НОЕМВРИйки -2019 -тема 8

  • 30 803
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 28
Здравейте момичета, следя ви от 2 месеца, но пиша за първи път. Бременна съм точно в 38 г.с. /термин 06.11.2019/ с трето подред момче. Големите са на 10 и 8,5 год.  Честито на всички родили вече и леко раждане на тези, които все още чакаме. Въпреки, че ми е трета бременност, страховете и вълненията са по-големи, може би заради това, че мина доста време от предишните и възрастта /преди дни навърших 42 г./. Двете раждания бяха по естествен път и се надявам и сега всичко да е наред. Успех на всички до финала и дано се похвалим със здрави бебчета .

# 91
  • Мнения: 4 859
Първото раждане и аз използвах еднократните гащи на Canpol .Бяха ми удобни,нищо че имах епизиотомия и хемороиди .Две кутии ми стигнаха,много кървях ,в противен случай щяха да ми трябват 10 чифта текстилни Astonished
До човек си е-на някои мами са им адски неудобни и не могат и час да изкарат с тях.

Предният път не съм разделяла багажа,но и малко неща ми трябваха в частна болница .
Сега ме посъветваха да е в сак и отделни надписани найлонови чанти.
Най-отгоре нещата за раждането -нощница,с която ще раждам(мъжка тениска при мен ),хавлиена кърпа,душ гел,тоалетна хартия и джапанки за след клизмата.Веднага след раждането -в отделен плик за бебето памперси и мокри кърпи ,за мен чиста нощница,превръзки,еднократни чаршафчета и вода.Нататък всичко останало .

Мими,добре дошла и леко раждане Hug
Много се радвам ,че в темата се събраха вече няколко мамчета с по 3 дечица Heart

# 92
  • Мнения: 642
Мими добре дошла и ти с трето момченце - супер.
Да ти кажа не е от възрастта притеснението аз съм на 27 год. И моите две предишни раждания бяха по естествен път , но притесненията са тройни , въпреки,че не е минало много време от последното.
Лейди аз съм от тези на който не съм и удобни еднократните гащи , първия път бях с такива , втория не , сега не съм и купувала.
Днес пуснах Пкк,урина и глюкоза и чакам резултати,дано всичко е ок. Simple Smile
Момичета направо се плаша сънувам ужасни неща все негативни или пък пълни глупости и мисля,че ще полодея докато родя.
Успех на всички чакащи и леко раждане , да сме живи и здрави да гушнем скоро сладки , здрави бебковци.
Вчера изпрах текстила на стола за кола и шезлонга и сега сутринта ги сглобихме наново,малкия ми син много се развълнува , мамо,мамо стола колата бебенцето ... Много сладко беше Hug

# 93
  • Мнения: 681
Момичета, имате ли засилено течение през 8 и 9 месец? Вчера ми взеха секрет и се надявам да е ок...Четох на няколко места, че сега се засилвало, но постоянно се филмирам. Един ден имам повече, на другия много малко...Почвам да си мисля дали не е таза тапа и да пада на части....

# 94
  • Мнения: 4 859
Течение си имам воднисто ,прозрачно и обилно на моменти .Нормално е ми казаха .
Тапата е слузеста ,лепкава ,прилича на сопол
 или желе,гнусничка е ,няма общо с другите вагинални течения и не мисля ,че може да се объркат .Може да пада и на части,както мисля се случи при мен след честите прегледи за разкритие .
Като ми падна с щерката(непосредствено преди раждането),беше все едно с примеси на стара кръв.
И да е тапата при теб,не значи че раждането започва ,щом няма изтичане на води и/или регулярни контракции .

Мама Мария ,стиснати палци за изследванията Hug

# 95
  • Мнения: 4 789
Aз бях със замърсената или объркана проба за урина... Втората стерилна беше наред, така че не се притеснявайте излишно. Стават  грешки, някоя сестра в бързината разменя нещо, замърсява се, обърква се.

Стегнах си багажа, но се чудя за самото раждане какво да си взема? Според списъка и акушерките - само документи ми трябват, малко вода и нещо за хапване (шоколад). Всичко останало в общия багаж и да ми го донесат, може и после. Аз съм приготвила две малки спортни бутилки вода, една голяма вода, шоколад, кутия бисквити, хавлия, чорапи и ябълков сок по съвет от една книжка, която ни дадоха в деня на отворените врати.

Памперсите и мокрите кърпички за след това таткото да ги донесе, нощница не искат, чак след раждането може с твоя, а може и болничната, така че взех само една. Халат, който ми се струва по-удобен от жилетка. Крем за подсичане (за всеки случай) и бадемово масло за бебето, ако случайно ми потрябва. Мога и за мен да го ползвам. И акушерката препоръча ако има аромат, който ни успокоява, да си го вземем - може да е масло, ароматни пръчици, нещо за масаж, че даже и арома лампа Simple Smile

# 96
  • Мнения: 1 037
Мен много ме успокояваше музика - може да си вземеш слушалки и може би плеър, ако не разрешават телефон.
Чехли, които се мият, за да обикаляш (ако не си секцио).

