Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 24 952
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 679
Привет, честит декември. Много празнично настроение, на мен ми е любим месец.
Преди няколко дни някой пита колко пъти   се пуска кръвна картина и урина- на мен ще ми ги пускат всеки месец + антитела. Утре сутрин ще мина през лабораторията.
Днес се събудих доста раничко и свърших толкова задачки. С ММ ще ходим на коледен базар /тази година исках да отидем на Лондонския базар, но не мога да пътувам сега. Миналата година ходихме в Букурещ, а предишната Виена- откачам леко около Коледа, много ми е хубаво и много обичам да гледам украси и сняг/.
Почнахте ли да пиете магнезий? Нещо имам крампи на левия прасец нощем, АГ вика рано е още да пия. Ще си хапна банани, те поне са хем полезни, хем с магнезий.
Хубава неделя Simple Smile и успешен месец!

# 691
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Момичета искам да оспоря мнението за предната плацента, аз съм с предна и усетих бебчето си още в 9 г.с., много зависи от чувствителността на жената и от това дали е слаба. Като предпоставка за преждевременно раждане ми се струва абсурдна причина предната плацента, но ще се консултирам с АГ-то.

eferia, от около седмица при мен се появи проблем при уриниране, не можех да се доизпишкам, от което имах дискомфорт. Споделих с АГ то и тя ми обясни, че е от притискане на пикочния мехур от матката. На мен ми каза, че отминава за около 10 дена. При мен няма болка. Това което ми помогна е при уриниране да приведа торса напред, така успявам да се изпишкам качествено.
Ако при уриниране имаш парене и болка, тогава е възможно и да е цистит. Пиши като ти излязат резултатите от изследванията, стискам палци да отмине!

мишле и при мен коледното настроение вече е факт и то от около месец и нещо 😂 днес с ММ ще украсяваме у дома и много се вълнувам! Подготвила съм и специална компилация от любимите ми коледни песни, за да допълня празничната обстановка!

Хубава неделя!

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 20:08 от Бечинка

# 692
  • Варна
  • Мнения: 780
И на мен ми казаха предна плацента на ФМ. От 3 дни (по-скоро вечер) имам някакви нетипични усещания в корема малко по-ниско от пъпа и силно се надявам да е бебчо. 😁
Вит. Д и Б12 ги изследвах в началото на бременността - на мен бяха горе-долу на долна граница, но не се водех в дефицит. Сега мисля да пусна пак вит. Д, че зимата нали уж имало дефицит.
Ох, момичета, вие вярвате ли на суеверието, че когато се стреснеш и се пипнеш някъде, че бебето ще има на същото място белег? През нощта станах до тоалетна и адски много се стреснах от ММ, който беше станал след мен и той, но аз не съм го чула. Направо подскочих, като видях силует в просъница и си закрих лицето в първата секунда, докато осъзная, че е той. Напълниха ми главата баба ми и една приятелка, че се появявали на бебетата белези по този начин...

# 693
  • Мнения: 172
Аз лично не вярвам в тези бабини деветини Simple Smile
Казват и, че и ако не си хапнеш каквото ти се яде, детето ще има белег с формата на храната, която ти се е искала.
По тази логика всички хора щяха да са на петна Grinning

# 694
  • Мнения: 679
kassiss не го мисли,майка ми много лесно се стряска и с мен както е била бременна пак така. Нямам белези никъде нито по лицето, нито по тялото- родилни де. Сега си имам много белези от падания, но за тях бях много диво лапе и съм си виновна.
И мен ММ преди 1 месец много ме изплаши без да иска. Чаках го в колата да си купи нещо и си ровя телефона, той се върнал до прозореца да ме пита нещо- направо подскочих.
Chobsi16, писали сме заедно. И аз не вярвам попринцип, но на едно комшийски дете съм виждала малинка на ръката- точно като половин малинка беше и червеничко и мъхесто. Вероятно си е съвпадение.
П.с.понеже съм писала последна и не мога да пусна 2 поста един след друг:
Добро утро от мен, като откачалка пия капучино сама в 8 часа сутринта. Но ходих на изследвания и няма смисъл да се прибирам до вкъщи за 20- 30 Мин. а имам работна среща в 9 и до офиса няма смисъл да се качвам още. Simple Smile) Лека седмица

