Сред ДЕКЕМВРИйките вълнение настана, до срещата със бебчо много не остана!

  • 24 879
  • 773
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 489
Момичета, количката коя съм харесаламвмтози сайт е на половин цена: https://www.online4baby.com
Имам ли някок наблюдения. Ще ми я поръча приятелка от Англия и ще ми я прати с куриери,но все пак искам мнения. Поръчвал ли е някой от там?

# 436
  • Мнения: 2 170
Момичета, количката коя съм харесаламвмтози сайт е на половин цена: https://www.online4baby.com
Имам ли някок наблюдения. Ще ми я поръча приятелка от Англия и ще ми я прати с куриери,но все пак искам мнения. Поръчвал ли е някой от там?
Следя темата за количките и редовно пращат линкчета от този сайт дамите. Попаднах на две-три, които си поръчаха и бяха доволни.
Потърси темичката, ще ти е полезна , а ако не намериш това, което търсиш, попитай!😊🙃

# 437
  • Мнения: 5 333
Реших да изчакам до утре и ако няма промяна направо ще ходим до Майчин дом с ММ. Течение си имам, но то е бяло, а това е прозрачно. Може и да се изпускам, знам ли.. Ще седрогирам с но шпа и магнерич и ще пазя леглото днес, да видим.

# 438
  • Мнения: 347
марти , да ти кажа възможно си е да се изпускаш неосъзнато , защото аз се изпускам много е кофти , но не се усеща просто. Ето примерно аз отивам да пишкам  и си мисля че вече съм приключила , обувам се и хоп после бельото ми е мокро и забелязах, че явно не се изпишквам до край и не се усеща после като се изпусна..та може и от това да е , за това гледам да изчаквам в тоалетната поне още 1 минутка допълнително🤣🤣🤣обяснявам ужасно, но се надявам да сте ме разбрали и да съм помогнала...
Иначе цяла нощ се местя от лявата страна на дясната през половин час, защото става много неудобно като лежа на една и съща страна.
Сега тъкмо се върнах от тонове и всичко е наред с бебчо, много е активен днес , ама многооо. Изтеглих се и от предния понеделник до този съм качила около килограм и половина хах ... апък АГ вика, няма ли да раждаме вече, хайде искам да раждаме 🤣🤣🤣викам, аз пък не ..може да ми създава някои дискомфорти и да ходя като пингвин, ама не бързам 😁 ..вие в коя крайност сте 😁

# 439
  • Мнения: 290
Марти, много вероятно е да си се изпуснала неосъзнато. И на мен ми се е случвало. Когато лежах в болница за задържане на жената, която беше в моята стая и изтекоха водите и си беше доста обилно, не просто петънце.

Днес бях на преглед и на тонове, вече съм в 33 г. с. Ще си полежа до 9я месец, но още малко остава.

d.k. Честита количка. И аз съм харесала количка и креватче и май и аз ще трябва да се престраша и да започна да купувам. Grinning

Има ли мами от София, които са си намерили педиатър? Аз не мога да намеря, някакъв ужас е...

# 440
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Момичета, да попитам, засичали ли сте колко ви е пулса?
Колкото повече време минава, толкова повече започвам да се филмирам за всякакви неща.
Вечер пулсът ми е между 95/105, а сега понеже си повървях едно 3-4 километра, от 30 минути не мога да се успокоя и е 115.
Според ендокриноложката ми, пулсът със сигурност не се дължи на щитовидната жлеза.
Чела съм, че е нормално да бъде между 10 и 20 процента над този, който сме имали преди бременност. Моят беше между 73 и 83. Сега ми се вижда много и изобщо не ми е приятно.

Марти, на лекар ше ходиш ли? Дано не подрабяваш 🤗

Привет, момичета!
  Лекарят ми каза, че пулс 100 е нормален за бременна. Аз по едно време го следях, тък като много се задъхвах, но откакто ми изписа желязо на ампули, съм добре и нямам такива проблеми.

 А във връзка с корема, както каза Алекс, аз също си слагам възглавница за бременни, която после служи и за кърмене. Удобно е.

Тъкмо разглеждам нощниците за родилното, чудя се за такава с къс ръкав, но с халатче отгоре.

Аз съм решила да си взимам такъв комплект нощница с къс ръкав и халат

# 441
  • София
  • Мнения: 231
Аз съм си намерила педиатърки, даже са две. Успех на всички в търсенето.
Марти, много вероятно е да си се изпуснала неосъзнато. И на мен ми се е случвало. Когато лежах в болница за задържане на жената, която беше в моята стая и изтекоха водите и си беше доста обилно, не просто петънце.

