Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 24 752
  • 735
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 903
Току що ми попадна, че пренатест имат до 01.11 намаление на големите им пакети по случай Хелоуин.
https://prenatest.bg/ceni/?fbclid=IwAR0CmfBuchrwPg7sXbOLjlrFzeDY … c2lP92wUQEc2lfJug

# 181
  • Мнения: 151
Аз раждах в държавна болница предния път и пак ми излезе малко над 1000 лева с избор на екип. Имах много дрешки от сестра ми и приятелки и не съм купувала много. Най-удобни ми бяха бодитата тип прегърни ме, а не тези които се промушват през главата. Количка си взехме, комбинирана, за да пестим място, а тя дойде с кошче за кола. Столче за хранене поискахме за подарък, но не го ползвахме, защато от сестра ми имахме една седалка за стол, която и не заемаше излишно място. Памперси съм взимала на промоции и вече се оглеждам. Раница си взех с парите от еднократната помощ. Подариха ни и стерилизатор, който ползвах за бибите и шишетата на по-късен етап, когато почнах да давам вода. Шишета не съм купувала, защото кърмех изключително до 6-ия месец. Но имах няколко от сестра ми, ако се наложеше да оставя малката за няколко часа. При мен вървяха подложките за сутиен (ако така се казваха) и пликчетата за замразяване на кърма. От сестра ми получих и помпа, която също си ползвах. Много пари се пестят, ако кърмите (а специалистите казват, че всички жени имат кърма, освен ако нямат психическо заболяване), защото за ам отиват луди пари. Освен това се вкарвате във филм да миете и стерилизирате нон-стоп, а направеното ам може да се пие в рамките на няколко часа. Т.е. не може да си подготвите за през нощта, а трябва да станете и да приготвите. Имахме наследство и кошарка, но не я ползвахме, защото малката си спеше при мен и си цокаше през нощта вместо да ставам, да кърмя, да слагам в кошарката и после да се мъча да заспивам (да не говорим, че някои бебета се събуждат, като ги оставиш, и трябва пак да ги приспиваш).

# 182
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Току що ми попадна, че пренатест имат до 01.11 намаление на големите им пакети по случай Хелоуин.
https://prenatest.bg/ceni/?fbclid=IwAR0CmfBuchrwPg7sXbOLjlrFzeDY … c2lP92wUQEc2lfJug

Кожодери! Тези цени са двойни и тройни на цените в Германия

# 183
  • Мнения: 903
ТеоМ83, все пак пренатеста е немски, та предполагам има такса транспорт, превод и още няколко.

# 184
  • Германия
  • Мнения: 3 419
ТеоМ83, все пак пренатеста е немски, та предполагам има такса транспорт, превод и още няколко.

Да, така е, и уж транспорт с куриер и т.н. Но въпреки това цените ми се виждат много завишени

# 185
  • Мнения: 12
Ехее, браво момичета, много сте бързи!👏
Аз съм все още на етап разглеждане. Харесала съм кошара, която е дървена и комбинирана, след време става легло с бюро. Някоя от опитните дали е използвала такъв тип и може ли да сподели мнение?
 https://www.vipbebe.net/legla-koshari/detska-koshara-leydi-antik
Колички също разглеждам и мисля да е 3 в 1, най- практични ми се струват. https://-reklamen-spam280-/chipolino-elektra-3v1-elektrichecka-b … m_campaign=FB_Rem
За раждане в бургаска област все още събирам мнения. Мария, ти коя болница си избрала и тази сума за нормално раждане ли е или секцио?

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 08:48 от Боряна Джунджурова 623920

# 186
  • Мнения: 903
Аз даже и на етап разглеждане не съм, засега смятам да гледам след 30-та, живот и здраве. Просто скоро една приятелка ще ражда и имам поглед върху част от решенията и следя темата Подготовка за малкия човек. Simple Smile)
Иначе за легло аз се колебая между bassinet (не съм сигурна как е на български) или разтегаемо легло. Разбрах, че в ИКЕА има такова, което от бебешко се разтяга до 2м, но не съм го виждала още. Има доволни мами от него.
Ние все още сме в по-малко жилище и реално нямаме много място и за това се колебая. Confused
За количката, сестра ми ми препоръча, ако намеря комплект, но без столчето за кола и него да си го взема отделно, защото мога да си избера такова до повече килограми.

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Боряна, аз избрах Дева Мария, защото моя лекар работи там. А и второто ми раждане беше в тази болница и бях много доволна от всичко.
Нормалното раждане без избор на лекар е 550 лв, с избор 1050 лв.
Секциото е 1050 лв, с включен избор на лекар. За това съм се нагласила, че поне 1000 лв за раждане ще отидат.
За кошарата и количката, които си харесала нямам мнение. Предния път имахме обикновена дървена кошара с чекмеджета отдолу. И до нея сложихме скрин с повивалник отгоре. Сега мисля да направя същата комбинация. При тези комбинираните скринчетата са по-малки.


mad, това Икейско разтегателно легло звучи много интересно. В нашата Икеа май не съм го виждала. Ако го намериш из сайтовете сложи един линк тук. Simple Smile

# 188
  • Мнения: 12
Боряна, аз избрах Дева Мария, защото моя лекар работи там. А и второто ми раждане беше в тази болница и бях много доволна от всичко.
Нормалното раждане без избор на лекар е 550 лв, с избор 1050 лв.
Секциото е 1050 лв, с включен избор на лекар. За това съм се нагласила, че поне 1000 лв за раждане ще отидат.
За кошарата и количката, които си харесала нямам мнение. Предния път имахме обикновена дървена кошара с чекмеджета отдолу. И до нея сложихме скрин с повивалник отгоре. Сега мисля да направя същата комбинация. При тези комбинираните скринчетата са по-малки.


mad, това Икейско разтегателно легло звучи много интересно. В нашата Икеа май не съм го виждала. Ако го намериш из сайтовете сложи един линк тук. Simple Smile

И на мен за сега Ветрен ми е фаворит, аз още в началото за там се гласих. Моят следя Аг не изражда, та за момента се услушвам за лекар, който изражда там. Добри мнения чувам за Георгиоски и още един с остро чувство за хумор, но му забравих името. 😅

# 189
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Aз точно при Георгиоски се следя. Simple Smile

# 190
  • Мнения: 679
Днес съм на преглед, не съм виждала бебчето от 2 седмици и половина и супер много се вълнувам. Добре, че имам и много работа и не ми остава време да мисля до довечера.