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 08:20 от mis.hle

# 695
  • Мнения: 920
Добро утро! Лека седмица ви полжелавам. Simple Smile
eferia, аз имам такива проблеми. Същото усещах, когато и преди да забременея се е случило дълго време да забавя изпразването на мехура и след това го усещам болезнен поне половин ден. Но откакто съм бременна се будя с болки в мехура през ден, дори и да съм се будила през нощта.
ТеоМ83, знам че и там е метилирана и принципно вече се е формирала невралната тръба, но това ми е като обеца на ухото, а и да попия двойна доза още малко няма да ми навреде, все пак е водоразтворим, а и при история в семейството с дефекти на невралната тръба доста често изписват 800 метилирана фолиева. Само ме притеснява да не е паднал много Б12. И моя е паднал с 18 единици, но за сега още над нормата, а и до 100 имам още 21 единици да сваля. Стискам палци да ти се нормализира. Simple Smile
SweeT DeViL, възглавницата вчера я тествах, но без да спя на нея. Твърда е и удобна за подпиране, има опция освен да ѝ се сваля калъфката и да и се вади част от пълнежа. Но самите микрогранули много ми шумят като легна на нея и не знам дали ще свикна за да спя на нея, но си я ползвам, ако искам да си лежа и чета в леглото по гръб. Ще видим по натам.
mis.hle, аз питах специално дали да пия магнезий и калций допълнително, но АГ каза не. Но ми изписа но-шпа понеже имам доста спазми на матката всеки ден.
Може да говориш да си ги пуснеш минералите, по спомен беше нещо от сорта на 5 лв. за минерал да го изследваш. Реално mis.hle не пиеш капучиното сама. Simple Smile
Моето коледно настроение дойде вчера с гръм и трясък събудих пуснах си коледни песни направих закуска. Simple Smile До украсата не сме стигнали, че имахме много зает уикенд.
kaSsisS, аз се надявам да не е вярно, че в началото свекър ми и свекървата, и ММ ме стреснаха  няколко пъти и аз все за гърдите се хващах. Сега очаквам, ако е вярно да се появи на бял свят с портрет на цялото семейство. Simple Smile И аз нямам търпение да усетя бебо, но си мисля, че ще е много готино, ако за пръв път се случи на Коледа.
Вчера освен рождения ден на бабето, която успя да види всичките си внучи някои по Скай, но все пак беше една много щастлива жена, се видяхме и с едни семейни приятели на които казахме новините. Избързахме при тях, че дамата от двойката всеки момент ще роди, а искахме на живо да им кажем. Бяха толкова щастливи, даже почнаха планове как сега с толкова бебета около нас може да си направим кооператив, как ще ходят заедно на училище и в СМГ, абе идилия. И най-важното как като им умалеят дрешките веднага ни ги прехвърлят, че и те са с юнак. Simple Smile

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Добро утро момичета!
Ние също обикаляхме по магазините почивните дни, но беше някаква лудница навсякъде и не се задържахме много. Особено в Джъмбо беше кошмар. Но от Пепко взех два комплекта памучни пеленки. Едва се удържам покрай бебешки неща. Grinning
Утре сутрин съм на ЖК и нямам търпение вече да видим колко е пораснала малката госпожица. И аз все още не я усещам, а така ми се иска вече.

Мад, много е хубаво когато с приятели си отглеждате децата заедно. При нас беше така с батковците и сега те самите са близки по между си. А за дрехите пък е направо супер. В началото особено растат с дни бебетата и някои неща се обличат по един-два пъти.
mis.hle, аз най-обичам първото сутришно кафе да си го пия сама. Голям темерут съм сутрин и не искам да виждам хора и да говоря с никого. Затова през седмицата ставам първа, да се очовечя малко, докато станат и другите членове на семейството. Grin
kaSsisS, изобщо не се притеснявай. За баба ти и нейното поколение разбираемо да вярва в суеверия. Но се изумявам, че още има млади хора, като приятелката ти, които вярват в подобни глупости. Дано не обидя някого, но за мен суеверията са чисто и просто невежество. Когато хората са нямали логично обяснение за случващото се и са свързвали нещата с подобни небивалици. Изобщо не го мисли и не допускай да те стресират по този начин.
eferia, аз имам такава болка, ако се стискам по-дълго време. Например ако стана само веднъж вечерта и то към 1-2 ч на сутринта вече ме боли мехура, като се събудя.

Успешна и ползотворна седмица ви пожелавам! Simple Smile

# 697
  • Мнения: 679
Ох, Мария аз съм точно наобратно. ММ става,закусва и излиза и аз чак тогава ставам. Кафе вкъщи рядко пия, обичам да е бавно и без напрежение- а сутрин все си бързам, докато мина през банята, пък докато се облека- яко се мотая. Излязоха ми някакви бактерии в урината, утре сутрин ще мина през друга лаборатория и ако пак има ще пускам стерилна и на уролог. Нямам проблеми като течения, болки, парене и се надявам на грешка. / Случвало се е понякога, сигурно съм споменавала че пускам стерилна урина всеки месец, та ноември беше чиста и малко се позачудих за тези бактерии сега/. Ще видим

# 698
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Добър ден и от мен! Simple Smile
Снощи и тази сутрин малко се бях стресирала..  вече.а направих свинка кавърма с лук и гъби, и ядох от нея и на обед и за вечеря. Вечерта усетих тежест в стомаха, сутринта бях добре, но като закусих пак ми стана едно тежко и като се шашнах, че съм се натровила от гъбите... Така де, изчетох 73738382 статии за отравяне с гъби и стигнах до извода, че тежестта която изпитвам, най-вероятно е от това, че гъбите са тежка и трудно смилаема храна. Вие имали ли сте такова усещане след хапваме на гъби?

Мария, стискаме палци за прегледа! И аз винаги се вълнувам, когато ми предстои преглед и ми показват бебчо!

