Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 24 991
  • 735
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 170
Моята ще бъде в 20 с и 2 дни. Докторът след това излиза в отпуска Grinning
Мислейки си за Никулден, ми се яде някаква бяла риба. Някой знае ли каква бяла риба можем да ядем?

# 646
  • Мнения: 926
mis.hle, още не. Днес шефа го няма. Усетил е на подсъзнателно ниво какво го чака явно. Simple Smile
Да, аз знам от сестра ми, че на надежда ги има онлайн. Ще ги потърся довечера, като се прибера и ще ги добавя.

# 647
  • Мнения: 235
Добре дошла, JonyJ! Лека бременност ти пожелавам. Само ако може да напишеш и кога ти термина, за да те преместя за конкретна дата на първа страница.
Също така добавих и обявените бъдещи събития на "И за мама". Приемам предложения и за други събития, ако имате информация.

О, да! Пропуснах, терминът ми е на 12.05.2020

# 648
  • Мнения: 126
Здравейте, На мен за втората ФМ ми казаха, че е най - добре да се направи 19-22 г.с. Аз ще съм в 21 г.с. 😊

# 649
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
JonyJ, добре дошла! Simple Smile

Малко по малко започваме да минаваме и втората ФМ. Времето направо лети!

# 650
  • Мнения: 48
Здравейте, момичета! Как сте? Днес мина и моя преглед. 16 г.с.и 3 д. Всичко беше нормално - бебчо- пораснал е, кръвно, кг, хемоглобина ми е 118 при норма 120-140 и ми изписа желязо+ фолиевата, която си пия до 21 г.с, вит С и сюпле маман витамини. В 12 г.с правих ФМ и БХС. Резултатите са добри, но БХ риск за синдром на Даун ми е 1:160, а възрастовия ми е 1:80 и докторите ми препоръчват да си направя ДНК тест, който не е задължителен, те заради възрастта ми -41г. Преди 19г , когато раждах първото ми дете нямаше такива "моди". И самите тестове са си пара  1650 лв.Чудя се какво да правя? Някоя от вас изпадала ли е в такава дилема? Приятна вечер на всички!☺☺☺

# 651
  • Мнения: 172
Аз Simple Smile Правих пренатест, може да се изследва само Даун и цената е 550 лв. По-поносимо е... но пък си е друго да знаеш, че бебчо със сигурност е ок Simple Smile

# 652
  • Мнения: 235
Здравей,Dariana all

Другият вариант е амниоцентезата.
В Шейново се извършва безплатно за синдром на Даун, а ако искаш да се изследват и другите генетични аномалии, се заплаща 300 лв.
Разликата е в количеството изтеглена околоплодва течност.
Това изследване дава 100 % достоверност.
Но има и рискове, с които е най-добре да те запознае доктор.
Желая ти успех!

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Здравейте,момичета ! Много нови момиченца. Честито на всички. На мен ли ми се струва или момиченцата напредват хи хи. Връщам се с прекрасно настроение от Барселона  и заредена с нови и прекрасни емоции. На 4ти имам преглед и го чакам с нетърпение. Имам чувството,че напоследък ме почуква бебето в корема ,но не знам дали е то.  Видях ,че сте си писали за бяло или белезникаво течение и напоследък и при мен го има малко по засилено последните 2 седмици. Предполагам че е нормално. Радвам се за хубавите новини на всички. Мария- видях за престоя в болницата , но важното е ,че всичко е приключило прекрасно и без усложнения Simple Smile

# 654
  • Мнения: 378
Здравейте! И моя преглед мина днес, всичко е наред. Мислех си, че ще знае пола 100%, а той каза, че има предположение аз не исках да го знам и сега чак края на другия месец съм на преглед.

