Срамежливост

  • 654
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте! Пиша за една част от мен,която искам да променя. Страшно много съм срамежлива и това се корени от чувството какво ще кажат хората..
Всеки ден се опитвам да се правя,че не ми пука какво казва този и онзи,но не мога да спра да си мисля. Имам чувството,че е като някаква преграда в ума ми,така го чувствам.
Какво да правя? Страшно се притеснявам да общувам с момчета..

# 1
  • София
  • Мнения: 35 165
Нормално е, ако си в тийн възраст.
Прекалено се премисля как ще прозвучи, няма ли да изглеждам тъпа, ще ме разберат ли… само си слагаме спирачки, а всъщност няма нищо сложно. Всеки се радва на хубави срещи, открит и забавен разговор, УСМИВКИ. Помни, че каквото е за теб, за тях е още по- спечено.

Ако си подминала тая възраст - научи се, отнася се същото.

# 2
  • Мнения: 1 439
А защо не поговориш с психолог. Вероятно в даден момент ще претърпиш нещо и ще се промениш, но дотогава няма нужда да се тормозиш сама. А и би трябвало да има някаква причина да си чак толкова притеснителна, а ние не те познаваме и каквото и да кажем ще бъде свободно съчинение.

# 3
  • Мнения: 993
На каква възраст си? Ако си тийн е нормално и в повечето случаи това отминава с времето, защото съзряваш и разбираш, че няма от какво да се притесняваш.

Хора сме. Всички правим лапсуси, всички се излагаме понякога и ставаме за резил- просто го приеми и гледай с усмивка на живота 😊
Ще е хубаво, ако работиш над самоиронията- висша форма на интелект 😁

Друг съвет, който лично на себе си напомням понякога: не си толкова важна, че да говорят за теб/да ти обръщат внимание на всяка дума, че и да те мислят после 😅

# 4
  • Мнения: 24 426
А защо те интересува какво ще кажат? Какво значение има за теб? Ти за всички ли мислиш само хубави неща? Нима има перфектни хора?
Отговори си честно на тези въпроси и може да снижиш напрежението, което усещаш.

# 5
  • Мнения: 12 840
Общувай повече, тогава ще се научиш да се отпускаш. Ако се затваряш и страниш от хората / момчетата, никога няма да преодолееш бариерата.
Много хора са били така в по-младите си години, в това число много от известните филмови звезди. Ще мине.

# 6
  • Мнения: 1 279
Просто бъди себе си в общуването! Ако изникне ситуация в,която се срамуваш,точно тогава направи нещо.Предизвиквай се сама.
Примерно виждаш някое момче и ти грабва вниманието.Отиваш и веднага го заговаряш,без да мислиш много.Започнеш ли да премисляш,пиши го бегал.Един,два пъти и ще се отпуснеш,че даже ще ти хареса.Със срам,никой до никъде не е стигнал.
При мен пък я имаше следната ситуация.Срамувах се от това,че хората ще разберат,че се срамувам..Егати парадокса..😀Не исках да ме мислят за срамежлива..Точно за това преглъщах срама и действах.И така до сега.Това само ми е погнало.Ако бях се срамувала да заговоря някой,нямаше да срещна всички тези хора,които са ми помогнали в даден момент с нещо важно и са ме бутнали напред.
П.П а и мисля,че започваш от зад напред.Първо трябва да поработиш върху"какво ще кажат хората".След това срамът няма да ти е проблем.

Последна редакция: нд, 09 юли 2023, 14:34 от *ĤĚŇĂ*

Общи условия

Активация на акаунт