Кюретаж и забременяване след това - тема 82

  • 23 440
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 10 642
Най-добре иди на лекар да пусне микробиология.

# 91
  • Мнения: 2 516
Диди, на мен ми бяха забранили вагинални душове. Не помня защо, просто запомних, че не е ок. Както Нандин ти е казала, най-добре пусни микробиология с антибиограма, за да видите каква гъба е и да я лекувате адекватно.

След аборта, предишният АГ ми изписваше разни противогъбични, без да пуска микробиология. 2 месеца по-късно, когато отидох при сегашния АГ, излезе, че имам „екзотична” Candida kefyr, а не обичайната Albicans. Аз още си я нося. Сега съм на „Миковаг” глобули, които най-вероятно пак няма да свършат работа. Аг-то ми каза, че тъй като е рядка, в България няма медикаменти за нея, но се случва да се изчисти и с тукашни лекарства. Общо взето си експериментираме в момента.
Но сърбеж или парене нямам, което за мен е ок.

А откъде е дошла тази гъба, идея си нямам!

# 92
  • София
  • Мнения: 7 534
В месеца след кюртаж/аборт не се препоръчват нито вагинални душове, нито секс без презерватив, защото шийката на матката е още отворена и могат да влезнат инфекции навътре към матката.

Отиди на АГ да ти вземе изследване за МБ, както е посъветвала Нандин.

# 93
  • Мнения: 56
В месеца след кюртаж/аборт не се препоръчват нито вагинални душове, нито секс без презерватив, защото шийката на матката е още отворена и могат да влезнат инфекции навътре към матката.

Отиди на АГ да ти вземе изследване за МБ, както е посъветвала Нандин.

Благодаря ви момичета, днес ще отида за микробиология да видим каква ще да е работата..ще пиша като излезнат резултатите..дано не е нещо сериозно..че вече много ми е дошло

# 94
  • Мнения: 1 052
Вагиналните душове по принцип вече доста ги отричат. Те повече могат да навредят, отколкото да помогнат. Нарушават естествения баланс и раздразват допълнително лигавицата, разпространяват допълнително инфекцията ... със сигурност не лекуват.

# 95
  • Мнения: 1 845
Момичета,
Колко време след кюретаж е нормално да имам болки 😩 в понеделник бях на контролен(12ти ден след аборт в 16 седмица) и ми предписаха 2 прахчета менурал през 24 часа,заради болки след изпишкване. Всичко изглеждало много добре,според д-рката привила кюретажа....
Вторник пуснах стерилна урина,която се оказа чиста. Вчера почти нищо не ме болеше,но от няколко часа се появи болка ту в пикочния мехур,ту в яйчника.
Принципно,тези дни трябва да ми е овулацията(в понеделник се видяха фоликули и доминантен),но вече не мисля,че е нормално 15 дни да ме боли.

# 96
  • София
  • Мнения: 7 534
Девилче, моят аборт беше в 12гс, имах болки само докато кървях, с прекъсвания за около 2 седмици след това. И болките бяха в матката.
Болки в яйчник съм имала при задържан фоликул/киста 4см, и в редки случаи на болезнена овулация.
Нека някое момиче с по-късен аборт да сподели, но според мен не е нормално да те боли така.

Монурал се изписва за за неусложнени инфекции на пикочния тракт. При теб щом стерилната урина е чиста, значи проблемът е друг.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 19:00 от delisardeli

# 97
  • Мнения: 449
Моят беше в 18седмица болки имах само докато кървях горе долу 2 седмици след това,но първия цикъл беше много странен първите дни беше особено болезнен и доста дълъг 12 дни като накрая беше по скоро зацапване

# 98
  • Мнения: 1 845
Благодаря ви,момичета🙏🏼
Аз все още имам леко зацапване. Колкото до болките-мислех,че са в матката отпред,но д-рката ми обясни,че матката вече се е прибрала и това било пикочния мехур. А яйчниците ме придърпват точно като преди цикъл,но е мн рано за него 😶

# 99
  • Благоевград
  • Мнения: 2 877
Аз днес съм с втори цикъл след загубата. Още не усещам болки като при първия, ще видим как ще е утре и следващите дни. Тъкмо като дойде прегледа при Сигридов, ще съм се изчистила и ще може да направи качествен преглед. Нямам търпение да чуя какво ще каже.
Между другото, казах ви, че чета една книга - "Зачеването" на Елизабет Каткин. Минах половината и мога да кажа, че много ми харесва. Цитира научни изследвания, книги, автори, доста литература, свързана с абортите. Даже цитира едно изследване за прогестерона по време на бременност, че реално не е доказано положителното му действие за задържане на бременност, но лекарите се застраховат като го предписват.

