Има ли място за всички на площадката

  • 9 398
  • 399
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 11 573
Твърдя на 100 процента, че по- големите на люлките предпазват по- малките.
Недей си изсмуква глупости от пръстите вече. Да не са малоумни. Майките да се учат да спринтират по- бързо.
Върви се след детето, не 5 метра отзад!

# 286
  • София
  • Мнения: 11 510
Аз се отказвам от спора.
Пък нека съм агресивна и лошо гледаща лелка и майка, несподеляща играчки. Joy
Лоша си, и гадна. Как пък не се умиляваш от чужди деца гледащи ти в чантата и мотаейки ти се в краката. Гадна лелка си ти, и незадоволена.

# 287
  • Мнения: 1 865
Майката, която би трябвало да е до детето си, не го стига? Че къде блее?

Ми не знам, много често виждам такива ситуации.
Не ме интересува кой къде блее, но и няма как да уча детето си да блъска чуждите само и само да накривя шапките на майките им щото блеят...
А съм сигурна, че ти си била нон стоп на 2см. от детето си. С колани ли го държа или как?

# 288
  • София
  • Мнения: 28 790
Майката, която би трябвало да е до детето си, не го стига? Че къде блее?

Ми не знам, много често виждам такива ситуации.
Не ме интересува кой къде блее, но и няма как да уча детето си да блъска чуждите само и само да накрива шапките на майките им щото блеят...
А съм сигурна, че ти си била нон стоп на 2см. от детето си. С колани ли го държа или как?
Ами на блейките, които не си пазят децата, друг не им е виновен.
Кой е учил детето си да блъска другите?
Когато беше малък бях плътно до него, да. Буквално. в 95% от случаите ходехме на детската площадка на Борисовата, а там би било абсолютно безотговорно да не съм до него.

# 289
  • Мнения: 1 865
Майката, която би трябвало да е до детето си, не го стига? Че къде блее?

Ми не знам, много често виждам такива ситуации.
Не ме интересува кой къде блее, но и няма как да уча детето си да блъска чуждите само и само да накрива шапките на майките им щото блеят...
А съм сигурна, че ти си била нон стоп на 2см. от детето си. С колани ли го държа или как?
Ами на блейките, които не си пазят децата, друг не им е виновен.
Кой е учил детето си да блъска другите?
Когато беше малък бях плътно до него, да. Буквално. в 95% от случаите ходехме на детската площадка на Борисовата, а там би било абсолютно безотговорно да не съм до него.

А учиш ли го да НЕ ги блъска?

# 290
  • София
  • Мнения: 28 790
Уча го на детски вариант на "Твоите права свършват там, където започват правата да другите. Правата на другите свършват там, където започват твоите."

# 291
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво ли не измислят хората само и само друг да им върши работата! Другарки, само още не се е сетила някоя да напише крилатата фраза, която един пубер написа в една тема, в която му казахме да седне и да учи, вместо да се оплаква - "а после ще искате кой ще ви работи за пенсиите,". И тук същата работа.

# 292
  • Кърджали
  • Мнения: 10 343
Скоро малките бебенца ще пораснат, ще си играят на площадките, а други малки бебенца ще се появяват и ще проявяват, как беше " любопитство". Тогава  почти мога да си заложа главата друга песен ще запеете, дори и сега да не ви се вярва  Щото теорията е едно, аз моето ще го уча е друга. А накрая какво става е трето.
Моето дете го е удряла люлка, слава богу - леко. Хем не беше и бебе. Стана за стотни от секундата. Дали съм се ядосвала на детето, което се люлееше... Не. Поне звяра разбра защо аз казвам че покрай люлките, когато са заети работа няма. То и тогава нямаше, ама. Решил че му е по на пряко да мине през тях, а аз се бях обърнала да му оставя шишето. Е, порева, па му мина.

# 293
  • София
  • Мнения: 11 510
Да, а и тази дето уж учи да не блъска другите деца, ама няма проблем да обикаля по възрастните, контактно било детето. Ако не ви е приятно чуждо дете да ви се навира в краката, моля напуснете площадката или парка.

# 294
  • Мнения: 1 124
evencee, ALINA, напълно съм съгласна с вас, като ви чета мненията, се радвам че има нормални и човечни родители.
Масово  децата не се възпитават в позитивно социално поведение. Но този проблем е в семейството.
Макар и рядко, но с детето ми сме срещали толкова учтиви и културни деца, че и за мен е удоволствие да разменя  няколко думи с тях.
Детето ми е почти на 3г., умее да пази бебетата на площадката, научила съм го да пита за разрешение за чужда вещ, заиграва се и с по- големи деца, виждам че търси компания на разбиращи и мислещи деца. Като му ръмжат и го изблъскват, правейки се че не го виждат, се учудва, а вече и се страхува.
Детето ми съчувства и на пострадали животни, изпитва емпатия, просто си го носи.

