, потници, голи кръстове, скъсани дънки, изхлузени дънки, клинове. За нокти и гримове не съм обръщала внимание какво точно пише, нали съм с момчета 😃  Моят, големият, малко се възмущава, че заради момичетата страдат и момчетата. Реално късите панталони на момчета обикновено са с дължина съвсем малко над коленете. Те с по-къси не ходят, но попадат под ударите на правилника.

# 530
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852

Забранени са къси панталони над коленете, потници, голи кръстове, скъсани дънки, изхлузени дънки, клинове.
Изненадана съм за клиновете. Моята дъщеря, а и голяма част от съученичките й, не носят нещо освен клинове. Не мога да я накарам да обуе дънки или джинси.

# 531
  • Мнения: 2 413
При нас не е обсъждано облеклото или каквото и да било друго свързано с външният вид на учениците.Аз подкрепям униформите,но уви,няма такива.

# 532
  • Мнения: 4 180
Нашта се е засилила да ходи на олимпиада по история- с голям мерак, на олимпиада по математика /май няма да успее- в същия ден има презентация по английски/ и по БЕЛ- с голям немерак, но отива заради консултациите преди олимпиадата. Г-жата е обещала да проведе подробни консултации поне 2 на брой. Българския е тежко предизвикателство, не й иде отвътре и това е.
Контролното на дробите е било днес, не знам отзиви, още съм на работа. Имат 5 часа седмично математика, по един дневно. По БЕЛ също са 5, но 2+1+2.
Засега историята е любим предмет, г-жата е успяла да ги предразположи. Миналата седмица носиха глина и писаха клинопис в часа по история. Било много забавно. По рисуване правили пещерни рисунки и отишли да й ги подарят.
Засега бива с училището. Обаче от известно време нещо започва да става една чувствителна, засяга се от нищо, едни непредизвикани  ревове ... Като съм ходела да я взимам от училище и от едно мероприятие извън училище съм я била излагала пред класа, щели да кажат, че е бебе, щом я водя и взимам. От половин дума и реве. Каквото и както и да го поднеса все е засегната. Баща й вече твърди, че е подложен на психически тормоз, и то верно, с тия ревове, всички така се усещаме. Все внимаваме, да не изпуснем и дума напреки, но колкото и да внимаваме, не ни се получава. При вас има ли промени в настроението, подобни емоции? Как се справяте? Приказвам, приказвам- полза особена не се вижда....

# 533
  • Мнения: 18 268
Мда, това с настроенията и при нас е така. Не реве, но се сърди или се ядосва за няма нищо. И така няколко дни. После идват няколко дни с приповдигнато настроение. Добре че ги редува. Joy

# 534
  • Мнения: 2 413
Синът ми не реве,ама подвиква и крещи.Гледам да го туширам от сега,че не ми се мисли за в бъдеще.

# 535
  • София
  • Мнения: 4 552
Ооо, настроенията се менят така често, че свят ми се завива.
Тръкшането е на макс, но покрай малките не мога да го оценя подобаващо. И като няма публика, минава по-бързо.

# 536
  • Мнения: 9 776
Тръшкане и желание за гушкане и глезене се редуват даже през 15 минути. Страхувам се да не настъпи период, в който няма да мога да го контролирам. Защото колкото е добричък, така и не знам до къде може да стигне в пубертетските си бесове някой ден.

# 537
  • София
  • Мнения: 6 145
При нас олимпиадата е обявена за 8-ми декември. Възможно ли е цяла седмица разлика?

# 538
  • Мнения: 318
МИА Възможно е нашата е на 5-ти.

# 539
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 654
Сина ми винаги е ревял много и определено не виждам промяна на настроенията но дъщеря ми, когато започна да се държи по подобен начин със смяна на настроенията скоро след това й дойде и първата менструация.

Общи условия

Активация на акаунт