# 100
  • Мнения: 1 019
Момичета, бях на консултация с мамолог и хирург след това-една от кистите в гърдите, които имам, се е усложнила и ми препоръчват да я махна преди следваща бременност. Казаха ме е най-добре да е с операция, защото пункцията няма да я отстрани изцяло. Мисля да не търся второ мнение, единствено с гинеколога ми ще се посъветвам, но още се чудя дали да се занимавам с това или да рискувам и да продължа с трансфер през ноевмври....хипотетично има риск по време на бременност да се възпали и усложни още тази киста но иначе не е кой знае колко тежко положението и ми казаха че по принцип ако не предстои бременност само ги наблюдават

# 101
  • София
  • Мнения: 7 534
Веси,
Възможно е кистата да се повлияе негативно от хормоните, затова да искат да я махнат преди забременяване.
Имам приятелка, чиято киста растеше бързо и я оперира, имам и друга, чиято киста се появи по време на бременността, тя отказа да я оперира и след като спря да кърми кистата се прибра.
Никой от нас не може да ти каже какво да направиш.
Консултирай се и с още поне един мамолог и хирург.

# 102
  • Мнения: 441
Момичета пак съм аз... Вече 10 дена я няма лелката и съм силно притеснена. Вече не знам какво да правя, лекарката ми я няма в момента и не мога и да отида да ме види. След аборта първият Ц си беше нормален... Каква може да е причината за това закъснение? Случавало ли ви се е? Sad Ще се побъркам!

# 103
  • Мнения: 2 027
Момичета пак съм аз... Вече 10 дена я няма лелката и съм силно притеснена. Вече не знам какво да правя, лекарката ми я няма в момента и не мога и да отида да ме види. След аборта първият Ц си беше нормален... Каква може да е причината за това закъснение? Случавало ли ви се е? Sad Ще се побъркам!
Все си мисля, че може хормоните да влизат в ритъм още, знам ли? При мен вторият цикъл също закъсня и се оказа задържан фоликул.

# 104
  • Мнения: 56
Здравейте отново момичета, вчера бях на лекар погледнаха ме и ми казаха че трябва да ми дойде( и днес ми дойде доста силно и с болки за 1-2 часа), а относно дискомфорта и сърбежа който получих е от използването на превръзки дълго време и ми изписаха полижинакс и някакъв крем , но аз не ги взех, защото ми дойде МЦ..(надявам се), защото след тази манипулация октомври месец..всичко ми е доста объркано..
Въпросът ми е следният, моля за мнения
..откак се помня Мц ми е нередовен-лекувана съм с доста неща, но предимно дуфастон..като след известно време се образуваха и кистички..и съм с поликистозни яйцници..и тях ги лекувахме..као дуфастона съм го приемала най-много 3 месеца и след това го спирах за да видя дали всичко ще е ок..но 1-2 месеца беше добре и след това пак липсваше (без хапчетата)..януари приемах хапчета за да се предизвика МЦ И пих противозачатъчни-3 месеца..после ги спрях и реших да забременя..като това се случи доста бързо юли месец-но получих биохимична..а август отново забременях-но направих спонтанен-в 7 г.с се наложи да ме изчистят.. та сега съм в една неизвестност..
не съм правила никакви изследвания..освен кръвни като там всичко е Ок
не знам откъде да започна..доста ми е объркано..чувствам се като разбита..не съм и в напреднала възраст за да предположа че този нередовен цикъл ще ми създаде такива главоболия.. а и живота ме е изправял пред доста трудни моменти и съм преживала доста стресови ситуации..а относно половия живот не е бил толкова постояннен..съжалявам за дългия пост..надявам се на полезни съвети..мерси

Общи условия

Активация на акаунт