Кюретаж и забременяване след това - тема 82

  • 23 249
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета един малко глупав въпрос какво общо има вагиналния ехограф с фаталния край,  извинявам се че така питам просто при мен с двете бременности нито един път не са ме погледнали през корема едната завърши в 3 месец другата в 2 месец,  отново извинявам се за глупавия въпрос
Нищо общо нямат

# 46
  • Мнения: 5 367
Леа, не мисля, че има реална връзка. Просто в моята глава съм си създала такава и предпочитам ако мога да си спестя вагиналните прегледи.
Имам страшно много познати и приятелки, които са нямали грам проблем. Просто при мен зацапването започна след първия преглед и в ума ми са свързани. Simple Smile

# 47
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Нямат нищо общо. Един ,два, пет...прегледа с вагинален ехограф няма как да предизвикат аборт. Да не говорим, че много рядко може да се види нещо с коремен ехограф  в начална бременност, и това води до още повече стрес и до въпроси от сорта "бременна съм в 6г.с но док не видя нищо"...

# 48
  • София
  • Мнения: 10 642
Леа, не мисля, че има реална връзка. Просто в моята глава съм си създала такава и предпочитам ако мога да си спестя вагиналните прегледи.
Имам страшно много познати и приятелки, които са нямали грам проблем. Просто при мен зацапването започна след първия преглед и в ума ми са свързани. Simple Smile
Рокет, опитай се да го преодолееш, защото шийката най-точно се мери с вагиналния трансдюсер, а и взимането на влаг. секрет за микробиологично изследване е мн важно.

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 09:46 от Nandin

# 49
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Мен ме гледаха с вагинален ехограф до края на 4 месец И точно, когато не ме прегледаха на ФМ с вагинален преглед, тогава вече е имало проблем с шийката и е започнало разкритието.

# 50
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Само да отбележа, че аз говоря за вагинален преглед с ръка, не ехограф.

# 51
  • Мнения: 441
Само да отбележа, че аз говоря за вагинален преглед с ръка, не ехограф.


Аз лично съм чувала, че не е окей в начална бременност. С ръка е накрая, когато са ме провеярвали за разкритие, в начлото такъв преглед крие рискове. Иначе преглед с вагинална сонда, няма проблем. Мен лично ме гледаха до 12-13 седмица.

# 52
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Какъв е тоя преглед с ръка? Каква му е целта? За първи път чувам за такъв по време на бременност.

# 53
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Опипват шийката, за да видят дали няма разкритие. Поне при мен се наложи така при обилен кръвоизлив в 4-ти месец.

# 54
  • Мнения: 161
Много се радвам на всички успели момичета в темата, а на останалите ще кажа-вяра и кураж, вярвайте и най-хубавото предстои!
Аз да се оплажа-след СА отидох в репродуктивна клиника в София, в която решиха, докато се пазим, да направим три месеца фоликулометрия, тъй като се оплаках, че МЦ ми е нередовен и понеже имам лека форма на ИР се съмнявам за СПКЯ, която не е доказана.
Все пак забременях с О. на 26 ден и вероятно не е била качествена Я.
Изводът беше-1 месец има О. на 17 ден, втори месец-задържан фоликул на 18 ден 28 мм, спука се с прог.препарат, 3 месец пробваха да таймират О. на 13 ден с Фоликул 19 мм и МЛ 8 мм, но не се спука с Хориомон 5000 и сега е отново задържан. Прогестеронът е висок, а О. е нямало, така че предполагам че става въпрос за ЛУФ.
Докторката ми каза, че при мен единственият начин е инвитро. Стана ми мъчно. Не, защото е нещо страшно, а защото след спонтанното забременяване мислех, че пак ще се случи. А явно не е така.  Хормоните и ЩЖ са ми ОК, само ЛХ е много нисък на всичките изследвания-варира между 1.5 и 2.5 на 3 ден.
Изпращам на всички много прегръдки и кураж!

# 55
  • София
  • Мнения: 7 468
А това колко време след спонтанния аборт се случи? Ако е било веднага, щото казваш "докато се пазехме" , е супер нелепо! Още не са ти се били нормализирали хормоните след аборта!

ИР се контролира с хранителен режим и влияе на ПКЯ и качеството на яйцеклетките. Има тема, потърси я.

# 56
  • Мнения: 161
Дели, много добре знам за темата за ИР, аз самата спазвам този режим-НВД, спортувам често, тежа 50 кг. на 165.
Зная, че ИР е причина/следствие за СПКЯ, при който ЛХ е почти винаги по-високо от ФСХ, а при мен ЛХ никакво го няма. Мисля си все, че щом един проблем е хормонален, то има и други начини, преди инвитрото. Ще потърся второ мнение.
 А относно фоликулометрията-изчаках един цикъл и след това имах О, следващите поредни-задържан фоликул.

# 57
  • София
  • Мнения: 7 468
Съветът ми е да не си вадиш изводи за хормони от месеците след аборта. Още повече при ситуации като ЗФ и тригериране на О, тези неща объркват хормонално цикъла.

Един цикъл е много малко. Не случайно съветват да се изчака поне 2-3 месеца, при аборт в по-късна седмица - и повече.

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 23:51 от delisardeli

# 58
  • Мнения: 167
Честито на бременните момичета.Пожелавам ви успешен финал.Аз си чакам втория цикъл след кюртажа.После мисля да пусна изследванията,които Русев иска.Имам час при Русев за края на Декември.

# 59
  • Мнения: 24
Записвам се и аз в новата темичка.
Хубави новини има.На всички момичета желя успех и безпроблемна бременност.

КАТ  да е жива и здрава дъщеричката ти, да бъде много здраво, щастливо и обичано дете.

При мен ...първия цикъл след кюретажа е на линия , но е доста странен. Вече 10ти ден ту тече, ту спира. В началото беше обилен и леко лепкав и гъст, после се нормализира, после спря може би за ден, после пак почна да тече по малко. Не знам дали е нормално, при вас как беше?
Интересното е , че през деня може да не ми тече, но ако отида ,с извинение, по голяма нужда и тече всеки път.

Общи условия

Активация на акаунт