Днес бях на преглед и на тонове, вече съм в 33 г. с. Ще си полежа до 9я месец, но още малко остава.

d.k. Честита количка. И аз съм харесала количка и креватче и май и аз ще трябва да се престраша и да започна да купувам. Grinning

Има ли мами от София, които са си намерили педиатър? Аз не мога да намеря, някакъв ужас е...

# 442
  • Германия
  • Мнения: 73
AlexM1590 и аз така съм си мислела, ако бяха с някоя и друга годин разлика ок, ама цели седем години!!!

то старото малко е по избеляло, абе бременнен мозък...

Аз както нямах нищо, току що говорих с една приятелка, която ми събрала "нещо" от нейното дете и ще ми го докара в събота, та като ми пусна една снимка с около 7 кашона: дрехи от 50/56 до 74 размер, кош за колата, помпа и др. За някои неща трябваше да я възпра, че е още рано, като гледам само леглото ще ни остане.

За спането съм също с възглавница за бременни и смятам, че е най-добрата инвестиция, която съм правила. Първоначално бях скептична, рецензиите в Амазон бяха писани само от не бременни и голяма част от тях мъже, но сега не мога да си представя да спя без нея. За тези които са решили да се снабдят с възглавница за кърмене, могат да я ползват и сега за спане, върши също добра работа в последните месеци.

Марти, не знам може и за твое успокоение да отидеш на лекар. Аз така бях забила моята лекарка в неведение, та правихме изследвания, защото понякога дори ставах през нощта да си сменям бельото. Малко гадно звучи, но се оказа, че не се подмокрям и няма изтичане на води, а се потя обилно там отдолу.

# 443
  • Мнения: 5 333
Чегевара, много се смях с теб Joy
Междудругото, и аз си го мислех това с потенето. Четох, че водите миришели на белина, та нямало как да ги сбъркам.
99 процента съм сигурна, че ми е надухало кръста и заради това ме боли. Корема ми не е стегнат, че да са контракции.

# 444
  • Мнения: 4 660
Днес случайно си намерих дрехи за изписване купих една блузка и два панталона официални по плътнички и два чифта чорапи. Всичко за не повече от 40 лв доволна съм от покупките. Купих ги от квартален магазин, не очаквах да намеря дрехи подходящи за бременни именно там. А между другото нощниците за родилното бельото също бях купила миналия месец пак от същият магазин.
Имам още една блузка нова ще сформираме един екип за влизане в болницата и друг за изписването.

# 445
  • Мнения: 217
Здравейте!

Marthina, водите като текат, то си е голям теч....няма как да се сбърка. На мен с баткото се наложи принудително да ми спукат мехура и сигурно една кофа с течност се изля Sweat Smile А иначе тапата ми беше паднала, която е все едно съм в цикъл (в началото и цапа), имаше и нещо като кървави нишки (по- скоро розовееше при мен).

# 446
  • Мнения: 5 333
Абе и аз знам, че от веднъж текат и по много, ама четох, че се случвало и по - малко. Знам ли.

# 447
  • Мнения: 3 789
Някой, който е намерил педиатър за София, би ли споделил кой е, в кой район е и тн? Ходих до една, но не записва, та търсенето продължава. Ако не намеря, не знам какво ще правим...

# 448
  • Мнения: 5 333
За педиатъра - в люлин сме. Уговорихме се с д-р Симова в ДКЦ Софиямед, филиала в Люлин. Близо ми е, лекарката доста ми хареса и на мен и на ММ (а на него лекар да му хареса е същинско чудо). Та така.

# 449
  • Мнения: 3 789
Благодаря, Марти! Със здравната каса ли работят там? Или на частно с някакъв пакет? На мен ми се ще да си е по каса, не намирам за нужно да е платено всеки път.

За притесненията ти - от скоро имам доста обилно течение, чиста микробиология. Обаче си е течение, със сигурност. Ако се притесняваш, питай в аптека за такъв тест дали са води и провери. Вие преместихте ли се?

Аз днес се боядисах, оправих си веждите, мисля да сготвя и утре да почвам да пера бебешките неща. Много ме мързи, ама поне да свърша и това.

Отделно имаме някакъв теч у дома и сега и това трябва да мисля 😣 много тъпо

Общи условия

Активация на акаунт