Има ли място за всички на площадката

  • 9 339
  • 399
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 439
Ами любопитни са и толкова, това, че някой не вдява определено говори за капацитет или по-скоро липсата му Simple Smile Това, че ме боли от някои действия на деца и/или родители, не ме прави глупава. Отдалече знаеш до кого искаш да достигне детето ти, т.е. спокойно предварително можеш да му смениш траекторията. И разбира се, че сме лепнати за децата, ама се случва да се обърнеш, да мигнеш понякога само и става беля за части от секундата. Но това са изключения. Може и да се засили към някоя чанта и да успее да я докосне. Има спирт, ако нещо...
Звучите направо коравосърдечно.
Нито се дърпат игрички, нито се взимат безразборно чужди такива, нито се досажда. Децата на площадките играят, нали затова са предназначени. Пищящи, ядящи и болни не ми допадат също, ама ей го на пусти родители егоисти само за тяхното си гледат...

# 301
  • Мнения: 6 156
То всички родители едвам се събират/разбират по площадките , вие децата 😆
Не повишавам тон, не бия, не обиждам, не заплашвам - нито детето, нито баща му, нито колежката, нито които и да е.
По първото изречение - предимно от родителското възпитание зависи, научено и преподадено съответно.
Напуши ме смях, защото се сетих за една млада майка с тотално неуправляемо дете. Засичала съм я няколко пъти на една и съща площадка. Този нейния е някакъв жив кошмар, един път се търкаля по земята в калта, защото не му купи нещо, а тя с най-медения гласец като започна - "Мите /примерно/, мамо, моля те, недей да правиш така." И т.н. от речта, при което той стана, премести се на съседната локва и се бухна в нея. 
Успях да си сдържа смеха за по път към вкъщи. Моята, ако прави такива демонстрации хич не бих я жалила, пък ако ще да ми цъкат възмутено "майчетата". Но аз съм си от избухливите и се възхищавам на подобно търпение понякога. Същият този веднъж не искаше да си ходи, тя го вдигна от пясъчника, а той почна да я скубе. Тя охка, той още повече продължава настървено. И ей така в такъв захват поеха на някъде.
Ох, така ми е писнало от тези площадки вече, че сама си се чудя като се появи такава тема що се хвърлям да пиша. Скучно ми е, не друго. Мамина златна си играе прекрасно с бебета, дори преди няколко дни учи едно да ходи. Майките й се радват, поне визуално, никой не я е пъдил или обобщавал, че досажда. Играе и с по-големите, и там проблем няма. Явно само във форума са тия чепатите, да плюя в пазвата че не се засичам с такива, като нищо да станем на кълбета не само виртуално.

# 302
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 275
Защо усещам , че всички които пишете подобни мнения сте именно тези с бутащите се деца в хората?
Не е заяждане, но от прочетените 130мнения от вчера до днес оставам с такова впечатление.
Напротив. Аз съм изключителен интроверт и не обичам с детето ми да попадаме в нечий чужд обхват, без да сме канение и желани. Винаги страшно много съм се притрснявала от това синът ми да не е причина за нечий дискомфорт. И не, не се бута по площадките и парковете. Той е на 4 и не се вълнува от съдържанието на чантата ви, а от общуването с връстници. Дори като тодлър не се е бутал по хората, единственият ни проблем бе, че изпитваше любопитство към чуждите играчки.
Но и ми е непонятно как може човек да се чувства длъжен да пази нечие чуждо дете и как все във вашите чанти и крака се навират?

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 07:13 от VickyTaylor

# 303
  • София
  • Мнения: 62 595
Проблемът обичайно е с бебетата, а не с 4-годишните. Майките и бабите най-често на бебетата са с нагласата, че тяхното слънце е това, около което всички трябва да се въртят и ако орбитите се пресекат, тогава другите са лоши, защото не си сменят траекторията и не вземат да се врътнат около точно тяхното слънце. Личните бебета никога не досаждат на чуждите хора - те са любопитни, контактни, изпреварили връстниците си, искат да опознаят света.

# 304
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 275
Така де. И моето е било бебе. Не съм го третирала като слънцето на слънцата и центъра на Галактиката. Но и не ми пречат онези, които го правят. Тяхна си работа.
Това се опитвам да кажа и вече съм поставена, едва ли не, в позицията да се оправдавам. Не, не сме от т.нар. "досадници" по паркове и площадки, но смятам, че човек трябва да е над тези неща и да не се дразни от толкова  незначителни фактори. Площадката е мини образец на нашето общество и в него са събрани всички негови представители. Хора, характери, възпитания- всякакви. Може да не съм съгласна с някои от тях, но какво от това? Отдавна съм спряла да се боря с вятърни мелници. Общо взето, ако няма агрсия- вербална, или физическа, нещата са ок за мен. Децата си се групират, спрямо своите интереси, бебоците щъкат и така.

# 305
  • Мнения: 1 861
За последен път го пиша - детето ми не е бебе! На 4 години е. Сега още по-учудени ли сте, че не плюя озверяло по майките с бебета като вас, не ми пречат, не ми достаждат и нямам нищо против да проявяват интерес към моето дете и към мен? Или вече е трябвало да развия огромна непоносимост към тях, каквато имате вие? Смешно е Joy

Нямам причина да се дразня на бебета и малки деца под 2,5 години. Нищо не ми правят. Няма и как да развалят играта на моето, а и аз не се чувствам длъжна да вардя играта на мамината принцеса, сакън някой да не ѝ я "развали" Joy Ми то и в ДГ има още 25 деца, там как ли я развалят, тц, тц горките деца, принудени да се съобразяват с другите, да спазват правила, да се държат цивилизовано, и да не са център на вселената....