# 655
  • Мнения: 48
Здравей,Dariana all

Другият вариант е амниоцентезата.
В Шейново се извършва безплатно за синдром на Даун, а ако искаш да се изследват и другите генетични аномалии, се заплаща 300 лв.
Разликата е в количеството изтеглена околоплодва течност.
Това изследване дава 100 % достоверност.
Но има и рискове, с които е най-добре да те запознае доктор.
Желая ти успех!
Благодаря ти, JonyJ! ☺

# 656
  • Мнения: 926
Добро утро! Simple Smile
Надявам се да сте добре.
Радвам се, че прегледите са ви минали успешно и с нетърпение чакам новини от следващите ви прегледи. Simple Smile
Казах днес на шефа и той ми честити и се зарадва. Така, че поне това мина. Остава и след 13-ти, ако всичко е наред да спра и да крия, че ми се изчерпаха невпитити дрехи. Simple Smile
Вчера потърсих лекциите на Надежда, но се оказаха 2-3 клипчета всичко на всичко, но все пак уикенда ще ги добавя и ще потърся и други болници дали имат.
Днес получих мейл, че в Скай мол магазина на "И за мама" ще участва в черния петък.
Скрит текст:
Само на 29, 30 ноември и 1 декември 2019 г.
в „И за МАМА“:
• 40% и 30% отстъпки на избрани групи стоки
• 25% отстъпка на останалите продукти
с изключение на трайно намалените стоки (OUTLET)
Пожелавам ви прекрасен петък и успех на прегледите. Simple Smile

# 657
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Добро утро! УСпешен петък на всички ви!

JonyJ, добре дошла и честита девойка!

Charming_11, аз често си похапвам рибка! С ММ сме почитатели на бялата риба, много харесваме Джон Дори или позната още като "Св. Петър". Много е вкусна!

Мад,  благодаря ти за постоянното обгоатяване с полезно и интересно инфо от електронните източници! Стискам палци всичко да е наред и като дойде заветният 13-ти, да зарадваш всички с прекрасна новина!

Adimitrova12, важното е, че прегледа е минал добре! На мен чак в 16 г.с.+6 дена АГ-то ми каза пола, преди това или бебето се криеше, или беше много подвижно и по-добре донякъде, защото в по-ранен етап от бременността стават грешка относно пола!

Мишленцето, радвам се, че си преживяла хубави емоции в Барселона! Момиченцата наистина напредват, но за сега младежите все още водят!

Dariana all., какво те съветва АГ-то, което проследява бебчето ти? Имай предвид, че БХС ти дава статистически резултат. За амниоцинтезата знам, че е само по лекарска препоръка и крие рискове за плода. Пренатеста е доста скъп, но има вариант за иследване само за Синдром на Даун (около 500лв, май беше). Има и генетични тестове, които са доста скъпи около 1600, но изследват много обстойно плода, АГ-то ми каза, че могат да се плащат на вноски, един вид разсрочено плащане. Стискам палци всичко да е наред и да не се тревожиш!

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 09:52 от Бечинка

# 658
  • Мнения: 926
И пак аз. Simple Smile
По повод рибката, ние ядем хек, треска, перка, саит, всички са бели рибки и аз ги харесвам. Във фризера имам една подобна на мерлузата, която смятам да направим за Никулден, но и забравих името. Иначе всички риби могат да се ядат, като препоръчват да се избягвам много големите, като размери риби, защото задържат повече живак в себе си, понеже живеят по-дълго. Но дори от тях са позволени до 2-3 порции седмично. Simple Smile Така, че смело си избирай.
Подкрепям казаното от Бечинка, наистина повечето генетични тестове могат да са на изплащане, така, че и това е опция. Каквото и да решиш Dariana all., стискам палци.
Иначе минавам да добавя, че Вис Виталис пак ще имат 20% този уикенд и там намерих възглавница за бременни, която става после и за кърмени, и ако си закупиш допълнителна подложка може да се ползва и като гнезо за бебе, като ѝ се завържат двата края. Та аз мисля да се пробвам да си взема. Simple Smile

# 659
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Dariana all, aз също имах много лош резултат на БХС за Даун - риск 1:53, което е доста. Правих Пренатест само за Даун по съвет на лекаря ми. Струваше 500 лв, но спокойствието което ми донесе е безценно. Аз изживях страшно тежко лошото БХС. Варианта за изплащане е добър. Май нямаше и лихва, не съм се интересувала подробно за него.
mad, дай линк на тези възглавница, че звучи много интересно.
Хубав петък во желая! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт