Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 24 192
  • 735
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 109
Това за пулса не знам колко е вярно, нашето момченце беше с пулс винаги над 160, сега също очакваме момче и пулсът му на ФМ беше 164. За името сме решили още от както разбрахме че чакаме второ бебе, голямото ни момче се казва Александър на дядо си, а за това сме избрали Борис. Тъй като това ми е втора бременност сравнително скоро след първата, започнах да усещам бебчето преди някъде около седмица, аз също сега съм с предна плацента, при предната бременност бях със задна. Коремчето ми порасна доста бързо и изглеждам по-бременна отколкото съм, но килограмите не са помръднали за сега. Innocent за втора ФМ се записах за 3 януари, в 21г.с.

# 511
  • Мнения: 679
mad_hatter, благодаря, че винаги се сещаш за всички. Имам час, не успях за града в който живеем, защото дните в които идва доктора са ми рано,а в януари след 15 ми е късно. Записах се в София, началото на януари. Здраве да е, тъкмо ще се разходим с ММ. Притеснявах се и бързах,ММ декември е много зает, аз пък да шофирам в София сама е немислимо.
Понеже пропуснах да попитам на втора ФМ дава ли се пак кръв за БХС, да знам да отида преди прегледа. Предния път буквално отидох в последните 20 минути на лабораторията и голямо мърморене беше от тяхна страна.
За зъбите и венците- почна да ми расте горен мъдрец. На моменти силна болка, на моменти забравям. Надявам се да е временно и след като родя ще го извадя. Имам 2 вадени с операция, но си трябва снимка и се бият по- силни упойки и мисля ако не е нетърпимо да изчакам. Зъбен камък и кариес правих преди да забременея. Зъболекарката ми препоръча сегa да се мия с нормална четка,не електрическа.

# 512
  • Мнения: 863
Не се дава по принцип кръв за БХС във 18-22 седмица.
И аз преди да почнем опитите бях на зъболекар да изчистим всичко, че нали не е препоръчително по време на бременност. Но това кървене много ме изненада. Ползвах 2 дена Елудрил (въпреки, че не е препоръчителен) и вчера си взех смрадлика и лайка да си правя. И ще отида до зъболекаря тези дни все пакд а ме прегледа, че аз го почнах като ми се бяха отлепили долните доста. Ще питам дали да спра да ползвам електрическата, благодаря за идеята. Simple Smile
Чувала съм, че е възможно да почне да ти растат по време на бременност (слава богу моите са налице Simple Smile) и ще стискам палци да си порасне като хората и да не се налагат интервенции. Иначе е възможно да се ползват безадреналинови упойки, обаче от моят зъболекар знам, че е хубаво, ако има нещо да се прави е най-добре между 3-тия и 6-ия месец.
Стискам палци и за пътя и за прегледа, и зъбчето да не те тормози.

# 513
  • Мнения: 679
Също имам зъбен душ, но явно аз не го ползвам като хората и винаги имам кръв и сега не го ползвам. По старомодния начин с конци и интердентални четки почиствам между зъбките.
И нещо хубаво- пъпките намаляха значително, далеч съм от перфектна кожа, но е доста добре
Редактирам се: Уведомих вече на работа, прие се по- спокойно отколкото очаквах. И аз се чувствам вече по- добре и мога да кажа без проблем на някой и да се чудя ама да не стигне до работа и т.н.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 17:30 от mis.hle

# 514
  • Мнения: 20
Привет момичета! 😊 Скоро не съм писала тук и не се включвах в темите, тъй като бях на тръни за резултата от пренаталния тест (след кофти резултати от БХС). Нооо днес ми се обадиха с добри новини, че всичко е наред! Иии ще бъде момче! 😊
Още малко ъпдейт за инфото в списъка ни - на 34г. съм, от София, първа бременност, термин 18.05 Simple Smile
А защо не е препоръчително да се ходи на зъболекар по време на бременност? Само заради упойката или има и други причини?

# 515
  • Мнения: 263
Привет момичета! 😊 Скоро не съм писала тук и не се включвах в темите, тъй като бях на тръни за резултата от пренаталния тест (след кофти резултати от БХС). Нооо днес ми се обадиха с добри новини, че всичко е наред! Иии ще бъде момче! 😊
Още малко ъпдейт за инфото в списъка ни - на 34г. съм, от София, първа бременност, термин 18.05 Simple Smile
А защо не е препоръчително да се ходи на зъболекар по време на бременност? Само заради упойката или има и други причини?
. Имаме един и същи термин и пол на бебчетата. Стискам палци за хубав финал.