# 295
  • Мнения: 9 797
Изведнъж отнякъде долетя една откачалка, влачейки своето дете, буквално. Избута моето, сложи на негово място своето, което изобщо не искаше да стои там. Не си замълчак, особено като я чух да обяснява на новодошлите си приятелки как моето било обсебило някаква игрушка и не давало достъп на другите??! деца.
Общо.взето неадекватните родители създават напрежение.

Това или е силно преувеличено, или тази жена е пълна откачалка.
По-скоро мисля, че е първото.
Ами аз го дадох за пример точно,защото беше екстремно. Имам достатъчно деца и опит "на терен", за да ме изненадат, но въпросната успя.

# 296
  • Мнения: 2 721
А защо ние да напускаме терена? Защото вас ви няма, а децата ви са при мен и ме гледат в чантата и искат играчката на моето ли? Подозирам, че сте от тези, които не са около децата си.
Точно!Синът ми е на 3г и половина, вече си играе самостоятелно и няма нужда да стоя до дупето му както като беше на 1г. Само ме поглежда за одобрение като иска да прави нещо, което мисли, че не е Ок.
Та в този ред на мисли аз стоя на пейката и си го наблюдавам и почивам. Не ме дразни ако някое детенце мине покрай мен или се спре, но да ми виси в краката и аз да трябва да го пазя да не се удари или падне няма как да стане. Майката беше обърнала гръб и сладко приказваше по телефона с кафето в ръка на другия край на площадката ,а дъщеря и на около година и половина (токущо проходила) стоеше пред мен и очакваше да я забавлявам и то не 5-10минути ами към половин час..
 Може да съм странна за някой, но трудно се радвам и умилявам от чужди деца, особено на непознати.  За мен съществува само моето.
Преди 3години го водех с количката на площадката до нас и сядах на по крайна пейка, гледах децата и чаках момента в който и той ще ходи и ще си играе така. Веднъж пак в този период едно момиченце пак много малко отиде и бръкна в кошчето и изкара фас който се засили да лапа, майката не я забелязваше изобщо . Станах и отидох до нея да и кажа, че е мръсотия и да не го лапа. Съвсем мило го обясних и в този момент майката ме видя и ми се изрепчи коя съм била аз да говоря на детето и.. Ами казах и , че явно е трябвало да я оставя да изяде мизерията..
А да не отварям темата за тези със гъсти зелени сополи пак по площадките.
Затова по назад писах, че ходим на скатани и по пусти , защото ми е важно детето да играе на спокойствие и да е усмихнат през цялото време, без да го ръчкат, избутват, удрят и тн.

# 297
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Интересно. Аз никога не съм се чувствала задължена да гледам и забавлявам чужди деца по площадките, или където и да било. Също не са ми висели мъници в краката. Как все на такива попадате- мистерия.

# 298
  • Мнения: 2 721
Защо усещам , че всички които пишете подобни мнения сте именно тези с бутащите се деца в хората?
Не е заяждане, но от прочетените 130мнения от вчера до днес оставам с такова впечатление.

# 299
  • Мнения: 683
То всички родители едвам се събират/разбират по площадките , вие децата 😆 Моят е на година и четири месеца и ми е мъка да го извеждам по площадки с много деца. Той самият не е много внимателен (често опитва да хапе, бута, скубе, дърпа), друго, че и още много са като него. Научих се обаче да не приемам лично нещата. Някой не му дава играчка - ок, обяснявам, че не си я дава, друг го бута - пазя си го, но не се обиждам на 3-4-5 годишно от името на моето. Като цяло ако по-големи са се заиграли не му давам да им се намесва в игрите, освен ако не видя, че ще е добре дошъл (което е рядкост). Ако ми се занимава, аз самата почвам да общувам с тях - разпитвам ги за играта/играчките, хваля ги, измислям някоя ситуация и така постепено пробутвам и моето в играта. Успеваемостта  е почти 100%. Но като цяло ги разбирам защо не искат да споделят. Не го водя на места, на които по-големите тичат, скачат, лудеят, за да не създавам проблеми за всички.
От своя страна, аз съм се научила кога мога да очаквам проява на агресия от негова страна и в повечето случай успявам да му отвлека вниманието. Ако все пак успее да докопа някое дете, го отстранявам, уверявам се, че то добре, обяснявам кратко и със строг то  на моето какво е сгрешило и оставяме люлката/играчката/пързалката. Не повишавам тон, не бия, не обиждам, не заплашвам - нито детето, нито баща му, нито колежката, нито които и да е.

Общи условия

Активация на акаунт