Частни детски градини - София (тема 12)

  • 84 147
  • 754
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 695
А цените какво са им? Стана ми интересно, а не откривам информация на сайта.

# 541
  • Мнения: 6 166
Няма хубава детска градина, където да има все някое болно или отсъстващо дете. Такива директорки сами си признават, че нещата са трагично зле при тях.

# 542
  • Мнения: 5
Само от разговор по тел с Палавите малчугани загубих интерес. 25 деца в група,  "но те никога няма да бъдат всички, нали знаете", т.е. разчита се на това децата да са болни. По въпроса за Тв, "ами гледат да, то какво да правят цял ден, и ние сме гледали, пък сме станали хора". Поради липса на деца, няма възрастови групи, както е описано в поста горе. И аз останах с впечатление, че работят хора, които и представа нямат  от тази работа.
За липсата на възрастови групи на мен ми изтъкнаха, че това е по Монтесори. Но от видяното на място, не мисля че някой от персонала знае какво е обучение по Монтесори. Като цяло е просто занималня, която предлага легло за следобеден сън и хранене. Няма някаква идея за обучение и развитие на децата. За 1100 лв. на месец  очаквах нещо по-качествено от Палавите малчугани. Но в София търсенето е повече от предлагането.

# 543
  • Мнения: 89
Майко мила, явно съвсем са си повярвали за да предлагат такава услуга и то за такава цена. Палавите малчугани. Има градини за много по-ниска цена, но са на светлинни години, от това което сте написали тук. Базата не е всичко.

# 544
  • София
  • Мнения: 30 222
Майко мила, явно съвсем са си повярвали за да предлагат такава услуга и то за такава цена. Палавите малчугани. Има градини за много по-ниска цена, но са на светлинни години, от това което сте написали тук. Базата не е всичко.
Моля да споделите.

# 545
  • Мнения: 89
Майко мила, явно съвсем са си повярвали за да предлагат такава услуга и то за такава цена. Палавите малчугани. Има градини за много по-ниска цена, но са на светлинни години, от това което сте написали тук. Базата не е всичко.
Моля да споделите.
Не са ми лични впечатленията, от познати - Бръмбазък и Доверие.

# 546
  • Мнения: 5
А цените какво са им? Стана ми интересно, а не откривам информация на сайта.
1090 лв. на месец

# 547
  • София
  • Мнения: 5 538
Лелее,вярно са си повярвали 🙂
Сборни групи,липса на концепция и лиценз за 1100 лв си е доста надценено.
Същата е таксата и в съседната Киндероазе,където децата също имат плуване и учат засилено чужд език ,а базата е на бивша държавна детска градина с голям двор. Нямам кой знае какво впечатление от Киндероазе ,бяхме я гледали преди години за моето дете ,директорката имаше много точна концепция и план за това как минава денят на децата,просто ги сравнявам,защото са близки като локация и такси.

# 548
  • Мнения: 375
Здравейте, някой дали има актуална информация какво е положението в ЧДГ "Мила", Бъкстон? Как стои въпросът с телевизори и други екрани? Някъде четох, че дори не дават да се влиза вътре, подават ти детото през вратата, т.е. родителите дори не могат да видят базата (освен на снимки). Четох също, че има видеонаблюдение вътре, но то сигурно родителите нямат достъп да гледат. Минах един път случайно, "лелките" ми се видяха доста груби...

# 549
  • София
  • Мнения: 5 538
Здравейте, някой дали има актуална информация какво е положението в ЧДГ "Мила", Бъкстон? Как стои въпросът с телевизори и други екрани? Някъде четох, че дори не дават да се влиза вътре, подават ти детото през вратата, т.е. родителите дори не могат да видят базата (освен на снимки). Четох също, че има видеонаблюдение вътре, но то сигурно родителите нямат достъп да гледат. Минах един път случайно, "лелките" ми се видяха доста груби...
На наши близки приятели детенцето беше там за известно време,докато го приемат в държавна.
Доволни бяха,общо взето си е някаква временна алтернатива,ако чакате за прием в държавна градина.Ако просто искате да избягате от системата с нещо по-различно ,индивидуален подход,езиково обучение,монтесори и.т.н ,не е мястото.По-скоро е някаква алтернатива до започване на градина.Струва ми се,че носеше и точка за държавна,но може и да греша.
Добре се грижат за децата,те бяха доволни,детенцето също бързо свикна,по време на Ковид не допускаха родители,да.Сега не знам как е.
Видеонаблюдение за родителите няма.