Мад, наскоро говорих с една приятелка по темата! И аз отсега подготвям близките за появата на бебчо, си идеята да израства в среда с други дечица на неговата възраст и да допуска  възрастни извън семейството. Хубаво е детето да имй контакти от малко и да изгражда приятелства.

Мишле, откакто съм бременна не ми се пие кафе Grinning но преди да забременея си пиех първото сутрешно кафенце сама, обичах да се наслаждавам на богатият му вкус и да си правя плановете за деня  с чашата кафе! Дано да са объркали резултатите ти от изследването, стискам палци всичко да е наред!

# 699
  • Мнения: 172
Тя цялата гозба си е тежка - и свинското, и гъбите, пък и сигурно е и запържено, нормално е да ти стане тежко...
Аз ядох едни кюфтета миналата седмица и също ми стана гадно... май такива мазни храни ще е хубаво да ги намалим Confused

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Мишле и моята урина в болницата излезе с бактерия. Пуснаха втора преди да ме изпишат - чиста. Утре ще говоря с моя лекар и ще решаваме дали да изследваме още една.

Бечинка, аз преди няколко вечери имах страшни киселини. Никога до сега не ми е било толкова зле. Ядох пресен чесън на вечеря и после портокал. Дали от комбинацията или само от чесъна, ама едва заспах.

# 701
  • Мнения: 920
На мен и от мазно, и от гъби ми става тежко и лошо. А на мен киселини още от начало ми излизат и то едни болезнени имам чувството, че до края ще остана без лигавица. От чесъна на мен не ми е добре, но с цитруците нямам проблем. Туршията ми докарва киселини, но оцета не. Абе странна работа. А да и нищо с кимион не ми понася.
Радостите на бременността.
Мария, на мен ми помага една таблетка Талцид преди да заспя, но трябва да заспя в рамките на 20 мин, че по-дълго не ми действа, затова и попринцип не го взимам, че ще трябва да го приемам като бонбонки. Ще чакам утре с нетърпение новини от прегледа. Simple Smile
Бечинка, около нас има много бебета. Племенника ми е на 6 месеца и сега 4 съученика на ММ, с които си е близък всички в пради мен май месец също ще имат.
mis.hle, стискам палци да са сбъркали в лабораторията.

# 702
  • Мнения: 679
Мария, ама ти Имаше ли болки, неразположения. Предполагам да, щом си била в болницата.
Аз имам проблеми с бъбреците, наследствени и знам кога е уж бактерия, имам парене, течение. А сега нищо. А и точно в тази лаборатория имам един път сбъркан резултат, не знам защо АГ иска там. Поне до вкъщи имам 3 и имам избор.

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Мишле, имах болки ниско в корема, но от какво бяха така и не се установи. Може и от проклетия запек да са били, защото като ме приеха не бях ходила 3 дни...
А проблеми с бъбреците по принцип нямам, но ми създаваха грижи и с предните две бременности, та си имам едно на ум. Дано излязат чисти резултатите!

mad, благодаря за съвета. Вкъщи нямаме нищо за киселини. За първи път ми се случи тази бремнност. Но си спомням, че преди ми помагаше студено прясно мляко от хладилника направо. Или газирана вода, макар, че изобщо не я харесвам нея. Но за късмета онази вечер нямах нищо и си изтърпях.

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Привет, честит декември. Много празнично настроение, на мен ми е любим месец.
Преди няколко дни някой пита колко пъти   се пуска кръвна картина и урина- на мен ще ми ги пускат всеки месец + антитела. Утре сутрин ще мина през лабораторията.
Днес се събудих доста раничко и свърших толкова задачки. С ММ ще ходим на коледен базар /тази година исках да отидем на Лондонския базар, но не мога да пътувам сега. Миналата година ходихме в Букурещ, а предишната Виена- откачам леко около Коледа, много ми е хубаво и много обичам да гледам украси и сняг/.
Почнахте ли да пиете магнезий? Нещо имам крампи на левия прасец нощем, АГ вика рано е още да пия. Ще си хапна банани, те поне са хем полезни, хем с магнезий.
Хубава неделя Simple Smile и успешен месец!
Мишле, Аз пия по една таблетка магнезий . Започнах го преди пътуването в Барселона (2-3 дни) , както и през целия престой и седмицата след като се прибрахме. Сега мисля да го пия през ден или два. На мен изрично ми се скара АГ, защото и казах , че имам сутрин силни болки в кръста . Изрично ме предупреди при силни болки някъде, крампи или ако ми стане твърд корема да пия. Както и при физическо натоварване( тренировки ) или много ходене пеша , също Simple Smile Колкото до коледното настроение -УМИРАМ ЗА КОЛЕДАААА ! Хи хи това ми е любимия празник .
За бебчо не купувам нищо , но за всички останали полудявам Simple Smile
А за стрескането и пипането - аз не съм по суеверията като цяло , ама на Моят Крак си имам краче (бяло на цвят ) изцяло на човече и съвпадение или не мама ми е разказвала , че се е стреснала и се е пипнала. А моята най-добра приятелка има тъмен белег под формата на череши и познайте кой е крал череши през бременноста си Simple Smile Така че... Гушкам Ви всички !

Общи условия

Активация на акаунт