Виж, 6-7 годишни държащи се като диваци, чието поведение би подхождало повече на джунглата отколкото на детска площадка, живеещи с идеята, че всичко им е позволено и набито в главите им от майките им, че другите деца са страшни натрапници, доста повече може да ме подразнят. Но с тях, както казах се оправям директно със забележки, щом родител не реагира и не коригира поведението им. Или ако е много пренаселно просто напускам площадката и отивам на друга, на която обтсановката ми допада повече. Много сложно  Simple Smile

# 306
  • Мнения: 6 156
Явно с 4 годишните сме станали като някакви радетели, щото сме по-средата - хем виждаме поведението на бебета, хем и възпитанието на по-големите.
Аплодисменти, Алина! И така може да приключим вече безумицата, освен ако пак не решат да разкостват дума по дума. По площадките с едно на ум насетне.

# 307
  • София
  • Мнения: 62 595
На 6-7-годишните нищо им няма - вижте какво се случва в дворовете на градините и училищата и ще разберете, че търчането и държането "по маймунски", така да го нарека, е съвсем в реда на нещата. В природата им е да търчат, крещят и прочие, и единственото място, където могат да го правят е навън, в случая на детската площадка, защото именно детската площадка е мястото за тези дейности - не в училище. И имат нужда от точно такова търчане и викове, колкото и ние навремето, но сме забравили що за образи сме били и станахме матрони. В градината и в училище дори не е толкова редно да търчат, защото учителите отговарят за тях. Затова на площадката, кагото за тях отговарят собствените им родители, да правят каквото щат. Сега ако някой каже за спортове - спортовете са организирана подготовка, която иска пак съобразяване, команди и дисциплина, а децата имат нужда от хаос в някакви части от деня, за да могат да пораснат нормално. Просто не оставяйте малки деца около предучилищната и училищна възраст, за да не стане беля и после да не плачете. То и за възрастни е опасно покрай тях.

# 308
  • Мнения: 10 614
Проблема е на 5-годишните и техните родители. Не на бебето. Високомерни тонове и аз съм наблюдавала сред децата. Бебето да се дръпнело от пързалката. Пързалката била нейна. А, родителя си пие кафето и хич не му дреме. Майката с бебето да се оправя и да си търси друга площадка. Рядкост са общителните и толератни деца по на 4-5 години, но и такива има. Взимам си бебето и се махам. Какво да им обръщам внимание...

# 309
  • София
  • Мнения: 62 595
Не сте ли забелязали, че повечето площадки са за деца в предучилищна и начална училищна възраст, а не за бебета? Ако големите са отишли на бебешките съоръжения - кажете им да си тръгват. Обаче често е обратното - майки и баби с бебета много държат да бутнат детето на пързалката с големите, също и да го полюлеят на люлката за големите. И задължително да обяснят на някое по-голямо дете как то трябва да слезе от люлката или да пусне бебето.  А съответно бебето не се задоволява с две минути, започва да пищи, а мама или баба не смеят да му счупят мерака и следват конфликти. Ама, то дИтетУ много искало да се полюлее! Ама, сега плаче! Ама, големите заявявали, че не искат бебе на пързалката ! Ми, така е, не искат бебе! Вие къде се бутате с бебетата!

# 310
  • Мнения: 18 560
Simple Smile
На площадките 3-12 г. не е забранено за деца от 0 до 3 г. То си пише на табелата - иска се присъствието на родител. Не забранено да се люлеят, нито да се пускат по пързалките.

# 311
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е забранено, но е опасно за тях. Да не говорим че от 3 до 12 е като са събереш на едно място 15-годишни и 30-годишни - горе-долу такава е пропастта в мисленето на едните и другите.
Война за територия е и възрастните искат да надделеят, обаче и децата не им се дават. Wink

# 312
  • Мнения: 11 569
Снощи нарочно отидохме на близката площадка- да наблюдавам. Mr. Green
Не сме ходили почти цяло лято. С колело този път.
Половината площадка е със съоръжение къщичка с пързалка и 4 малки люлки- за малки, другата половина- с 4 големи люлки, голяма пързалка с разни съоръжения като набиране с ръце и висене, пускане като пожарникар- за по- големи.
То чакаш да подпират малкото докато се покатери да се пусне по пързалката- за големи, влезли вътре с малки тротинетки и колеленца, а е забранено, беше Джурасик.
И на фитнес площадката ходят. Ако се сещате за случая с гумата, премазала дете. На нашата площадка беше случката. Айде, с по- голямо дете беше, ама в момента на обръщане може да има преминаващо три годишно. Ама, да, забравих, обществена територия е.
И трениращите батковци се съобразяват- а са се залюлели малко по- силно, а са фраснали някое малко щъкащо.

А колко малки минаха да пробват звънеца на колелото. Едното едва не го събори върху себе си. Майката чоплеше семки на 10 метра.

# 313
  • Мнения: 18 560
"Опасно" и "детска площадка" не би трябвало да попадат в едно изречение.

# 314
  • София
  • Мнения: 62 595
Ха, де, питай ги защо го правят майките и бабите на щъкащите! Според мен надделява желанието за доминиране за територия, а не безопасността на бебетата.

Общи условия

Активация на акаунт