# 97
  • Мнения: 642
Излязоха резултатите като цяло май всичко е ок с изключение на някои гранулоцити завишени ,лимфоцитите в проценти те пък понижени , какво значи това идея си нямам ако някои може да помогне ще съм благодарна.В петък сме на преглед и чак тогава АГ ще види резултатите.
Иначе хемоглобина е супер 133 , хематокрит 0,391,глюкозата 4.32,но се чудя още нещо защо за изследването на урина в седимента пише 5-6 левкоцити,урати...

# 98
  • Мнения: 3 346
От днес съм на Допегит след разходка до лекарката ми. Сутринта пак стана 130/80 и и звъннах. Ходих на преглед каза, че всичко е наред, но засега да пия по 1/2 хапче сутрин и вечер и да го следя. Ако не иска да се нормализира щяла да ми увеличи дозата. И ме посъветва да спра да го мисля, че може и от това да се вдига. Другото, което каза е че в този момент от около 2 седмици голяма част от пациентките и се оплакват от високо кръвно и е забелязала, че октомври и април обикновенно бременните имат проблем с високо кръвно дори и преди това да са нямали проблеми.

# 99
  • Мнения: 2 224
Хм интересно. На мен пък термините ми се падаха все в този период та значи може и затова все да имам проблеми с кръвно накрая 😊 Болибон, не се притеснявай, не ти е толкова високо. В нормата си е. На мен днес сутринта пак ми беше много ниско и ми беше мъка сама с децата, сега съм по—добре.

Мама Мария, и при моите изследвания винаги има някои показатели повишени, други занижени но гинеколога ми нищо не казва за тях. Предполагам някои са по—важни и гледат тях. Изследват толкова много неща, че е трудно всичко да ти е точно в норма. Не се притеснявай, едва ли има нещо.

# 100
  • Мнения: 615
Здравейте! Рядко пиша,но ви следя постоянно.Само да припомня,че съм със скъсена шийка пазя леглото 2месеца,остана още малко,сега съм в 34г.с.
 Днес бях на тонове и ултразвук и вече за втори или трети пореден път ми казват че бебето е около 1.800кг;2.000кг и на всеки преглед,че са възможни отклонения
(+ -300гр.)Аз съм наддала само 2кг.през бремеността,но старирах с много кг. За лекарите всичко е нормално даже е хубаво,че некачвам кг,заради опасността от диабет. Исках да попитам според вас дали наистина дава отклоненияУЗ?

# 101
  • Мнения: 4 859
Дават отклонения разбира се.Като съм чела по-скоро не 'познават ',отколкото обратното .
С дъщеря ми също не познаха.
Сега с бебо са ми го изкарвали с над 500гр разлика и то в ранна седмица(27г.с.),когато уж се мери по-точно .
На последните прегледи сега през две седмици -2,100 кг.и почти 3 кг.Ами няма как да порастне толкова за 15 дена .

И аз лежа ,от седми месец -скъсена шийка и разкритие . Според ехографите оттпгава бебока започна да качва по малко от нужното и ми изписаха съдоразшоряващо +млечен протеин .
Твоите кг нямат общо с тези на бебето ,особено при жени с по-високо начално тегло е добре да са по-малко качените по време на бременност .
През колко време са ти били прегледите и на един и същи ехограф ли?
Може да хапваш повече протеини и млечни -месо,яйца,извара,кисело мляко .

# 102
  • Мнения: 615
Дават отклонения разбира се.Като съм чела по-скоро не 'познават ',отколкото обратното .
С дъщеря ми също не познаха.
Сега с бебо са ми го изкарвали с над 500гр разлика и то в ранна седмица(27г.с.),когато уж се мери по-точно .
На последните прегледи сега през две седмици -2,100 кг.и почти 3 кг.Ами няма как да порастне толкова за 15 дена .

И аз лежа ,от седми месец -скъсена шийка и разкритие . Според ехографите оттпгава бебока започна да качва по малко от нужното и ми изписаха съдоразшоряващо +млечен протеин .
Твоите кг нямат общо с тези на бебето ,особено при жени с по-високо начално тегло е добре да са по-малко качените по време на бременност .
През колко време са ти били прегледите и на един и същи ехограф ли?
Може да хапваш повече протеини и млечни -месо,яйца,извара,кисело мляко .

Благодаря за отговора и съветите😘.
Прегледите са около през 1седмица на един ехограф,но при различни лекари и това ме навежда на мисълта,че може би всеки има някаква формула за измерване и зависи и как е застанало бебето.

# 103
  • Наблизо
  • Мнения: 6 226
Колкото повече наближава раждането,толкова повече се притеснявам.Чета при октомврийките как месец след раждането още харчат лохии,шевове и не могат да си седнат на дто Sad Мъжът ми днес ми вика,тъй като той чака с нетърпение бебето:”Ти защо не си толкова ентусиазирана? Страх те е от раждането ли?”.Отделно се информираще сам миналия и ме пита за гадните подробности дали е вярно.Идеше ми да му откъсна главата,но не е виновен.

# 104
  • Мнения: 1 037
И това не е задължително Simple Smile при първото раждане бях с епизиотомия и 1 час ме шиха, пък на следващия ден си бях добре със сядането. Зависи и колко добре са ги зашили, и от организма. А и може да не се разкъса.

Общи условия

Активация на акаунт