# 191
  • Мнения: 170
На нас ще ни е първо дете и общо взето родителите ни нямат търпение да купят всичко Grinning Бюджета е наистина разтегливо понятие и зависи изцяло колко си готов да дадеш или колко имаш възможност. Аз също ще раждам в Дева Мария и знам, че ако се наложи секцио ще е около 1000 лева. Смятам да съм с избор на лекар, защото особено дотогава много ще съм си свикнала с Георгиоски и ще ми е по-спокойно. Но истината е, че там всички са много добри. Имам страхотни отзиви от приятелки и за Ирмов и Йорданов. Количките, които харесвам са също около 1000+. Кошарата ще е най-вероятно дървена - около 400 лева. И това са само основните най-големи покупки. Но спокойно може човек да се вмести и в много по-малко. Има колички и до 500 лева, има раждане в държавни болници и т.н.
Мария, от къде си  поръча количката? Аз също се заглеждам по този модел, както и колички на Per Perego i Easywalker. Чудя се дали си заслужават парите. Искам да е хубава, комфортна, маневрена, лека и компактна. Масово количките ми се струват огромни, а тези модели са 1-2 идеи по-компактни. Ох, утре си на ФМ. Вълнувам се и аз заедно с теб. Имаше и още едно момиче за утре. Чакам с нетърпение да пишете Simple Smile

# 192
  • София
  • Мнения: 211
Ехе, колко сте изписали! Запис и от мен! Връщам се назад да чета.

# 193
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Charming_11, моята количка я поръчах от английския Ибей, повече от два пъти по-евтина. Аз си бях сложила лимит 1000 лв за количка, а Мутси в България са много скъпи. Попадна ми оферта за количката със зимен и летен кош, плюс два дъждобрана за 850 лв. Вече е при превозвача и там ще имам още 60 лв. за доставка. Тук същата комбинация е около 2200 лв, за мен това е безумно много. За това избързах с покупката. В Ибей постоянно излизат оферти на единични бройки, но трябва да се следи. Ето една, но се появяват и доста по-изгодни предложения - https://www.ebay.co.uk/itm/Mutsy-i2-in-Farmer-Sand-EX-DISPLAY/26 … ffd4bd2%7Ciid%3A1
И една добра оферта за Mutsy Evo, ако ти харесва модела - https://www.online4baby.com/mutsy-evo-farmer-green-blue-chassis- … ies-emerald-green

За утре се вълнувам много. В 15:00 ми е часа, сякаш има цяла вечност до тогава. Simple Smile
Мъжа ми все още не е сигурен дали ще успее да дойде по това време. Но пък от друга страна си мисля, че ако съм сама и ми кажат пола вечерта ще им го поднеса изненадващо на тримцата вкъщи. Simple Smile
Задължително ще пиша след това.

# 194
  • София
  • Мнения: 211
Хей, прекрасни, благодаря за новата темичка. Страхотна е! Да се запълни само с хубави новини и положителни емоции.
Момичета, аз бях днес на фетална морфология в МЦ "Марковс" при проф. Димитър Марков. Обаче никой от нас не беше подготвен да чуе това, което ни сервира професорът.
Оказа се, че въпреки, че всички органи на бебето са развити и работят перфектно,  в коремната кухина на бебчето ни се събирала някаква течност. 😭 Бяхме влезли с каката да види братчето/сестричето си, но тя беше много кисела и се наложи с таткото да излязат от кабинета, та поех този удар самичка. После преразказах на таткото всичко и все още сме в огромен шок и ужас от случващото се. Най-вече защото той (Марков) не ни даде обяснение от какво може да се е получило, не знае какъв би бил изходът и само се надява течността да се резорбира до следващото ни виждане след 4 седмици. За мен това е страхотен ужас да не получиш адекватно обяснение на нещо, случващо се в теб и да се налага да чакаш безучастно толкова дълго време без да си способен да направиш нищо. Понеже известно време бяхме като попарени,не можахме да се сетим да потърсим информация за друг добър специалист по фетална морфология за второ мнение. По пътя към вкъщи обаче се сетих да потърся в Гугъл за това притеснително състояние на бебето и ми излезе информация за д-р Чачева от Надежда. Преди време даваха по новините как с още една лекарка бяха правили вътреутробна операция на бебе с такъв или подобен проблем. Има ли някоя от Вас, на която да й предстои фетална при нея? Имате ли впечатления от лекарката? Знаете ли кога преглежда?
Аз още утре ще се опитам да се свържа с "Надежда" за подробна информация, но докато дойде това утре мислите ми са само там...
Аз ходих при нея на първа ФМ. Моето мнение е положително. Успя ли да се свържеш с нея? П.с. редактирам. Радвам се, че си минала през нея. Аз лично бих ѝ се доверила. :*

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 11:21 от MALCHO11

Общи условия

Активация на акаунт