# 516
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Charming_11 и аз усещам моето бебче! За пръв път го усетих в 9 г.с., което е много рано, особено за ппърва бременност. На консултацията попитах докторката ми и тя ми обясни, че при по-слабички момичета и при такива с предна плацента усещането на бебчо е възможно в много рарнен период. При мен усещането е все едно имам малка рибка, която плува в корема ми в областта под пъпа.

Момичета от Варна, сега в събота и неделя, някоя от вас ще идва ли на Училище за бременни и майки „И за МАМА“? Аз се регистрирах вчера и си търся компания!  mad_hatter[/b, благодаря ти още веднъж за инфото за събитието! Flowers Hibiscus]

# 517
  • Мнения: 1 380
19 ноем. 2019, 16:48 ч.

Здравейте отново от мен. Днес бях на ранен скрининг и съм много щастлива.Човечето е цели 6,2 см., всичко му е наред за сега,върви с 3 дена напред за сега и много сладко подскачаше с цяло тяло и правеше нещо с ръчички.Предположенията са отново за момче,че нещо стърчи.:Д

Към мамите от София, може ли препоръки за добър гинеколог,за да се следя на частно при него.Моят гинеколог с този малък и стар ехограф не е достатъчен,за да съм спокойна.

Хубав следобед на всички!

# 518
  • Мнения: 126
19 ноем. 2019, 16:48 ч.

Здравейте отново от мен. Днес бях на ранен скрининг и съм много щастлива.Човечето е цели 6,2 см., всичко му е наред за сега,върви с 3 дена напред за сега и много сладко подскачаше с цяло тяло и правеше нещо с ръчички.Предположенията са отново за момче,че нещо стърчи.:Д

Към мамите от София, може ли препоръки за добър гинеколог,за да се следя на частно при него.Моят гинеколог с този малък и стар ехограф не е достатъчен,за да съм спокойна.

Хубав следобед на всички!

Аз се следя на частно при д-р Илиев в Токуда. Първото ми дете родих при него. Изключителен професионалист и шегаджия е. Simple Smile Сега като отидох на преглед при него и бях с детето. Преди още да съм му казала нещо, се обърна по име към детето ми, а съм раждала преди 6 г. Simple Smile

# 519
  • Мнения: 1 380
19 ноем. 2019, 16:48 ч.

Здравейте отново от мен. Днес бях на ранен скрининг и съм много щастлива.Човечето е цели 6,2 см., всичко му е наред за сега,върви с 3 дена напред за сега и много сладко подскачаше с цяло тяло и правеше нещо с ръчички.Предположенията са отново за момче,че нещо стърчи.:Д

Към мамите от София, може ли препоръки за добър гинеколог,за да се следя на частно при него.Моят гинеколог с този малък и стар ехограф не е достатъчен,за да съм спокойна.

Хубав следобед на всички!

Аз се следя на частно при д-р Илиев в Токуда. Първото ми дете родих при него. Изключителен професионалист и шегаджия е. Simple Smile Сега като отидох на преглед при него и бях с детето. Преди още да съм му казала нещо, се обърна по име към детето ми, а съм раждала преди 6 г. Simple Smile
Goodly_nan,много благодаря,че писа. Каква е цената на един преглед с ехограф и дава ли снимки, предполагам ехографът му е хубав,с голям екран? Simple Smile

# 520
  • Мнения: 109
19 ноем. 2019, 16:48 ч.

Здравейте отново от мен. Днес бях на ранен скрининг и съм много щастлива.Човечето е цели 6,2 см., всичко му е наред за сега,върви с 3 дена напред за сега и много сладко подскачаше с цяло тяло и правеше нещо с ръчички.Предположенията са отново за момче,че нещо стърчи.:Д

Към мамите от София, може ли препоръки за добър гинеколог,за да се следя на частно при него.Моят гинеколог с този малък и стар ехограф не е достатъчен,за да съм спокойна.

Хубав следобед на всички!
Здравей, аз също се следя в Токуда, където родих първото си бебе, при д-р Велева. Препоръчвам ти да отидеш там, апаратурата и отношението им са страхотни. Цената е 75лв., но е добре поне 2, 3 седмици по-рано да си запишеш час.

