Бихте ли инвестирали в " Исторически парк"?

  • 68 511
  • 370
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 29 590
Ще стане като с увеселителния парк в София......а там имаше посещаемост!

# 196
  • Мнения: 7
До Soul Free,
Нямам общо с фирмата, но ме засяга това че не мога да търпя несправедливост. Виждам с очите си, как хората правят нещо хубаво, борят се и не се отказват и се дразня от това че някои ги плюят несправедливо.

До Радослав Петров,
Не е същото, като да работите при някого и да  ви платят след 10 години.
Работата е едно а бизнеса (инвестирането) друго.
Ограмотете се малко в сферата на бизнеса и инвестициите, а не да дрънкате врели некипели.

До Михаела Пеева,
Никой от фирмата не е карал хора, да си залагат или продават имущества.
Няма как да накараш някого, да направи това.
Възможно е, да им е било предложено, това като решение. Но да принудиш някого и да му предложиш нещо са две напълно коренно  различни неща.

До Torin Bree
Мислех, да не ти коментирам, защото нарушаваш закони с това изказване, но ще го направя, само веднъж.
По думите ти, хората зад парка укривали кражби. Не веднъж съм писал, че такива обвинения, може да дава само прокуратурата.
Като гледаш, милионите ги няма.
Ти  в счетоводството на фирмата ли си, та знаеш, колко се е изхарчило по парка !
Сега разбирам, защо от фирмата не влизат тук, за да ви отвръщат на коментарите.
Явно са решили, че е безмислено, защото вие сте предубедени и дрънкате глупост след глупост и е безмислено да се спори с вас.
Аз също мисля да спра да споря. Има една приказка:
Не се въргаляй с прасето в калта, защото на него това му харесва.
Вие може да бълвате помия и 10 години, защото ви доставя удоволствие. Хората зад парка обаче са твърде заети и нямат време за губене с банда хейтъри. Желая ви повече мъдрост( повече мисъл и по малко приказки)! Simple Smile

Последна редакция: чт, 20 авг 2020, 13:33 от penchew

# 197
  • Мнения: 29 590
До Soul Free,
Нямам общо с фирмата, но ме засяга това че не мога да търпя несправедливост. Виждам с очите си, как хората правят нещо хубаво, борят се и не се отказват и се дразня от това че някои ги плюят несправедливо.

Някой да Ви е спрял да се възхищавате и да посещавате парка?
Какво значи "плюят несправедливо"? Кое е несправедливо? Че господин директорът взема баснословна сума пари всеки месец, а фирмата е на огромна загуба?!? Че инвеститорите ще вземат дивиденти на куково лято...?

Като смятате, че са много велики и не търпите несправедливост, моля, давайте си парите, посещавайте го всеки ден, ако искате....

ПС: Дали е случайност, че бяха разследвани за финансова пирамида? Едва ли....

ПСС: ….или и това е несправедливост към тях?

# 198
  • София
  • Мнения: 8 579
Сега ще ти каже, че не са били обвинени и осъдени, но удобно ще пропусне, че на местно ниво (Варненска прокуратура) и ТИМ не са осъдени никога за нищо Simple Smile

# 199
  • Мнения: 68
До Soul Free,
Нямам общо с фирмата, но ме засяга това че не мога да търпя несправедливост. Виждам с очите си, как хората правят нещо хубаво, борят се и не се отказват и се дразня от това че някои ги плюят несправедливо.

До Радослав Петров,
Не е същото, като да работите при някого и да  ви платят след 10 години.
Работата е едно а бизнеса (инвестирането) друго.
Ограмотете се малко в сферата на бизнеса и инвестициите, а не да дрънкате врели некипели.

До Михаела Пеева,
Никой от фирмата не е карал хора, да си залагат или продават имущества.
Няма как да накараш някого, да направи това.
Възможно е, да им е било предложено, това като решение. Но да принудиш някого и да му предложиш нещо са две напълно коренно  различни неща.

До Torin Bree
Мислех, да не ти коментирам, защото нарушаваш закони с това изказване, но ще го направя, само веднъж.
По думите ти, хората зад парка укривали кражби. Не веднъж съм писал, че такива обвинения, може да дава само прокуратурата.
Като гледаш, милионите ги няма.
Ти  в счетоводството на фирмата ли си, та знаеш, колко се е изхарчило по парка !
Сега разбирам, защо от фирмата не влизат тук, за да ви отвръщат на коментарите.
Явно са решили, че е безмислено, защото вие сте предубедени и дрънкате глупост след глупост и е безмислено да се спори с вас.
Аз също мисля да спра да споря. Има една приказка:
Не се въргаляй с прасето в калта, защото на него това му харесва.
Вие може да бълвате помия и 10 години, защото ви доставя удоволствие. Хората зад парка обаче са твърде заети и нямат време за губене с банда хейтъри. Желая ви повече мъдрост( повече мисъл и по малко приказки)! Simple Smile
 Защо си мислите, че хората пасат трева и можете да ги манипулирате толкова елементарно? Кой нормален човек би накарал служителите си да правят списъци с имената на 1000 техни познати и след това един по един да ги притеснявате ? Отговорете ми кой нормален индивид слага партизански имена на подчинените си? Виждал съм всякакви сектанти, ама Вие ги удряте всичките в земята. При другите ви искат 10 % от всичко, а при вас вземате всичко и даже уреждате заеми да теглят шараните. Ще ни осветите ли защо всяка година " Исторически парк" е на минус? Хората ви питат колко е реалната инвестиция в това начинание? Нещо не ги виждам 90 милиона къде са затворени в построеното дотук. Не се виждат и милионите туристи които обещавахте години наред в десетки ваши предавания. Знаете ли колко се лежи в затвора за въвеждане в заблуда на множество лица и нерегламентира  търговия с ценни книжа?

Последна редакция: чт, 20 авг 2020, 23:40 от Sarmatian

# 200
  • Мнения: 8
Панчев : Добре си научил опорките на сектата. Даже те разбирам сектанте. Когато си целия в заеми нямаш друг избор освен да хвалиш хана и да търсиш още жертви за схемата.  Извън сектата ти си аутсайдер и неудачник защото навсякъде сте станали за смях и гавра. Само в храма на алчните се чувстваш разбран и оценен защото си сред себеподобните  безхаберници .

# 201
  • Мнения: 1 308
Ако аз вложа 50хил в акции на ИП, ще имам сериозен интерес да знам колко общо вложители има и всякакви отчетности. Това дали е публична компанията или не са подробности - за мен би било много важно да знам дали вложителите като мен са още 10 човека или още 1000. Защото парите от хипотетичния поток от посетители ще се дели между всичките вложители и колкото повече са, толкова на по-малко мога да разчитам. Та въпросът е - има ли такава информация? Залагам, че няма или ако има ще бъде устно уверение от някого без официални документи.

# 202
  • Мнения: 13
търсех нещо съвсем различно и случайно попаднах на темата и видях какви лъжи се говорят за проекта... изобщо преди това не ми е минавало, че бгмамите са и инвеститорки Grinning

# 203
  • Мнения: 2
Фактът, че всички налели пари във финансовата измама Исторически парк никога няма да си ги върнат, си остава. А лъжите, че не предлагат повече акции?

# 204
  • Мнения: 13
Акции на ип ад може да бъдат придобити единственото от настоящи акционери чрез джиросване. Самото дружество още миналата година прекрати продажбата на акции. Именно чрез джиросване продадох и моите. Ако някой от 1300те акционери се чувства прецакан да си заведе дело.. засега такъв няма, дори наливат още пари в имоти и парцели в селото. Там преди 5 години една къща струваше 2000лв, а сега има имоти, чиято стойност достига 270 000 долара. Аз лично си върнах парите от "финансовата измама Исторически парк" и то в троен размер, понеже инвестирах рано, когато им бяха доста по-евтини, така че твоето твърдение не е факт, а жива лъжа, а който не вярва за цените на имотите в селото може да провери в имотбг.

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 19:25 от Ivan Ivanov 675721

# 205
  • Мнения: 2
Пак те хванах в лъжа. Най-вероятно никога не си придобивал “акции” на дружеството. Акциите им винаги са били продавани от вече съществуваш акционер. Точно тук е едната измама. “Инвеститорите” получават едни удостоверения, преджиросани от 4-5 човека по веригата в схемата. Ти си мислиш, че инвестираш в дружеството, а парите ти заминават по лични сметки на сенчести фигури. Другата измама е цената. При номинал 1лев ги продават на измислени цени. Вмомента една акция е 600лв на базата думата на вожда. Ти си купил пакет от 100 акции на стойност 100лв, а си дал 60хил.лв. Найс, а? Измамите не свършват до тук естествено. Престани да вкарваш хората в заблуда!

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 19:53 от Hitman47

# 206
  • Мнения: 13
пак повтарям, цените до 2019 се определяха от ИП. В момента се определят на свободна договорка, но първо трябва да си намериш акционер, който желае да продава. И пак не си разбрал, целта на облигационната схема е чрез заем да се вкарват пари в ИП и по този начин се спестяват данъци по законен начин, понеже ако ги вкараш директно чрез апорт трябва да платиш данък. Впрочем тези заеми са краткосрочни и вече са погасени по давност, така че ИП в момента дължи на Трежър 0лв и това ще стане видно от следващото ГФО.

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 20:13 от Ivan Ivanov 675721

# 207
  • Мнения: 25
Ами ще чакаме този ГФО, за да видим ще успее ли да се реализира очакваната печалба в размер на няколко милиона (за сега все на минус), след това ще очакваме и някой да се похвали, че е взел дивидент 20%.
Просто с всичките претенции, че се прави нещо уникално, което ще спаси България е леко странно да се ходи по ръба на закона когато става дума за финансиране на парка, плащане на вход и прочее... освен това ако ще се възражда България с този проект е редно все нещо от него да влезе в хазната.

П.П. Вече издават ли се касови бонове или още се кара на книги "дарение".

# 208
  • Мнения: 68
Значи да подредим фактологията около парка. Първо на всички инвеститори им се обещава дъжд от пари. Говори се за 30 % та дори и 40 %  годишен дивидент. Изплащането му трябваше да започне от 2020г. Миналата година обаче на всички дарители им се казва, че заради Прокопиев дивиденти няма да има и им обещават това да се случи през 2023 г. Ето, че идва 2020г. и сега заради коронавируса бленуваните дивиденти се отлагат за 2024 г. Само на мен ли ми се струва, че някой много се ебава с горките бъдещи милионери? Докато на тях им казват да имат търпение и толерантност към случващото се, управата начело с Ивелин здраво гребе от парите на шараните. Двама сектанти които познавам с възхищение разказват как Месията си лапвал по 150000 лева всеки месец. Той хубаво ги взема тези пари, ама защо не помисли малко, че тези същите цървули нямат хляб даже на масата си. Децата им ходят със скъсни дрехи и обувки за да може вожда да си купи нови коли и шайката около него да си строят имения.

# 209
  • Мнения: 29 590
А, ще мисли той, то е трудно това....

Съмнявам се,  че тази бутафория ще излезе на печалба някога. Дори и да излезе,  дивиденти едва ли ще видят инвеститорите....

Общи условия

Активация на акаунт