Кюретаж и забременяване след това - тема 82

  • 23 246
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 441
Записвам се и аз в новата темичка.
Хубави новини има.На всички момичета желя успех и безпроблемна бременност.

КАТ  да е жива и здрава дъщеричката ти, да бъде много здраво, щастливо и обичано дете.

При мен ...първия цикъл след кюретажа е на линия , но е доста странен. Вече 10ти ден ту тече, ту спира. В началото беше обилен и леко лепкав и гъст, после се нормализира, после спря може би за ден, после пак почна да тече по малко. Не знам дали е нормално, при вас как беше?
Интересното е , че през деня може да не ми тече, но ако отида ,с извинение, по голяма нужда и тече всеки път.

моят беше първите три дни беше доста обилен у след това се нормализира на 6-7 ден спря.

# 61
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета..бях писала не отдавна че се направих миссед преди това ХБ..имам един въпрос..нормално ли е при А на 03.10. да имам зацапване около 1-2 седмици..спиране към 20-22 и днес сутринта видях че имам отново зацапване но този път е като стопен шоколад черно-кафяво ..но катп се замисля от 1-2 дни имах страшен апетит..дали е възможно да е самия МЦ, при положение че на календар за Мц ми излиза Мц към 4-5 .11. знам че сега всичко ще е каша..малко ми е объркано..

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Дели, благодаря за старанието, което полага за темата!
Девилче, да не те плаша, но отивай там, където ти правиха аборта. Аз бях с такива болки, каквито описваш и се оказа, че шийката ми се е затворил много бързо и задържам съсиреци. После бях на бусколизин и си слагах тампони с Окситоцин в носа цяла седмица, успях да се доизчистя уж... Трябва да те видят на ехограф, задължително!
П. С. Сори, много грешки правя, но пиша от телефона и не знам какво се случва, не ги изписва цели думите понякога или направо ги заменя с други...

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 12:05 от Arven_89

# 63
  • Мнения: 24
Диди и при мен беше така, доста дълго време имах зацапване, което ту го имше , ту не. След преглед се видя, че всичко е наред. Simple Smile
Здравейте, момичета..бях писала не отдавна че се направих миссед преди това ХБ..имам един въпрос..нормално ли е при А на 03.10. да имам зацапване около 1-2 седмици..спиране към 20-22 и днес сутринта видях че имам отново зацапване но този път е като стопен шоколад черно-кафяво ..но катп се замисля от 1-2 дни имах страшен апетит..дали е възможно да е самия МЦ, при положение че на календар за Мц ми излиза Мц към 4-5 .11. знам че сега всичко ще е каша..малко ми е объркано..

# 64
  • Мнения: 1 845
Дели, благодаря за старанието, което полага за темата!
Девилче, да не те плаша, но отивай там, където ти правиха аборта. Аз бях с такива болки, каквито описваш и се оказа, че шийката ми се е затворил много бързо и задържам съсиреци. После бях на бусколизин и си слагах тампони с Окситоцин в носа цяла седмица, успях да се доизчистя уж... Трябва да те видят на ехограф, задължително!
П. С. Сори, много грешки правя, но пиша от телефона и не знам какво се случва, не ги изписва цели думите понякога или направо ги заменя с други...
Болките са само сутрин с първата урина. После нямам 🤨 в понеделник сутринта имам час при д-рката,която ме кюретира-мислиш ли,че ще е късно,ако и при мен се е затворила шийката и има съсиреци 😩

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Девилче, не чакай. Каквото и да е, имаш нужда от лечение. Може да пуснеш и стерилна урина, но трябва да те видят на ехограф. Защо се притесняваш да отидеш по-рано? Ти си си в правото, имаш болки, трябва да се види каква е причината.

# 66
  • Мнения: 449
Здравейте момичета днес ми е 8 ден от цикъла първия след кюретажа вече е по скоро зацапване но го има,кажете ми при вас как беше дали е нормално или да ходя на преглед, Дели дали знаеш изследванията при доцент Русев колко се бавят в понеделник ги пуснах,

# 67
  • Мнения: 42
Здравейте момичета днес ми е 8 ден от цикъла първия след кюретажа вече е по скоро зацапване но го има,кажете ми при вас как беше дали е нормално или да ходя на преглед.
Според мен няма причина за притеснение, ако е само зацапване и не продължи прекалено дълго. Първата М ми беше ужасна, обилна, продължителна с всички ПМС, при втората се нормализираха нещата.

Съжалявам, ако питането ми не е уместно за темата, но не знам къде другаде да задам въпроса си. Имам изследване за тромбофилия и нa PAI излезе 4g 4g. Имам 3 дни закъснение, правих тест, но излезе мн бледа черта,. При предните бременностти винаги са били наситени. Сега съм пред чуденка на гинеколог ли да ида, да започна ли терапията въпреки че не е потвърдена бременност. Моля момичетата, на които е назначена терапия с фраксипарин, споделете какви насоки са ви дали?

# 68
  • Мнения: 339
4y4u20,
Пусни един тест на ЧХГ, резултатът обикновено излиза доста бързо. Аз съм пускала няколко пъти в Щерев в София и беше готов за около половин-един час.

# 69
  • Мнения: 42
Arabella34, никога не съм пускал, но май ще прибегна до този вариант. Какви трябва да са стойностите за бременност? Извинявам се за глупавия въпрос Simple Smile

# 70
  • Мнения: 339
Не помня точно какви са, но мисля, че ако е над 5 показва наличие на бременност. Щом имаш бледа черта на домашния тест, предполагам, че ЧХГ-то ти ще е поне 30. Стискам палци за положителен резултат!

# 71
  • София
  • Мнения: 7 468
Пускаш кръвен тест за бета ЧХГ, ако е над референтните стойности, след 48ч пускаш още един - стойността трябва да се е удвоила.
Стискам палци!

# 72
  • София, България
  • Мнения: 127

Здравейте, момичета,
излязоха ми резултатите за тромбофилията. Този хетерозигот 4g/5g трябва ли да ме притеснява? Има ли някоя от вас със същата мутация и мисед? Чудя се дали абортът се дължи на това или има друга причина... Rolling Eyes
Благодаря предварително!

# 73
  • Мнения: 86
Записвам се и аз в новата темичка.
Хубави новини има.На всички момичета желя успех и безпроблемна бременност.

КАТ  да е жива и здрава дъщеричката ти, да бъде много здраво, щастливо и обичано дете.

При мен ...първия цикъл след кюретажа е на линия , но е доста странен. Вече 10ти ден ту тече, ту спира. В началото беше обилен и леко лепкав и гъст, после се нормализира, после спря може би за ден, после пак почна да тече по малко. Не знам дали е нормално, при вас как беше?
Интересното е , че през деня може да не ми тече, но ако отида ,с извинение, по голяма нужда и тече всеки път.
здравей с първият ми аборт бях по същия начин Аг-то ми каза да не се притеснявам следващия ми цикъл си беше съвсем нормален Simple Smile

# 74
  • Мнения: 339

Здравейте, момичета,
излязоха ми резултатите за тромбофилията. Този хетерозигот 4g/5g трябва ли да ме притеснява? Има ли някоя от вас със същата мутация и мисед? Чудя се дали абортът се дължи на това или има друга причина... Rolling Eyes
Благодаря предварително!
Както са написали в коментар, добре е да изследваш ACE и Фактор XIII. Ако за тях си хомозигот по нормалния алел и си само с хетерозиготно носителство на мутацията в PAI, абортът едва ли се дължи на него.

Общи условия

Активация на акаунт