# 521
  • Мнения: 863
mis.hle, супер, че са го приели добре на работа и вече ти е покойно. Аз отново го отложих, но съм решила твърдо другата седмица да говоря с шефа след ЖК-то.
И при мен тези по лицето като че ли са по добре Simple Smile, надявам се да се изчистят напълно. А поверието казва, че ако си с момиче кожата ти се влошава, защото ти одира кожата.
Teddy9, честито! Само така да продължава. Добре дошла в клуба на джентълмените. Simple Smile Иначе знам, че не е препоръчително да се оправят не спешни зъби, защото на бременните имунитета е по слаб и може да се стигне до усложнения, както и намаляването на количеството калций прави зъбите по чупливи. Но ако има неотложен проблем е в пъти по-добре да се оправи или закрепи отколкото да се чака, защото заради по-слабия имунитет по-лесно се стига до усложнения.
Мира_голд, на първата страница съм те сложила за 19.05, да редактирам?
Бечинка, за нищо. Да кажете после как е било, че в София са чак на 14-15 декември Simple Smile.
FBID10209338927021027, супер. Да прегледите са едни от най-хубавите моменти. Simple Smile Аз се следя в Надежда при Камелия Павлова, но имам и много добри отзиви за Константин Ташков в Хиподрума и Александър Кръстев в Надежда. Успех с избора. Simple Smile
Аз още нищо не усещам, никаква идея нямам къде ми е плацентата освен, че е превия. Единствено се чувствам неудобно в собствената си кожа. Все нещо ме понаболва или схваща и тн. Понякога заспиването е интересно. Simple Smile
Момичета, понеже темата напредва може да слагате предложения за полезни връзки да ги сложа в новата тема. Аз мога да напиша списъка с козметика за бебето, който ползвах за племеника ми това лято.

# 522
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Добро утро, момичета!
Днес направо съм парцал. От снощи ме боли главата и не минава. Не знам как ще избутам работния ден. Искам коледна ваканция вече...
Мад, аз си чета тук за брененността по седмици - https://bremennost.bg/bremennost-po-sedmici.html
И блога на Хедра за кърмене мисля, че е много полезен - https://xedra.wordpress.com/articles/bf/

# 523
  • София
  • Мнения: 51
Добро утро, момичета!
Днес направо съм парцал. От снощи ме боли главата и не минава. Не знам как ще избутам работния ден. Искам коледна ваканция вече...
Мад, аз си чета тук за брененността по седмици - https://bremennost.bg/bremennost-po-sedmici.html
И блога на Хедра за кърмене мисля, че е много полезен - https://xedra.wordpress.com/articles/bf/

Явно не съм единствена, снощи дори повърнах от главоболие, толкова силно беше. Цял ден умирах от болки, все едно щеше да се пръсне всеки момент. Като легнах вечерта си викам, утре нищо няма да ми има, да, ама не. Събудих си се със същото главоболие Sad

# 524
  • Мнения: 1 380
mis.hle, супер, че са го приели добре на работа и вече ти е покойно. Аз отново го отложих, но съм решила твърдо другата седмица да говоря с шефа след ЖК-то.
И при мен тези по лицето като че ли са по добре Simple Smile, надявам се да се изчистят напълно. А поверието казва, че ако си с момиче кожата ти се влошава, защото ти одира кожата.
Teddy9, честито! Само така да продължава. Добре дошла в клуба на джентълмените. Simple Smile Иначе знам, че не е препоръчително да се оправят не спешни зъби, защото на бременните имунитета е по слаб и може да се стигне до усложнения, както и намаляването на количеството калций прави зъбите по чупливи. Но ако има неотложен проблем е в пъти по-добре да се оправи или закрепи отколкото да се чака, защото заради по-слабия имунитет по-лесно се стига до усложнения.
Мира_голд, на първата страница съм те сложила за 19.05, да редактирам?
Бечинка, за нищо. Да кажете после как е било, че в София са чак на 14-15 декември Simple Smile.
FBID10209338927021027, супер. Да прегледите са едни от най-хубавите моменти. Simple Smile Аз се следя в Надежда при Камелия Павлова, но имам и много добри отзиви за Константин Ташков в Хиподрума и Александър Кръстев в Надежда. Успех с избора. Simple Smile
Аз още нищо не усещам, никаква идея нямам къде ми е плацентата освен, че е превия. Единствено се чувствам неудобно в собствената си кожа. Все нещо ме понаболва или схваща и тн. Понякога заспиването е интересно. Simple Smile
Момичета, понеже темата напредва може да слагате предложения за полезни връзки да ги сложа в новата тема. Аз мога да напиша списъка с козметика за бебето, който ползвах за племеника ми това лято.

Mad_hatter, Константин Ташков още ли приема и в Хиподрума, защото се опитах да търся,но не намерих контакти за кабинета му там,понеже Хиподрума е много близо до нас.

Благодаря! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт