Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 25 099
  • 735
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 41
Здравей, добре дошла в темата. Хубаво е, че си се насочила към д-р Сигридов. Аз бях на преглед при него и останах изключително доволна. Аз също имам доста мутации и ми даде нужните напътствия, даде ми и доста изследвания, които преди фм в 20 г.с трябва да направя. Стискам палци и желая безпроблемна бременност.[/quote]

Ти при него ли ще ходиш на ФМ? Имаш ли записан час? А изследванията, които ти назначи в конкретна лаборатория ли трябва да направиш?

# 496
  • Мнения: 263
Да, изследванията са насочени към Бодимед. Аз и без друго предпочитам тази лаборатория. На фм ще ходя отново при д-р Сигридов, защото останах много доволна от ранния скрининг. Началото на декември ще запиша час за началото на януари.

# 497
  • Мнения: 170
Сега като ви чета, се присетих,че и на нашата госпожица пулсът й на ранния скрининг беше 167. Може пък и да има нещо вярно. Ох, от два дни мисля, че я усещам, но не съм сигурна, защото не знам какво е чувството. Много се вълнувам. Simple Smile)))
От хиполенд ние се възползвахме, но за племенничката. Купихме й кухня за Коледа Simple Smile

# 498
  • Мнения: 126
За ФМ си запазих час за 19 Декември, тогава ще съм в 21 г.с., но върви с 1 седмица напред което имало значение за ФМ, тъй като най-добре било да се прави в 20-22 г.с. Понакупихме и ние някои дребни неща, но като цяло няма да се изхвърлям с много покупки, защото имам от предишното дете, а и сестра ми ще ми даде също. 😊

# 499
  • Мнения: 41
Мира_голд А знаеш ли дали държи да е точно тази лаборатория? Извинявай, че те разпитвам така, но мен ме насочва АГ от тук и акушерката се свързва с клиниката за часове, и нямам директен контакт да питам каквото ме интересува. В Русе няма такава лаборатория, а все си мисля, че може да иска допълнителни изследвания. Но пък май по-добре да не го мисля толкова - той ще си каже.
Charming_11 И аз от преди две седмици си мисля, че усещам бебето да мърда. Сестра ми като беше бременна го усети доста рано и постоянно ми говореше и описваше с подробности всеки път, та се "ослушвам" за същото. Нейната лекарка й беше казала, че е напълно възможно, особено както тя беше с предна плацента, но преди няколко дни на консултацията споделих с АГ и тя ми каза, че не било възможно толкова рано, особено като е за първи път. Аз обаче съм сигурна, че е то. Ти какво усещаш?

# 500
  • Мнения: 170
Аз съм 16 с 5д. Усещам няколко еднократни като потупвания малко под пъпа или леко вляво под него пак, като съм легнала. Мисля си, че е бебето, защото изобщо не се взирам в себе си или да го очаквам, тъй като съм с предна плацента и мислих, че е рано.

# 501
  • Мнения: 41
И при мен е нещо като леко потупване, но малко по-ниско. Прилича на усещането сякаш преминават газове, но е само на едно място, кратко е и се усеща всеки път на същото място. Аз съм в 15+5гс. Не знам, може и да си въобразявам и аз, но ако продажи и се засилва следващите седмици, значи е то.

# 502
  • Мнения: 36
Момичета,
Днес излязоха резултатите от пренатеста. Всичко е наред и чакаме момиче! ❤
Много се радваме!!!

# 503
  • Мнения: 20
AristoCat Честитооо!!!!! Леко бременеене и да няма повече таакива тревожни моменти!
И аз тази седмица очаквам резултати и постоянно бдя над телефона в очакване. При теб на кой ден от взимането на проба се обадиха?

# 504
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аристокат, честито за добрите резултати и за малката госпожица! ❤️
Charming_11, Девил, много е вълнуващо като усетиш бебето за първи път, нали? 😍 Нямам търпение и аз вече да усетя, но за сега само газове. 😁

Аз от снощи съм със странна болка в корема - вдясно, над пъпа. Но шпа пих, не помогна и днес ще отида да ме погледне доктора, защото взех да се притеснявам.

За момичетата от Бургас и региона - в събота има лекция. Аз се записах вече, ще се радвам ако има и други желаещи за компания и да се запознаем. 🙂
https://facebook.com/events/s/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%81%D1%82%D0% … 3055751841/?ti=as

# 505
  • Мнения: 36
AristoCat Честитооо!!!!! Леко бременеене и да няма повече таакива тревожни моменти!
И аз тази седмица очаквам резултати и постоянно бдя над телефона в очакване. При теб на кой ден от взимането на проба се обадиха?

Teddy9, взеха ми кръвната проба миналата седмица в сряда и трябваше утре (пак сряда) да излязат, но явно са ги получили още на 5-тия ден и веднага ни се обадиха.
Аз бях оставила телефона и на мъжа ми и понеже аз не вдигнах веднага, той първи разбра хубавите новини.

# 506
  • Мнения: 933
Tracyyy123, успех на прегледа.
Боряна Джунджурова 623920, Niya Zabunova, как минаха прегледите ви?
SweeT DeViL, Psyxodelia, sweet_carrot, стискам палци всичко да е наред и оттук нататък само хубави новини и безпроблемна бременност.
mis.hle, успя ли да си запазиш час?
AristoCat, честита девойка! Simple Smile И само хубави моменти и леко бременеене оттук нататък.
Teddy9, дано бързо, бързо да ти излязат и твоите резултати.

Вчера свършихме с четенето на един именик и реално ни харесаха само 5-6 имена от разрешените за употреба. Има някои, които харесваме, но ги носят хора, които не или починали роднини и тн.

За ФМ мисля, че доктора ще ме запише като се видим за ранната ФМ на 13.12 или поне се надявам. Добре, че има приложения, че иначе тези сметки и следене да съм, в точните седмици щеше да ме побърка. Simple Smile
За пулса и аз съм го чувала, но и нашият юнак беше със пулс около 160 на ранния скрининг, а със сигурност няма да си смени пола. Simple Smile Аз го знам, че ако ти се яде сладко ще е момиче, ако е солено е момче. И до преди 1-2 седмици от сладко ми се повдигаше, но сега нямам проблеми.
И ние се възползвахме от намаленията, като купихме подаръци за коледа на племениците.

Аз да питам има ли някоя мама с проблем с венците и какво прави?

# 507
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Добро утро момичета ! Simple Smile

SweeT DeViL, и аз съм с тромбофилия, приемам аспирин протект и фраксипарин.За натаспин АГ ми каза след 16г.с. че може да мина. Какви са ти нивата на б12 и д? Аз приемам и двете, д-р Сигридов каза че б12 трябва да е над 400, за предпочитане 600. Моето ниво е 285 - засега приемам таблетки, но може и инжекции да се наложи.

Psyxodelia, sweet_carrot, как сте? Стискам палчета всичко да е наред !

AristoCat, браво! Много се радвам ! И аз чакам резултатите уж четвъртък или петък, ама това чакане направо е ужасно.....

Мария, аз не мога тази събота, татко има юбилей и ще идва сестра ми от Англия и ще се събираме. Simple Smile Иначе с удоволствие, следващия път - живот и здраве Simple Smile

На мен коремчето не ми личи, защото съм от закръглените девойки, но се надявам да си расте бебчо и скоро да си проличи. Simple Smile От намалението не посмях нищо да купя, заради теста и заради това че Сигридов изради някакви съмнение за предсърдията , които според моя АГ са прекалено рано за диагностициране и трябва да изчакаме. Сега си записах в края на декември час за фетална ехокардиография в София и се чудя дали пак да ида при Сигридов за втора ФМ или някъде другаде. Може би зависи как ще минат следващите прегледи .

Хубав вторник от мен ! Heart

# 508
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Feline^, другия път ще се видим. Твоите резултати трябва да дойдат към края на седмицата, нали?
Дано да подранят, за да се успокоиш вече  и ти.

# 509
  • Мнения: 41
mad_hatter, аз ползвам душ за уста и от известно време насам доста ми кървят венците, и на тези места понякога малко ме болят, но сякаш не е нещо чак притеснително. Мисля тези дни да се обадя за час при зъболекаря.
Feline^, B12 ми е 191, а D3 - 25.5. Местният АГ ми предписа Smart Hit, което съдържа хидроксокобаламин, капсулован в липозими и Вигантол. Каза да ги вземам 1 месец. Ако правилно съм разбрала, от групата за тромбофилиите, тази форма на B12 се усвоява при мутации. ( Видях, че ти се включваш там, но аз за момента само чета и се образовам Simple Smile) Натаспина ми го предписа АГ, при която се следя по каса, още при установяване на Б. Тя не признава мутациите понеже са от нискорисковите, но реши да се застраховаме, в случай на придобита. И слава богу, че поне това вземам, понеже впоследствие, друг лекар ми насочи вниманието към мутациите. Дано всичко е наред с изследванията ти и притесненията на Сигридов се опровергаят.

И аз се записах вече на 2 безплатни курса - https://parentacademy.bg/events/ruse2019/
https://www.adapps.eu/izamama/school/
Ако някое от момичетата от Русе ще ходи, може да ми пише - ще се радвам да се запознаем Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 10:44 от SweeT DeViL

Общи условия

Активация на акаунт