СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 300
  • 792
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 058
Днес и аз записах една дистанционна магистратура. Така и така уикендите са блокаж с курсове на децата...сядане дружно на кръглата маса и учим. 7класника награби учебниците по икономика като топъл хляб Joy
Чак и на мен ми се прииска да запиша нещо Simple Smile И без това се мотам вкъщи уикенда и скучая. Завиждам, честно!

# 211
  • София
  • Мнения: 12 237
Браво на всички, които имат време да скучаят уикенда. Simple Smile
Аз не успявам не само да скучая, а и да си почина изобщо събота и неделя.
Постоянно някое дете се вози на нещо и подбутва или пък му се помага с домашното, а къщната работа, която е останала от седмицата също чака за тогава плюс готвене по 2-3 пъти на ден. Даже не успявам да стигна до моето домашно за езиковият курс, който записах в офиса.
С такова нетърпение от сега чакам лятото и завършването на учебната година... Сигурно и децата не го чакат лятото толкова колкото аз Simple Smile
По въпроса за подвикването аз си подвикма отвреме на време, макар че не мога да се оплача от децата като цяло. Старят се и дават всичко от себе си, но наистина са по-натоварени отколкото и аз смятам за нормално. Затова и на моменти си завтарям очите и ги оставям да си починат, тъй като определено имат нужда.

# 212
  • Мнения: 4 967
Нашите май ще си учат на 28-ми. Училището има стара и нова сграда и гласуването става в старата. Дано нямат уроци в школата, както писахме по-нагоре.

# 213
  • Мнения: 6 587
Тази заповед е валидна за цялата страна или само за София?
На нас никой не ни е дал все още информация.

# 214
  • Мнения: 6 926
За страната.
То и при нас няма инфо още.

# 215
  • Мнения: X
Това с присъствения ден е такъв абсурд. Защо е необходимо това? Вместо да решават истинските проблеми в образованието, ще задължат децата да висят в двора, за да нямат отсъствия. Поне наистина да ги заведат на някой музей, както пише в заповедта. Така ще научат нещо полезно. Но едва ли ще стане.

# 216
  • Мнения: 6 587
Благодаря, Мария!
За мен все още е мистерия къде и как ще събират децата. Уч. двор на нашето училище не достатъчно голям , за да побере толкова ученици.
А защо е присъствен ден понеделник, си остава загадка за мен...

# 217
  • Мнения: 6 926
Честно казано не виждам по кой предмет ще имат отсъствие и кой точно ще го нанесе. Ще дойдат всички учители, които имат час в понеделник и ще ги проверят? Или класната ще им напише по 6 отсъствия, ама по кой предмет? А и да има 6 отсъствия, какво от това, нали зная, че не е избягала, за 6 отсъствия няма да я изключат. Освен да си вземем бележка от нпмг, че там сме присъствали Simple Smile)))

# 218
  • Мнения: 7 288
Аз се замислих точно за НПМГ-хем присъствен ден за учениците им, хем "отворени врати".А и за курсовете в АЕГ се чудех...Дано поне до петък се изяснят поредните министерски щуротии.

# 219
  • София
  • Мнения: 7 193
В училище на познати са обявили:  "Присъствието е задължително. Отсъствия няма да се пишат".
Ние още нямаме информация, да видим.

# 220
  • Мнения: 6 587
Ред, колко смислено!  Laughing

# 221
  • Мнения: 54
И при нас се стига до подвикване, след като повториш нещо няколко пъти. Като кажат ей сега и ги оставиш може часове да минат и да не са го направили. Но когато е в техен интерес са първа писта.
Аз също го записах и за двата пробни, за да си види нивото и за какво става въпрос, да не се шашка и притеснява. Със сигурност обаче ще му е притеснено, но да претръпва.
От учител от СМГ знам, че техните пробни по математика ги правят по-сложни, за да си видят нивото техните седмокласници. За да продължат нали им трябва максимум оценка и ако на тези се справят с висок резултат на НВО няма да имат проблем. Но пък са добър критерий и за другите деца, на които им трябва висок бал.

# 222
  • Мнения: 6 926
От учител от СМГ знам, че техните пробни по математика ги правят по-сложни, за да си видят нивото техните седмокласници. За да продължат нали им трябва максимум оценка и ако на тези се справят с висок резултат на НВО няма да имат проблем. Но пък са добър критерий и за другите деца, на които им трябва висок бал.
Това малко ме съмнява. Нашите правят поне по едно контролно на седмица, отделно контролите за състезания. Ния има 7 оценки по математика вече. Та ще е странно ако някой не си знае нивото. Нито е гаранция, че на пробните ако си с макс, на НВО пак ще си се справил, както и обратното: съвсем е възможно на пробен в смг да си с 60, а на нво със 100.

Моята логика да я запиша на пробни в смг я написах - да се сравни с математиците, защото масово силните ще се запишат в смг на пробни, а реално аз не зная другите как се справят на въпросните контролни и съм любопитна къде е спрямо тях.

# 223
  • Мнения: 3 491
В училище на познати са обявили:  "Присъствието е задължително. Отсъствия няма да се пишат".
Ние още нямаме информация, да видим.
Grinning
Аз го записах на изпитите в Междучасие, но се притеснявам, че така ще са му заети две поредни съботи и недели..

# 224
  • Мнения: 5 001
Не съм се записала в новата тема...
При нас до 4ти клас ще се учи, останалите ще висят в двора. Много умно, няма що.
Много викам аз, чак аз си се дразня, но с трима мъже вкъщи не е лесно.

Общи условия

Активация на акаунт