# 550
  • Мнения: 754
Здравейте,
За Литъл степс базата в Симеоново ли става въпрос по-горе, че е хубава?
Разгледах във фейс бук снимките и не останах очарована?!?
Ремонт ли са правили скоро или?

# 551
  • Мнения: 1
Актуални мнения за KidsVille, Драгалевци, не откривам почти никакви ?

Ето едно актуално мнение за Кидсвил:

Ако го запишете в Kidsville, то пригответе се да плащате близо 2000лв. месечно за да си го гледате сами вкъщи. Разходите за лекари и лекарства след всяко стъпване там е само свеж бонус. Нямат абсолютно никакъв контрол относно воденето на болни деца в градината.
Детето ми изкара една учебна година на това място. Най- неадекватно похарчените ни 11 000 лв.  За 8 месеца в градината е присъствал общо по- малко от месец, но таксите си се плащат независимо дали детето посещава или не. Ако не е присъствало цял месец се плаща само половината сума . С едно ходене се вдига на пълна такса. Обикновено посещенията са не повече от 5 месечно.
Рекордът на моето дете е 3 поредни дни и на четвъртия е с температура( не преувеличавам изобщо).
Стигнах до там, че когато го изпратя на детска градина, паралелно записвах и час за лекар.
Възможно е да предлагат невероятни услуги, но аз така и не успях да разбера какви точно са те за пълна, цяла учебна година.
За сметка на това се запознах отблизо с финансовите им изисквания.
Не проумявам на какво основание, но цените им се вдигат с 500лв месечно от следващата учебна година. Искам да подчертая, че проблемът ни с Кидсвил не е финансов. Семейството ни е склонно да плати и тройна на тази такса, стига в замяна да има адекватна грижа.

Когато си взимате детето, учителките са лаконични: " Всичко беше наред" и толкова .
Случвало ми се е отида да го взема през ноември и да го намеря навън в студа( в планината), по тънко якенце, със замръзнали ръчички. При положение, че съм изпратила суичъри, якета и какви ли не дрехи , за да могат да реагират при застудяване.
Случвало ми се е и да проверя прогнозата, да видя ,че сутринта ще е 3°, но следобяд , когато ги изведат ще е 23-25°.
Съответно го заведох с дебело яке и донесох допълнително едно подходящо за температура от 23-5°.
И, познайте!
Виждам снимки, на които детето ми е облечено с 2те якета- едно върху друго (едното пухено) на температура от 25°. Simple Smile
Учителката не ме била разбрала защо й нося второ яке.
Сега съм склонна да им платя 2 такси, докато изтече договора, ей така,  като подарък( и без това цяла година сме им спонсори).
Но детето ми да не стъпва повече на това място!
Иначе рекламата им е жестока- там нямат равни!

Последна редакция: ср, 27 апр 2022, 18:49 от el.ron

# 552
  • Мнения: X
За съжаление моите наблюдения са, че 1 група ходи за два до три дни и после децата са си вкъщи… племеницата ми сега е 1група и в така макс 5 дни на ДГ и минимум 10 вкъщи…

# 553
  • Мнения: 777
А за ЧДГ Светлина в Лозенец? Някой има ли отзиви ?

# 554
  • Мнения: 289
А за ЧДГ Светлина в Лозенец? Някой има ли отзиви ?
Аз съм доволна засега. Разбира се няма как всичко да е на ниво, но детето е щастливо, грижат се за него много добре, за 3 дни се адаптира чудесно и ходи с огромно желание. Сега е яслена група, от септември ще е първа градинска. Храната им е хубава. Нещо конкретно ако ви интересува, питайте.

Общи условия

Активация на акаунт